WhatsApp spouští migraci chatů mezi iOS a Androidem. Začne u Samsungů

Samsung na své včerejší akci Galaxy Unpacked nakousl migraci historie WhatsApp chatů mezi iOS a Androidem, tedy funkci, o které se spekulovalo již před pár týdny. Mezi první zařízení, která dokáží přenést historii konverzací z iOS na Android, budou skládací Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3. Následně by se měla tato funkce dostat na další Samsungy s Androidem 10 a výše, a ve finále by se měli dočkat i uživatelé dalších Androidů. Kdy přesně, zatím není známo.

Samsung si tedy zřejmě na tuto funkci vyjednal časově omezenou „exkluzivitu“, která by mohla pomoci přetáhnout stávající uživatelé iPhonů. WhatsApp však zatím oficiálně neoznámilo, od kdy bude možné meziplatformně přesouvat data. K samotným přenosům konverzací a zaslaných souborů bude třeba přímé propojení telefonů s Androidem a iOS pomocí kabelu, který má na jedné straně Lightning konektor a na druhé USB-C. Hádáte správně, přesně tento kabel najdete v základních krabičkách iPhonů.

Záloh nebude moci být několik, ale pouze jediná. Pokud byste data chtěli přenést znovu, původní záloha se přepíše novými soubory. Až dosud byl přitom WhatsApp vázán fixně jen na jeden telefon. Pokud jste si pořídili nový (se stejným operačním systémem), museli jste udělat lokální zálohu a tu přenést na nové zařízení. Přenos dat mezi dvěma různými mobilními operačními systémy se u WhatsAppu objevuje poprvé.

Jak na migraci WhatsApp dat mezi dvěma Androidy?

Diskuze (4) Další článek: Nový systém a velké cíle. Hodinky Galaxy Watch4 od Samsungu změří i tělesný tuk

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , Samsung Galaxy Z Flip3 5G, Samsung Galaxy Z Fold3 5G, Data, Migrace, Galaxy Unpacked, Samsun, MIG,