WhatsApp spouští migraci chatů mezi iOS a Androidem. Začne u Samsungů

Samsung na své včerejší akci Galaxy Unpacked nakousl migraci historie WhatsApp chatů mezi iOS a Androidem, tedy funkci, o které se spekulovalo již před pár týdny. Mezi první zařízení, která dokáží přenést historii konverzací z iOS na Android, budou skládací Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3. Následně by se měla tato funkce dostat na další Samsungy s Androidem 10 a výše, a ve finále by se měli dočkat i uživatelé dalších Androidů. Kdy přesně, zatím není známo.

Samsung si tedy zřejmě na tuto funkci vyjednal časově omezenou „exkluzivitu“, která by mohla pomoci přetáhnout stávající uživatelé iPhonů. WhatsApp však zatím oficiálně neoznámilo, od kdy bude možné meziplatformně přesouvat data. K samotným přenosům konverzací a zaslaných souborů bude třeba přímé propojení telefonů s Androidem a iOS pomocí kabelu, který má na jedné straně Lightning konektor a na druhé USB-C. Hádáte správně, přesně tento kabel najdete v základních krabičkách iPhonů.

Záloh nebude moci být několik, ale pouze jediná. Pokud byste data chtěli přenést znovu, původní záloha se přepíše novými soubory. Až dosud byl přitom WhatsApp vázán fixně jen na jeden telefon. Pokud jste si pořídili nový (se stejným operačním systémem), museli jste udělat lokální zálohu a tu přenést na nové zařízení. Přenos dat mezi dvěma různými mobilními operačními systémy se u WhatsAppu objevuje poprvé.

Jak na migraci WhatsApp dat mezi dvěma Androidy?

Diskuze (10) Další článek: Prozváněči znovu v akci. Nevolejte zpátky na zmeškané hovory ze zahraničních čísel!

Témata článku: Samsung, iPhone, Android, Smartphony, iOS, WhatsApp, Galaxy, Skládací konstrukce, Historie, USB-C, Lightning, Záloha, Samsung Galaxy Z Flip3 5G, Samsung Galaxy Z Fold3 5G, Migrace, Galaxy Unpacked, DataZbraně v Dying Light 2 se budou rozbíjet jako v jedničce. Bude jich téměř 200 druhů

Zbraně v Dying Light 2 se budou rozbíjet jako v jedničce. Bude jich téměř 200 druhů

I když přišel odklad pokračování očekávané zombie akce, vývojáři nepřestávají s přísunem novinek.

Martin Nahodil
Dying Light 2Komentář
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Vybíráme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Ceny začínají na tisícovce

Vybíráme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Ceny začínají na tisícovce

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí ** Od jednoduchého náramku po našlapané sporttestery

Martin Chroust
VánoceNositelnosti