WhatsApp už funguje i na počítači. Tady je návod, jak si zprávy nastavíte z Androidu i iOS

Oživeno 8. listopadu:

WhatsApp už aktualizoval i svou aplikaci pro iOS. Nyní v ní uživatelé stejně jako na Androidu naleznou možnost připojení dalších zařízení. Celkem je možné mít připojené až čtyři naráz. Firma údajně pracuje i na verzi aplikace pro iPad, která tuto funkci také bude podporovat.


Původní článek z 16. září:

WhatsApp se včerejší aktualizací aplikace konečně umožňuje propojení více zařízení. Stačí si stáhnout novou verzi aplikace a v postranní nabídce přejít do sekce Propojená zařízení. V následující obrazovce stačí stisknout tlačítko, které jediným kliknutím aplikaci převede do betaverze, takže můžete začít hned a bez dalšího čekání využívat výhod funkce Multidevice.

Telefon je i nadále veden jako vaše hlavní zařízení a také je jakousi „centrálou“, ze které můžete vypínat přístup dalších zařízení k vašemu účtu. Propojení je úplně jednoduché. Po ověření otisku prstu stačí stisknout tlačítko „Propojit se zařízením“, následně je potřeba otevřít webové rozhraní WhatsAppu nebo stáhnout desktopovou aplikaci, po jejímž otevření se zobrazí QR kód. Tento kód načtete mobilním telefonem a automaticky dojde k propojení zařízení bez toho, aniž byste museli zadávat své uživatelské jméno a heslo.

Synchronizace zpráv zabere jen několik vteřin, následně můžete v konverzacích plynule pokračovat na počítači či na webu. V jednu chvíli můžete mít propojené až čtyři zařízení. Telefon může být u účtu maximálně jeden, přidat k němu můžete počítačovou aplikaci (podporován MacOS i Windows), webový WhatsApp či WhatsApp Portal. Výhledově by měla přibýt i podpora pro tablety s Androidem a iOS

Jak ve WhatsApp aktivovat funkci Multidevice?

WhatsApp na jiných zařízeních funguje i tehdy, když si vypnete telefon. Pokud se však k mobilní aplikaci nepřihlásíte po dobu 14 dní, budou všechna propojená zařízení odpojena. To ostatně můžete učinit i ručně přes mobilní aplikaci.

Zdroj WhatsApp

Diskuze (28) Další článek: Neplaťte za to, co nepoužíváte. Jak na Androidu a iOS zrušit předplatné aplikací

Témata článku: , , , , , , , , , , F +, Počítač, EEA, Verze aplikace, Zařízení, Propojení, Aplikace, MacOS, Běžná verze, Multidevice, Verze, Nastavit, Mobil,