WhatsApp spouští podporu více zařízení. Už i v běžné verzi aplikace propojíte mobil s počítačem

WhatsApp se včerejší aktualizací aplikace konečně umožňuje propojení více zařízení. Stačí si stáhnout novou verzi aplikace a v postranní nabídce přejít do sekce Propojená zařízení. V následující obrazovce stačí stisknout tlačítko, které jediným kliknutím aplikaci převede do betaverze, takže můžete začít hned a bez dalšího čekání využívat výhod funkce Multidevice.

Telefon je i nadále veden jako vaše hlavní zařízení a také je jakousi „centrálou“, ze které můžete vypínat přístup dalších zařízení k vašemu účtu. Propojení je úplně jednoduché. Po ověření otisku prstu stačí stisknout tlačítko „Propojit se zařízením“, následně je potřeba otevřít webové rozhraní WhatsAppu nebo stáhnout desktopovou aplikaci, po jejímž otevření se zobrazí QR kód. Tento kód načtete mobilním telefonem a automaticky dojde k propojení zařízení bez toho, aniž byste museli zadávat své uživatelské jméno a heslo.

Synchronizace zpráv zabere jen několik vteřin, následně můžete v konverzacích plynule pokračovat na počítači či na webu. V jednu chvíli můžete mít propojené až čtyři zařízení. Telefon může být u účtu maximálně jeden, přidat k němu můžete počítačovou aplikaci (podporován MacOS i Windows), webový WhatsApp či WhatsApp Portal. Výhledově by měla přibýt i podpora pro tablety s Androidem a iOS

Jak ve WhatsApp aktivovat funkci Multidevice?

WhatsApp na jiných zařízeních funguje i tehdy, když si vypnete telefon. Pokud se však k mobilní aplikaci nepřihlásíte po dobu 14 dní, budou všechna propojená zařízení odpojena. To ostatně můžete učinit i ručně přes mobilní aplikaci.

Zdroj WhatsApp

Diskuze (23) Další článek: Evolveo má hloupý telefon s chytrým stojánkem. Senioři ho tak snadno nezašantročí

Témata článku: Android, Smartphony, Mobilní aplikace, Windows, WhatsApp, Jak..., QR kód, Desktop, QR, Mobil, MacOS, Verze, Aplikace, Počítač, Propojení, Zařízení, Běžná verze, Verze aplikaceVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení