Windows Mobile: nakrmte svůj mobil novým softwarem

Máme pro vás tradiční přehled nového softwaru pro komunikátory a mobilní telefony s operačním systémem Windows Mobile. Je libo RSS čtečku nebo chytrou správu financí? Stačí koupit a nainstalovat. A kdo nerad platí, ten ocení tři programy zdarma a dvě freewarové hry.
Windows Mobile: nakrmte svůj mobil novým softwarem

Spb Insight 1.0.1

V poslední době jako by se s RSS čtečkami pro PocketPC roztrhl pytel, a proto ani společnost Spb Software House nelenila a na trh přichází s programem Insight. Jedná se o klasickou RSS/Atom čtečku, která je schopna pracovat se standardy RSS 0.9, 1.0, 2.0 a ATOM 0.3 a 1.0. Insight ale nabízí několik užitečných funkcí, se kterými bude monitoring a čtení novinek mnohem jednodušší.

 
Seznam informačních kanálů • seznam článků včetně obrázků

Pokud jste příznivce offline čtení, pak vás Insight určitě nezklame, jelikož novinky zvládne stahovat pro offline prohlížení, a to včetně obrázků. Pro lepší přehlednost se dále nabízí možnost řadit články pod sebou s malými náhledy. Už v základu programu se nachází několik desítek předdefinovaných kanálů zahraničních webů, do nabídky si ale můžete přidat i vlastní kanály. Pro každý informační server je možné nakonfigurovat, zda se má zobrazovat jen text novinky, nebo zda chcete stahovat i obrázky. Uživatelské prostředí aplikace je velice přívětivé a snadno se v něm zorientujete. Spb Insight je určený pro všechna PocketPC s Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

 
Čtení nového článku (animovaný GIF) • nastavení programu

Výrobce: Spb Software House
Cena: 20 USD
Stáhnout trial verzi 1.0.1 pro PocketPC


Spb Finance 2.7

Společnost Spb Software House tento týden vydala také novou verzi programu pro komplexní správu vašich financí. S Spb Finance získáte přehled nad veškerými transakcemi, které jste provedli. U každé platby je možné vyplnit několik detailů, díky předdefinovaným vzorům pro vás bude obsluha a přidávání transakcí otázkou několika málo vteřin. Veškerou vaši finanční aktivitu můžete zaznamenávat do grafu, potěší i možnost zálohovat si veškerá data do počítače.

 

Spb Finance navíc komunikuje s programy jako Microsoft Money nebo Quicken 2006. Nová verze 2.7 přináší několik vylepšení v podobě upravených notifikací, odstranění bugů a lepší podpory operačního systému Windows Mobile 5.0. Program spustíte na všech PocketPC s Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0.

Výrobce: Spb Software House
Cena: 25 USD
Stáhnout trial verzi 2.7 pro PocketPC


CoolSMS+

Uživatelům smartphone telefonů přijde vhod jednoduchá aplikace CoolSMS+, která umí posílat anonymní SMS (FlashSMS). V praxi to vypadá tak, že na nastavené číslo odešlete textovou zprávu, která se však adresátovi neuloží do telefonu, ale zobrazí se mu jen na displeji. Pokud takovou zprávu obdrží někdo s Windows Mobile telefonem, bude mít možnost uložit zprávu do Inboxu. Trial verze přidává do textových zpráv vlastní text “-sent by CoolSMS+“. Aplikaci spustíte na všech smartphonech s Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

 
Psaní anonymní SMS zprávy • zobrazení na displeji příjemce

Výrobce: EHandySoft
Cena: 3 USD
Download trial verze 1.0 pro Smartphone telefony


vBar 2.2

Se svými 21 kB je vBar vůbec nejmenší a nejrychlejší TaskManager pro platformu PocketPC. V jednoduchosti je sílá, proto tato aplikace nabízí jen základní nastavení, což ale není nikterak na škodu. Po spuštění se vBar usadí v horní liště, odkud můžete jednoduše zavírat běžící programy nebo se mezi nimi přepínat. vBar je navíc doplněný Battery a Memory indikátorem, který zobrazuje stav volné RAM a baterie. vBar je freeware a spustíte jej na PocketPC zařízeních s Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0. Na své si navíc přijdou majitelé VGA zařízení, jelikož je program optimalizovaný i pro toto rozlišení.

 
Seznam aktuálně spuštěných aplikací, konfigurace indikátoru

Výrobce: Vieka
Cena: zdarma
Stáhnout verzi 2.2 pro PocketPC


GPSAuto 1.0

Pokud patříte mezi majitele kapesních počítačů vybavených GPS přijímačem nebo vlastníte externí GPS adaptér, určitě se vám bude hodit aplikace GPSAuto, která pochází od českého autora. Program dokáže monitorovat vaši aktuální rychlost a v případě překročení stanovených rychlostních limitů vás upozorní rozblikáním displeje nebo zvukovým signálem.

 
Měření rychlosti • konfigurace programu

Vhod přijdou odlišná barevná schémata pro denní a noční režim. GPSAuto umí také zobrazovat aktuální nadmořskou výšku nebo celkovou vzdálenost, kterou jste urazili. Program je freeware a spustíte jej na všech PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0. Majitelé WM2002 si ale musejí navíc doinstalovat rozhraní .NET Compact Framework 1.0.

Výrobce: Roman Nepšinský
Cena:
zdarma
Stáhnout verzi 1.0CZ pro PocketPC


Audiopod

Pokud chcete odebírat podcasty přímo ve vašem PocketPC, můžete vyzkoušet jednoduchý freeware program Audiopod, který tuto funkci zvládá na výbornou. V nastavení programu je možné nakonfigurovat opravdu jen základní možnosti aplikace, žádné rozsáhle nabídky proto nečekejte. Při prvním spuštění vytvoří program na paměťové kartě nový adresář “podcast“, do kterého jsou ukládány MP3 soubory, které si později můžete v offline režimu přehrávat. Audiopod je určený pro všechna PocketPC s Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0.

 
Stahování podcastů je velmi jednoduché

Výrobce: Avaricum.net
Cena: zdarma
Stáhnout verzi 1.0 pro PocketPC


Balloon

Hledáte-li jednoduchou hříčku na odreagování a krácení volného času, vyzkoušejte zábavnou hru Balloon, ve které se vžijete do role malého nafukovacího balónku a vaším úkolem bude dostat se vždy až na vrchol levelu, který je propletený různými nástrahami. Hra je určena pro všechna PocketPC s Windows Mobile 2002 – 5.0.

 
Dokážete se dostat až na konec ?

Výrobce: N.I
Cena: zdarma
Stáhnout verzi 1.0 pro PocketPC


Pac-Man

Kdo by neznal Pac-Mana, legendární hru která se dočkala portace snad na všechny rozšířené platformy a nyní si ji můžete zahrát také na PocketPC. Jedná se o kompletní předělávku originální hry, ve které nechybí původní levely, grafika a zvuky. V případě problému se stabilitou hry odstraňte soubor gx.dll ze složky, kde máte Pac-Mana nainstalovaného a hra po spuštění automaticky použije novější knihovnu z adresáře /Windows. Určeno pro PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0.

 
Legendární Pac-Man je zpět

Výrobce: Namco
Cena: zdarma
Stáhnout verzi 1.0 pro PocketPC

Váš názor Další článek: Špičkové novinky u T-Mobilu (aktuální ceník)

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Win, Windows Mobile, Nový software, Windows!, Nov, MOBI, Namco, Mobil, WindSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Flight Simulator se rozrostl o další World Update. Novinky přibyly na Itálii a Maltu

Flight Simulator se rozrostl o další World Update. Novinky přibyly na Itálii a Maltu

Studio Asobo drží slovo, a tak do jejich leteckého simulátoru letos přidávají už druhý World Update s novými letišti a pamětihodnostmi.

Martin Nahodil
OznámeníFlight Simulator
Vyrobte si elektřinu sami. S dobře vybranou fotovoltaikou vás nebude trápit zdražování, Rusko a vlastně ani vlastní stát

Vyrobte si elektřinu sami. S dobře vybranou fotovoltaikou vás nebude trápit zdražování, Rusko a vlastně ani vlastní stát

Zdražení se na nás valí ze všech stran a nejvíce se týká energií. Ať už je to plyn, pohonné hmoty, nebo elektřina. Z těchto tří můžete nejvíce zahýbat právě s elektřinou, a to investicí do fotovoltaické elektrárny. Podívejme se objektivním pohledem, pro koho je vhodná, a komu se naopak vůbec nevyplatí.

Jiří Kuruc
EnergetikaFotovoltaika
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

** Vybrali jsme ty nejlepší levné smartphony ** Nejlevnější startují na 2 000 Kč, nejdražší jsou téměř za 6 tisíc ** Většina nabídne alespoň 90Hz displej a některé i 5G konektivitu

Martin Miksa
Nižší třída
Jak dobře vybrat televizor. Stanovte si cenu a kupte ten největší s dobrým ovladačem

Jak dobře vybrat televizor. Stanovte si cenu a kupte ten největší s dobrým ovladačem

Výběr nového televizoru není složitý. Nabídka je sice obrovská a cenové rozpětí široké, ale při dodržení jednoduchých pravidel dokáže svůj ideální televizor vybrat každý.

Jaromír Puk
Televizory
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny