Windows 10 umí nové triky: Reagovat na notifikace a ovládat hudbu v mobilu

Aplikace Váš telefon je součástí Windows 10 s slouží k propojení smartphonu s počítačem. Od prostého přenášení fotografií se posunula k užitečnému pomocníkovi a nově se naučí i reagovat na příchozí notifikace. Ve výhledu jsou i další novinky.

Aplikace sice zobrazí notifikace, mohli jste je smazat, což se projevilo i na smartphonu, ale nešlo na ně reagovat. To se mění, Microsoft přidal interakci, na příchozí zprávy je možné rovnou odepsat. Tedy s předpokladem, že takovou reakci dovoluje i notifikace v mobilu (ale to je dnes standard). Společně s tím přišla i podpora ovládání hudby z telefonu, kdy se ve spodním rohu aplikace objeví miniaturní přehrávač.

Microsoft připravuje další novinky. V následujících měsících by měla přijít podpora režimu vždy navrchu, který nedávno získala i kalkulačka. Díky tomu bude možné si udržet SMS konverzaci nad dalšími otevřenými okny a mít ji tak vždy po ruce. Také se pracuje na možnosti kopírovat text z přijatých fotografií – tedy něco podobného, co umí třeba Google Lens. Informoval o tom web Windows Latest.

Obě novinky mají být dostupné pro všechny uživatele, stejně jako možnost volání. To ale neplatí o možnosti vzdáleně ovládat telefon – tato funkce je stále omezena na vybrané modely telefonů.

Váš názor Další článek: Velký únik specifikací Samsungu Galaxy Fold 2. S Pen bude zřejmě chybět

Témata článku: Android, Google Lens, Aplikace, Windows, SMS, Počítače, Trik, Mobil, Notifikace, Nový trik, Novinka, Telefon, Hudba, MacOS


Určitě si přečtěte

AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze