Webový obchod Play Store se dočkal redesignu. Inspiroval se tím mobilním

Zatímco s mobilní verze obchodu Google Play se v posledních letech dočkala mnoha vylepšení, ta webová verze už několik roků zůstává stejná. Jak to ale vypadá, i zde Google pracuje na změně. Jak upozornil server Android Police, firma již má novou verzi webového obchodu Play hotovou a právě postupně ji testuje v určitých částech světa.

V první vlně spuštění nového designu momentálně je Jižní Korea a Tchaj-wan, kde už si někteří uživatelé mohou moderní vzhled vyzkoušet. Svou podobou  má velmi blízko té mobilní verzi, jen je roztáhnutý a přizpůsobený pro větší obrazovky počítače.

Hlavní kategorie jako aplikace, filmy a knihy jsou nyní k dispozici nahoře, zatímco pokročilé možnosti se přesunuly do hamburger menu s informacemi o uživateli na pravou stranu. Google také zpřehlednil výběry aplikací a u detailu konkrétního titulu více vyniká jeho logo a klíčové informace. V prvních zemích nová verze již běží a je velmi pravděpodobné, že se tento nový design postupně rozšíří do celého světa.

Google Play Pass:

Diskuze (2) Další článek: Google se naučí zobrazovat reakce z Apple iMessage. Využije k tomu emoji

Témata článku: Google, , , , , , , Verze, Obchod, T Mobil, Play Store, Vzhled, Google Play Pass, Redesign, Počítač, Tchaj-wan, Jižní Korea, Android Police,