WhatsApp Komunity jsou tady. Populární komunikátor chce sdružovat chaty podle podobnosti témat

  • WhatsApp začne spojovat chaty do tematicky podobných Komunit
  • Slibuje si od toho i snadnější moderování chatů
  • Koncové šifrování samozřejmě zůstává

Komunikační aplikace WhatsApp spouští funkci Komunity, který budou něco jakou soubor menších skupin se stejným nebo velmi podobným zaměřením. Uživatelé mohou Komunity vytvářet přidáním individuálních skupin, jejich administrátoři mohou následně skupiny spravovat, popř. posílat zprávy všem skupinám najednou. Individuální konverzace samozřejmě i nadále zůstávají, existují ale ještě nadřazené služby pro Komunitu, které mohou ovlivnit všechny chaty najednou. Samotné Komunity pak samozřejmě podporují koncové šifrování.

Komunity budou pod důslednou kontrolou administrátorů, v případě detekce nelegálního či násilného obsahu mohou být okamžitě rozpuštěny. WhatsApp s nástupem Komunit změní i interval přeposílání zpráv, nově už nebude možné zprávu přeposlat do pěti chatovacích skupin, ale pouze na jednu jedinou.

Klepněte pro větší obrázek

Změny se dotknou i samotných individuálních chatů, ať už budou zařazeny do Komunity, či nikoliv. WhatApp nově nabídne emoji reakce na zprávy, aniž by uživatelé museli emoji zasílat v nové zprávě. Administrátoři budou moci mazat nevhodné zprávy ve skupinách, které se v jednu chvíli odstraní z chatů všech uživatelů. V rámci sdílení souborů můžete počítat až s 2GB limitem, rychle vytočené konferenční hlasové hovory přes WhatsApp budou moci mít až 32 účastníků. 

Jak si teorii Komunit představit v praxi? Kupříkladu ředitelé škol budou mít spojení s rodiči všech žáků zároveň. V rámci školní Komunity budou pro každou třídu založené samostatné chatovací místnosti. Individuální konverzace zůstanou ve třídách, globální zprávy pro všechny se ze strany ředitele školy při odeslání automaticky rozešlou do všech tříd. Podobné rozdělení by mohlo fungovat i ve firmách, zájmových kroužcích, restauracích, u sdružení vlastníků bytových jednotek, apod.

Představení služby WhatsApp Komunita:

Funkce Komunity se v těchto dnech dostává do uzavřené bety, a v následujících týdnech by se měla dostupnost této funkce rozšířit i na další zařízení

Zdroj WhatsApp Blog

Váš názor Další článek: Už žádné podivné znaky. Google zpřístupní nejnovější emoji i u starých telefonů

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, WhatsApp, Komunikátory, Beta, Šifrování, Administrátor, Multidevice, Chata, Sdílení souborů, WhatsApp Komunita, Moderování, Komunikátor, Komunita, Podobnost, Telefony s Androidem na Heureka.cz