WhatsApp následuje trendy. Od března nabízí zobrazení v tmavém režimu

Tmavý režim neboli Dark Mode je často využívanou funkcí jednotlivých aplikací nebo i celých uživatelských prostředí v mobilech. Nyní se k nim přidává také oblíbený „kecálek“ WhatsApp. Tvůrce poukazuje zejména na fakt, že u komunikačních aplikací, které používáme v průběhu celého dne včetně večerních hodin, je nežádoucí, aby do tmy zářily pronikavým světlem.

Při návrhu tmavého režimu se WhatsApp soustředil na dobrou čitelnost a volbu barev, která má blízko Dark Modu na obou hlavních platformách Android a iOS. Druhým hlavním požadavkem na vývojáře byla správná hierarchie informací – ty nejdůležitější mají uživatele „udeřit do očí“, další nemusí být tak výrazné.

2 miliardy uživatelů po celém světě

Tmavý režim WhatsApp je už v tuto chvíli dostupný pro oba hlavní operační systémy, u Androidu 10 a iOS 13 se aplikace ztmaví podle zvoleného Dark Modu v celém prostředí telefonu, u staršího Androidu 9 je možné téma změnit přímo v nastavení aplikace WhatsApp.

Americký WhatsApp je aktuálně nejrozšířenější platforma pro mobilní komunikaci. V únoru 2020 aplikaci aktivně používaly 2 miliardy uživatelů po celém světě. Na rozdíl od největšího konkurenta Messengeru je účet WhatsApp vázán na telefonní číslo. Obě aplikace patří americkému Facebooku. Třetí je podle počtu uživatelů čínský WeChat.

Diskuze (25) Další článek: Lady Gaga má nový klip. Je plný šílených kostýmů a natočený pouze iPhonem

Témata článku: iOS, Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Messenger, Facebook, WhatsApp, Tmavý režim, WeChat, NAS, Dark mode, Uživatelé, Režim, Miliarda uživatelů, Platforma, Zobrazení


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze