Widgety na iOS 16 mají být interaktivní. Budou umět to, co Android zvládá už roky

Jsou to téměř dva roky, kdy Apple s operačním systémem iOS 14 představil widgety, které se o pár měsíců později dočkaly velkého oživení i na Androidu. Přestože Apple widgetům dal smysl a konečně i jednotný vzhled, paradoxně je vylepšuje velmi pomalu. Trvalo totiž celý další rok, než widgety dovolil umístit kamkoliv na plochu i na iPadu. I podpora ze strany vývojářů nebyla zrovna nejrychlejší.

Letos se widgety mají dočkat dalšího výrazného vylepšení, u kterého spíš zarážejcí, že ho neměly už od začátku. Napovídá tomu první uniklý screenshot z operačního systému iOS 16, který na Twitteru zveřejnil důvěryhodný leaker LeaksApplePro. Na něm jsou vidět zcela nové widgety, které jsou konečně interaktivní.

Widgety, které lze ovládat

Dosud widgety na iOS fungovaly, hodně zjednodušeně řečeno, jen jako přerostlá ikona, na kterou se vejde více informací. Jediná interakce, kterou umožňují, je otevření samotné aplikace nebo přepínání mezi widgety v případě jejich sad. Nově ale konečně získají i ovládací prvky, se kterými budete moci více pracovat, aniž by bylo nutné otevírat aplikaci.

Na snímku obrazovky je vidět například widget přehrávače Apple Music, v rámci kterého lze rovnou skladbu zastavit nebo přeskočit. Na plochu bude možné nově připnout i widgety nastavení displeje či často používaných funkcí. S trochou snahy tak přímo na ploše nahradí samotné ovládací centrum telefonu.

Screenshot iOS 16 pochází z velmi rané bety systému, takže finální podoba widgetů se může změnit. Každopádně to vypadá, že Apple konečně dožene další rest, který má za widgety na Androidu, které mají interaktivní prvky už roky. Nový operační systém by měl být představen už na jaře na vývojářské konferenci WWDC, přičemž mezi běžné uživatele se dostane tradičně na podzim.

Takto Apple představil widgety na iOS 14:

Diskuze (53) Další článek: Na uživatele Androidů se valí další malware, který jim chce vysát bankovní účty

Témata článku: Apple, iPhone, Android, iOS, Aktualizace softwaru, Spekulace, Apple Music, Operační systémy, Mobilní platformy, WWDC, Widget, Twitter, Leak, Vzhled, Screenshot, Plocha, Operační systém, Telefony s Androidem na Heureka.cz