Windows Mobile: i kvalitní programy mohou být zdarma

Vybavte svůj smarpthone nebo PDA novými funkcemi. Kvalitu lze nalézt i mezi freewarem. Například výborný přehrávač hudby, známý „čistící“ program Spybot nebo vylepšení Today obrazovky. Dále představíme placený, ale špičkový editor obrázků a jeden užitečný nástroj.
Windows Mobile: i kvalitní programy mohou být zdarma

Spb Imageer 1.5

Společnost Spb Software House připravila na léto novou verzi programu Imageer, který slouží pro pohodlné prohlížení a editaci obrázků. Nová verze dokáže pracovat s fotografiemi až do rozlišení 11Mpx, pro editaci takových fotografií však musíte mít dostatečně výkonné PocketPC. Pokud si budete chtít prohlížet více fotografií najednou, jistě oceníte možnost zobrazení miniatur, u kterých je možné nastavit několik možností náhledu. Kromě klasického řazení 3x3 miniatury na obrazovku je velmi zajímavý i detailní náhled, ve kterém vidíte vedle miniatury další informace o fotografii.

 
Zobrazení miniatur • editace obrázku

Při načítání více obrázků jistě oceníte možnost automatického přidávání obrázků do výběru i z případných podložek. Poklepáním stylusu na vybranou fotografii se dostanete do jejího plného náhledu, ve kterém můžete aktivovat režim zobrazení přes celou obrazovku nebo spustit slideshow. Spb Imageer obsahuje jednoduchý editor, ve kterém můžete fotografie ořezávat, otáčet, zesvětlovat, měnit jejich velikost, odstraňovat červené oči nebo nastavovat hodnotu RGB kanálů. Nechybí mu ani možnost výsledný obrázek uložit do jiného formátu.

Za velmi užitečnou funkci považuji dále možnost přidávat k fotografiím vlastní poznámky, které jednoduše zakreslíte stylusem. Spb Imageer zvládne upravený obrázek nastavit i jako pozadí pro vaši Today obrazovku. S instalací programu do zařízení se do vašeho počítače zároveň nainstaluje utilita s názvem ActiveSync Filter, díky které můžete do přístroje nahrát fotografie v upraveném rozlišení, které má váš displej. Rychlé a účinné.

 
Vkládání poznámek • nastavení slideshow

Spb Imageer nabízí velmi podobné funkce, jako program Resco Picture Viewer, o kterém jsme si již dříve psali v tomto přehledu. Imageeru však do karet hraje podstatně nižší cena. Program je optimalizovaný pro všechna PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

Výrobce: Spb Software House
Cena plné verze: 15 USD
Download demoverze pro PocketPC


Spybot - Search & Destroy 0.3

I když se zatím spywaru a jiného škodlivého softwaru pro Windows Mobile moc nevyskytuje, vždy je lepší být o krok napřed. Pojistit se tak můžete s novým programem Spybot – Search & Destroy, který je pro svou vysokou účinnost velmi oblíbený v klasické počítačové verzi. Výrobce se ale rozhodl vydat verzi pro Windows Mobile, a to jak pro PocketPC, tak i Smartphone telefony.

 
Prostředí programu – Smartphone a PocketPC verze

Aplikace je poskytována jako freeware, jádro programu je optimalizované pro všechny verze Windows Mobile, tedy od nejstarší 2002, až po aktuální 5.0.

Výrobce: Patrick M. Kolla
Cena: zdarma
Download verze 0.3 pro PocketPC a Smartphone


GSPlayer 2.25

Jednoduchý audio přehrávač s kvalitními funkcemi. Tak by se dal stručně charakterizovat GSPlayer. Společnost GreenSoftware před nedávnem vydala novou verzi 2.25, která vylepšuje stabilitu přehrávače na operačním systému Windows Mobile 5.0. S GSPlayerem přehrajete soubory MP3, OGG, WAV, RMP a MPA, poradí si i s playlisty ve formátech M3U a PLS. Podporuje ID3 tagy, avšak pouze verze 1.1, u zobrazování skladeb mu české znaky problémy nedělají.

 
V základu je prostředí programu velmi jednoduché, lze jej však vylepšit pomocí skinů

Program nabízí propracovaný, 10pásmový ekvalizér, zvuk si ale můžete vyladit doprovodnými efekty Surround, BassBoost, Reverb nebo Echo. V nastavení je možné namapovat ovládání aplikace na libovolná hardwarová tlačítka, aktivovat automatické vypínání displeje nebo zámek kláves. GSPlayer můžete díky skinům převléknout do jiného kabátku. Prostředí programu je optimalizované pro zobrazování na QVGA displejích a problém mu nedělá ani Landscape režim. Na VGA zařízeních se můžete v případě použití jiných skinů setkat s mírným rozhozením grafiky, na funkčnost to ale žádný vliv nemá. A ještě jedno velké plus na závěr, GSPlayer je freeware a spustíte jej na všech PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2002,2003/SE a 5.0.

Výrobce: GreenSoftware
Cena: zdarma
Download: Windows Mobile 5.0, Windows Mobile 2002,2003/SE


iLauncher 2.3.07

Hledáte program, který dokáže přidat oblíbené zástupce na Today obrazovku? Potřebujete vědět informace o volné paměti, stavu baterie nebo dostupného místa na paměťové kartě? A co takhle skloubit tyto možnosti do jednoho. Přesně tuto možnost, okořeněnou několika dalšími volbami přináší užitečný nástroj iLauncher od společnosti SBSH Mobile Software.

Po nainstalování programu do vašeho zařízení se automaticky aktivuje plugin se zástupci na vaší Today obrazovce. Zástupce si můžete roztřídit do několika skupin, mezi kterými se jednoduše přepínáte. Mezi zástupce si můžete přidat i položky z Nastavení, přímo z Today obrazovky tak můžete například odebírat programy nebo měnit schémata. Mezi zástupce si můžete přidat položku z názvem New, ze které lze přímo vytvářet nové dokumenty, zprávy, úkoly a poznámky. Tuto možnost ocení zejména majitelé PocketPC s Windows Mobile 5.0, jelikož u starších mobilních Windows byla tato položka přístupná přímo z hlavní Today obrazovky.

 
S iLauncherem získá vaše Today obrazovka nový rozměr

To ale není všechno, nad horní systémovou lištu iLauncher automaticky umístí Battery Meter, na kterém vidíte aktuální stav baterie. Nemusíte ale monitorovat jen ji, nastavit lze měření volné RAM nebo zbývajícího místa na paměťové kartě. Sečteno a podtrženo, iLauncher je velmi dobrým pomocníkem, který dokáže usnadnit práci v systému. Kompatibilní je se všemi verzemi Windows Mobile pro PocketPC zařízení, navíc je program optimalizovaný pro VGA rozlišení, a to i pro použití RealVGA módu.

Výrobce: SBSH Mobile Software
Cena: 10 USD
Download PPC verze


cLaunch 12.03

Alternativou k programu iLauncher může být freeware aplikace cLaunch. Ten sice nenabízí monitorování systémových funkcí nebo kapacity baterie, pro správu zástupců na Today obrazovce se ale hodí na výbornou. cLaunch prošel za celkem dlouhou dobu své existence velkým vývojem, a tak toho současná verze nabízí opravdu mnoho.

 
Zástupci na Today • přizpůsobení v podobě nových skinů

Stejně jako s iLauncherem, také cLaunch zvládne zástupce na Today třídit do skupin, mezi kterými se můžete pohybovat i za pomoci joysticku. S cLaunchem navíc získáte na Today obrazovce efekt skutečně plochy známe ze stolních Windows. Velikost okna, kterého vám zástupci zaberou si můžete sami nadefinovat. To se hodí zejména tehdy, chcete-li program používat ještě s dalšími pluginy. Stejně jako iLauncher, je i cLaunch optimalizovaný také pro VGA zařízení. Prostředí programu si navíc můžete vylepšit pěknými skiny. cLaunch je určený pro všechna PocketPC s Windows Mobile 2002 až 5.0.

Výrobce: Welic
Cena: zdarma
Download PPC verze

Diskuze (27) Další článek: HTC TyTN: sahá až na Olymp (velký test)

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Zdarma, Windows Mobile, Pohodlné prohlížení, Wind, Mobil, Win, Automatické vypínání, Dobrý pomocník, Windows!, Detailní náhled, Pro +, Program, Žďár, MOBISex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Nekroletectví oživuje „mrtvé“ letouny pro budoucí války

Nekroletectví oživuje „mrtvé“ letouny pro budoucí války

** Předělávky bývalých pilotovaných letadel na dálkově řízené drony nejsou nic nového ** Někteří odborníci se však domnívají, že lze zajít ještě dál ** Vyřazená letadla je možné také vyzbrojit a poslat do boje

Stanislav Mihulka
LetadlaVojenstvíDrony
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
Testujeme Samsung Galaxy Z Fold4. Není to revoluce, ale spíš odstraňování neduhů třetí generace

Testujeme Samsung Galaxy Z Fold4. Není to revoluce, ale spíš odstraňování neduhů třetí generace

** Do redakce nám dorazil skládací Galaxy Z Fold4 ** Změn není tolik, ale zato jsou smysluplné ** Telefon nám dorazil v šedozelené barevné kombinaci

Martin Chroust
Skládací konstrukcePreview
Celebrita už dělá vědu. Astronomové se s JWST snaží nahlédnout do atmosfér exoplanet ve slavném systému TRAPPIST-1

Celebrita už dělá vědu. Astronomové se s JWST snaží nahlédnout do atmosfér exoplanet ve slavném systému TRAPPIST-1

** Kosmický dalekohled Jamese Webba se pustil do práce ** Už stihl několikrát pozorovat i slavný planetární systém TRAPPIST-1 ** Okolo hvězdy obíhá sedm planet, vědci chtějí prozkoumat atmosféry alespoň některých z nich

Petr Kubala
JWSTAtmosféraExoplanetyAstronomie
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
Vybrali jsme 16 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Za své peníze chtějte maximum

Vybrali jsme 16 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Za své peníze chtějte maximum

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 16 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny