Windows a Android si budou ještě blíž. Microsoft Phone Link dává zapomenout na název Váš Telefon

  • Microsoft mění značení aplikace Váš Telefon
  • Nově bude známa jako Microsoft Phone Link
  • Došlo na změnu designu i layoutu, apka nově spolupracuje i s Honory

Microsoft již delší dobu ve Windows nabízí aplikaci Váš Telefon, která umožňuje snadní spojení telefonu s desktopem. V novém udpatu aplikace, který si můžete stáhnout z Microsoft Storu, došlo na přejmenování aplikace. Nově bude známa jako Microsoft Phone Link (česky Propojení s telefonem). Americký gigant u aplikace dále použil nové uživatelské rozhraní inspirované Windows 11, které upřednostňuje zobrazení notifikací a také se snaží v rámci nové navigace zrychlit přístup ke klíčovému obsahu z telefonu.

Na Androidu dojde k identickému přejmenování mobilní aplikace, která bude mít stejné logo jako nová verze PC aplikace. U budoucího updatu Windows 11 bude k dispozici ustavení rychlého spojení mezi počítačem a telefonem přímo při úvodní instalaci systému. Bude stačit pouze načíst QR kód. I když je aplikace Phone Link určena všeobecně pro Androidy, maximální funkčnost je určena pouze pro uživatele smartphonů značky Samsung a také pro uživatele Microsoft Surface.

Americký gigant však tentokrát navázal i spolupráci v Číně, a to se značkou Honor. Všechny nové funkce tak budou k dispozici i u tamních modelů Honor Magic V, a dále u řady Honor Magic 3 a Magic 4. Aktualizaci aplikace Váš Telefon si bezplatně stáhnete z Microsoft Storu.

Váš Telefon už dva roky zobrazí aplikace z Androidu ve Windows:

Zdroj Windows

Diskuze (15) Další článek: Samsungy si brzy opravíte sami v domácích podmínkách. Výrobce bude nabízet náhradní díly i návody

Témata článku: Honor, Samsung, , , , , , , , , , , Link, Phone Link, Aplikace, Uživatel smartphonů, Honor Magic, Microsoft store, Telefon, Windows PC, Mic, Model Honor,