WhatsApp obsahoval kuriózní chybu. Zranitelnost se týkala filtrů na úpravu fotografií

Populární aplikace WhatsApp v sobě obsahovala kuriózní chybu, na kterou přišel výzkumný tým Check Point Research. Populární aplikace pro zasílání zpráv měla problematickou implementaci funkce pro úpravu fotografií. Pokud na telefon přišel speciálně vytvořený GIF, došlo při přepínání filtrů k pádu aplikace v souvislosti s chybou paměti. Pokud by vám společně s obrázkem dorazily instrukce k tomu, jaké filtry na fotku aplikovat, mohl si hacker, po vašem odeslání upraveného obrázku zpět, odemknout přístup k datům WhatsAppu z vašeho telefonu, tj. ke zprávám a obrázkům.

Zatím to tedy vypadá, že nedošlo k odcizení dat, protože zranitelnost vyžadovala docela dost velkou „účast“ na straně potenciálně napadeného uživatele. Na druhou stranu se bezpečnostní díra ukrývala v místech, kde by ji zřejmě nikdo nečekal. Záplata chyby se objevila společně s verzí aplikace 2.21.2.13, a uživatelům už tedy žádné riziko nehrozí. 

Mizející fotografie a videa se už naučil i WhatsApp:

WhatsApp má na celém světě více než 2 miliardy aktivních uživatelů, kteří denně odešlou přes 55 miliard zpráv, 4,5 miliardy fotografií a miliardu videí.

Zdroj Checkpoint

Váš názor Další článek: Nová éra. Podívejte se, jak fungují Google Mapy v hodinkách s Wear OS 3

Témata článku: , , , , , , , , , , Coul, Úprava, F +, Checkpoint, Kuriózní chyba, Obrázek, Úprava fotografií, Aplikace, Check Point Research, Filtr,