Windows Mobile 5: kolik koblih se snědlo při jeho vývoji?

Microsoft zveřejnil zajímavý dokument související s vývojem operačního systému Windows Mobile 5. Zajímá vás, kolik spořádal každý vývojář burákového másla anebo kolik odpálil golfových míčků?
Windows Mobile 5: kolik koblih se snědlo při jeho vývoji?

Na stránkách Microsoftu můžete najít jeden velmi roztomilý dokument. Ten ukazuje vývoj operačního systému pro mobilní zařízení Windows Mobile 5 z naprosto jiného pohledu. Týká se samotných vývojářů a jejich činností, potřeb a dalších drobností během vývoje. Po přečtení si jistě mnozí neodpustí štiplavou poznámku, že „podle toho bude nový operační systém vypadat“.

 • To, že jsou Američané milovníci burákového másla víme nejen díky seriálu Simpsnovi. Automat ve vývojovém centru vydal během vývoje celkem sedmačtyřicet librových balení (cca 0,45 kilogramů) této kalorické pochutiny.
 • Exkurzi do vývojového centra si užilo 1 440 typických Homerových koblih, osm dýňových a dva dýňovo-sýrové koláče. Exkurze to pro ně byla poslední.
 • V průměru přibral každý vývojář 15 liber (6,75 kg) z důvodu vynechání obvyklého tréninku (snadné počty: burákové máslo + koblihy = 6,75 kilogramů).
 • Microsoft ušetřil zhruba dva tisíce dolarů na vývojáře. Jak to dokázal? Snadno, vývojáři byli tak zaměstnaní, že raději přežívali přímo v kanceláři. S tím také souvisí následující:
 • Microsoft se zasadil i o zlepšení životního prostředí: automobily poloviny vývojářů nenajezdily během šesti měsíců více než 50 mil, tedy mírně přes 80 km (automobily zkrátka jezdily jen když došlo burákové máslo nebo koblihy).
 • Týdně povečeřel každý vývojář v průměru 3.2× typický „fast food“, tedy žádnou kultivovanou, teplou a pro tělo prospěšnou pochutinu, ale obvyklé hamburgery, hranolky, čínu z krabičky a tak podobně.
 • Byl zaznamenán třiadvacetiprocentní nárůst „kousavosti nehtů“ u vývojářů.
 • O psychické vyrovnanosti vývojářů by mohlo vyprávět sedmatřicet mobilních telefonů, které jsou již v tuto chvíli v mobilním nebi.
 • Vývojáři spotřebovali také 77 kbelíků golfových míčků. Celkem 6160 míčků pak pokrylo území o rozloze 1 632 400 yardů. Z toho lze o vývojářích usoudit dvě skutečnosti: nejsou moc dobří hráči golfu a jsou líní si po sobě míčky sbírat.
 • Bylo přeflešováno 144 tisíc operačního systému (300 vývojářů násobte 480 dny). Navíc každý den vzniklo v laboratoři přes 1 TB dat, což je vskutku zajímavé, vzhledem k tomu, že ROM operačního systému měla pod 32 MB.
 • Na jednoho testera manuálních funkcí zařízení připadlo pět balení náplastí. Tito lidé zřejmě zkoušeli, zda-li operační systém nerozhodí, když uživatel zmáčkne stotisíckrát po sobě tlačítko pro spuštění kalendáře.

Na konci této taškařice vznikl jeden operační systém Windows Mobile 5. Tak co, chtěli byste pracovat u Microsoftu jako vývojář?

Diskuze (29) Další článek: Go roaming od Eurotelu je teď výrazně levnější

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Windows!, Windows Mobile, Vývoj, Kbelík, Wind, MOBI, Win, Máslo, Mobil


Určitě si přečtěte