WhatsApp obsahoval kuriózní chybu. Zranitelnost se týkala filtrů na úpravu fotografií

Populární aplikace WhatsApp v sobě obsahovala kuriózní chybu, na kterou přišel výzkumný tým Check Point Research. Populární aplikace pro zasílání zpráv měla problematickou implementaci funkce pro úpravu fotografií. Pokud na telefon přišel speciálně vytvořený GIF, došlo při přepínání filtrů k pádu aplikace v souvislosti s chybou paměti. Pokud by vám společně s obrázkem dorazily instrukce k tomu, jaké filtry na fotku aplikovat, mohl si hacker, po vašem odeslání upraveného obrázku zpět, odemknout přístup k datům WhatsAppu z vašeho telefonu, tj. ke zprávám a obrázkům.

Zatím to tedy vypadá, že nedošlo k odcizení dat, protože zranitelnost vyžadovala docela dost velkou „účast“ na straně potenciálně napadeného uživatele. Na druhou stranu se bezpečnostní díra ukrývala v místech, kde by ji zřejmě nikdo nečekal. Záplata chyby se objevila společně s verzí aplikace 2.21.2.13, a uživatelům už tedy žádné riziko nehrozí. 

Mizející fotografie a videa se už naučil i WhatsApp:

WhatsApp má na celém světě více než 2 miliardy aktivních uživatelů, kteří denně odešlou přes 55 miliard zpráv, 4,5 miliardy fotografií a miliardu videí.

Zdroj Checkpoint

Váš názor Další článek: Nová éra. Podívejte se, jak fungují Google Mapy v hodinkách s Wear OS 3

Témata článku: Mobilní aplikace, Android, iOS, WhatsApp, Fotografie, Chyba, Bug, Check Point, Zranitelnost, GIF, Filtr, Úprava fotografií, Úprava, Obrázek, Aplikace, Check Point Research, CheckpointVybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Z nejistého fintechu je už normální banka. Návod, jak se připojit k Revolut Bank

Z nejistého fintechu je už normální banka. Návod, jak se připojit k Revolut Bank

Revolut zavedl možnost zřídit si klasický vkladový účet. Tím pádem se nemusíte obávat, že byste v případě krachu o své peníze přišli. Jak a proč si účet zřídit?

Jan Spěšný
Noční režim iPhonu spánek nezlepšuje. Redukce modrého světla na jeho kvalitu nemá vliv

Noční režim iPhonu spánek nezlepšuje. Redukce modrého světla na jeho kvalitu nemá vliv

** Výrobci elektroniky nabízejí displeje s potlačenou modrou složkou světla jako prostředek pro zkvalitnění spánku ** Nejnovější výzkumy ale dokazují, že lidem trpícím chronickým nevyspáním nepomůže nic ** Ti, kteří spí dost, si mohou spánek vylepšit jen tak, že se mobilu a dalších zdrojů modrého světla vzdají úplně

Jaroslav Petr
SpánekSvětloiPhone
Tip: Jak stáhnout ISO Windows 11 a nainstalovat jej na „libovolný“ počítač?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft