Windows Mobile: nepřehlédněte velmi užitečné novinky

Vylepšete si svá Mobilní Windows. K dispozici máte nové verze oblíbených programů Battery Pack Pro a Pocket Player. Poradíme vám, jak získat na pracovní ploše nové menu, jak vylepšit internetový prohlížeč a jak nakreslit obrázek kdekoli v terénu.

Vspainter

Nástrojů, ve kterých je možné na Windows Mobile kreslit vlastní obrázky, není mnoho. Ale společnost Virtual Spaghetti se přichází na trh s profesionální aplikací Vspainter, díky které můžete kreslit téměř s neomezenými možnostmi.

 
Práce s programem je opravdu snadná, vaší fantazii se meze nekladou

Práce s programem je jednoduchá a vytvářet vlastní kreace nebudou mít problém ani začátečníci, kteří nevládnou pevnému tahu tužkou a malířskému umu. Díky spoustě užitečných nástrojů, které jsou v programu obsaženy, vytvoříte opravdu pěkné a profesionální obrázky. Určitě vám přijdou vhod nástroje, jako guma, tužka, sprej, štětec, plechovka nebo různé geometrické obrazce. To ale není vše, vaše obrázky můžete doplnit celou řadou efektů, které jsou v programu předdefinovány.

 

Výrobce si dal práci i s implementací doplňujících objektů a obrazců, které můžete dle libosti používat a dodat obrázkům ten správný styl. Program je dostupný v anglickém a francouzském jazyce, podporuje zobrazení ve fullscreenu a nechybí mu ani podpora funkce Zpět, bohužel jen o jeden krok. Aplikace je určena pouze pro PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2002,2003/SE a 5.0.

Výrobce: Virtual Spaghetti
Cena plné verze: 25 USD
Download demoverze


Battery Pack Pro 3.0

Velmi oblíbená aplikace Battery Pack Pro se dočkala nové verze 3.0, která s sebou přinesla několik vylepšení. Bohužel je zatím verze 3.0 dostupná pouze pro majitele PocketPC, ale snad se v brzké době dočkáme i aktualizace u Smartphone verze.

Aplikace samotná nabízí spousty vestavěných utilit, které vám usnadní práci s vaším přístrojem. Mezi ty nejpoužívanější bezesporu patří Program Bar. Díky němu uvidíte na pracovní ploše (Today obrazovka) seznam zástupců vámi vybraných programů. Battery Bar zase nabízí monitorování kapacity baterie, stavu paměti RAM, volného místa ve Storage i na paměťové kartě. U stavu baterie se zobrazuje i doba, za jakou se baterie úplně vybije. V případě poklesu kapacity baterie nebo volné paměti je možné nastavit, aby program zobrazil varovnou hlášku.

 
Pluginy na Today obrazovce • široké možnosti nastavení

Jistě oceníte i nástroj Power Tasks. Ten nabízí přehled aktuálně spuštěných programů, které můžete v případě potřeby zavírat a uvolnit si tak cenné MB v operační paměti. V nové verzi navíc přibyl Search Bar, ve kterém můžete přímo z Today obrazovky vyhledávat na internetu nebo v kontaktech, dále Calendar Bar, který zobrazuje až 50 nadcházejících upomínek z kalendáře.

Výrobce: Omega One
Cena plné verze: 30 USD za PPC verzi, 20 USD za verzi pro SP telefony
Download demoverze pro PocketPC (nová verze 3.0) a Smartphone (verze 1.5)


Pocket Player 2.8

Oblíbený přehrávač hudebních souborů Pocket Player od společnosti Conduits se dočkal nové verze. V té přibyla podpora několika nových formátů a nové možnosti nastavení pro Bluetooth sluchátka. Kód programu byl značně optimalizován a vylepšena byla i podpora pro zařízení, jako je Samsung i-320 nebo Motorola Q.

Pocket Player existuje ve verzi pro PocketPC i Smartphone telefony. Přehrávat v něm můžete audio formáty MP3, WMA, Ogg Vorbis, Wav a Flac, poradí si ale i se streamovaným zvukem. U MP3 souborů podporuje ID Tagy ve verzích 1.1 a 2. Samozřejmostí je možnost vytvářet a spravovat playlisty nebo vyhledávat všechny audio soubory, které máte v zařízení. Výsledný zvuk si můžete vyladit díky integrovanému ekvalizéru, potěší i možnost kompletního skinování aplikace. Na zařízeních s rychlým procesorem můžete aktivovat grafickou vizualizaci. Program po nainstalování automaticky přidává nový panel na Today, přes který můžete ovládat přehrávač a vidíte na něm aktuálně přehrávanou skladbu. Program podporuje operační systém Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0 (SP i PPC).

 
Prostředí programu • vizualizace

Výrobce: Conduits
Cena plné verze:
20 USD za PPC i SP verzi
Download demoverze pro PocketPC, Smartphone


MultiIE 4.0

Vestavěný Internet Explorer v chytrých telefonech a PocketPC postačuje pro obyčejné prohlížení webových stránek, ale díky utilitě MultiIE dostane tento prohlížeč nový rozměr. MultiIE byl již dříve dostupný pro majitelé PPC a Smartphone telefonů s Windows Mobile 2002 a 2003/SE. S novou verzi 4.0 konečně přibyla podpora Windows Mobile 5.0.

 

Díky MultiIE můžete v Internet Exploreru prohlížet více stránek najednou, mezi nimi je možné jednoduše se přepínat nebo je zavírat. Při delším stisku levé SoftKey se dostanete do tzv. Scroll módu, ve kterém se mnohem lépe prohlíží obsáhlé stránky. Delším stisknutím práve SoftKey se přepínáte mezi Fullscreen a klasickým zobrazením. MultiIE je dostupný pro všechny PocketPC a Smartphony s operačním systémem Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0.

Výrobce: Southway Mobile Corporation
Cena plné verze: 18 USD za PPC i SP verzi
Download demoverze (pro PocketPC i Smartphone)


Egress 3.0

Téměř v každém přehledu aplikací si představujeme nějakou RSS čtečku, v tom dnešním se podíváme na program Egress, který se řadí do kategorie profesionálních programů pro práci s RSS novinkami. Podporuje novinky standardů RSS 0.9 a 2.0, RDF 1.0 a Atom 0.3. Velkou výhodou je implementace ovládacího panelu přímo na Today, díky tomu vidíte novinky, i když nepracujete přímo v aplikaci.

Jako každý jiný správce, i Egress umí třídit vaše RSS kanály do skupin. V nastavení programu si můžete navolit, jak často se mají jednotlivé kanály aktualizovat, případně jaká část obsahu se má stahovat. Velkou výhodou je možnost stáhnout si novinky pro offline prohlížení v nezkrácené formě, a to i včetně obrázků. Celkové možnosti nastavení programu jsou velmi rozsáhlé, díky tomu si jej můžete přizpůsobit přesně dle svých požadavků. Potěší i možnost změny barvy a velikosti fontu pro RSS novinky nebo možnost stahování novinek na pozadí. Vy pracujete v jiné aplikaci a Egress tiše kontroluje informační zdroje. K dispozici je pro všechna PocketPC s Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0.

 
Channel list, čtení novinek

Výrobce: Karl Hessinger
Cena plné verze:
13 USD
Download demoverze


RightMenu 1.60

Velmi populárním se mezi uživateli stala utilita RightMenu, která je určena pro Smartphone i PocketPC zařízení. Díky ní získáte na pracovní ploše místo pravé kontextové položky nové menu, do kterého můžete jednoduše přidávat zástupce oblíbených aplikací.

RightMenu umí zástupce třídit přehledně do složek, což značně ulehčí orientaci, ale především urychlí přístup k oblíbeným programům. Výhodou je také velmi malá náročnost programu na operační paměť, ze které si ukrojí pouhých 15kB. Smartphone verze podporuje operační systém Windows Mobile verze 2003/SE a 5.0, bez problémů funguje i na telefonech s QVGA rozlišením. Verze pro PocketPC je na tom s podporou o něco hůře, jelikož je určena pouze pro Windows Mobile 5.0.

 
Kaskádová nabídka se zástupci, přidávání nových položek

Výrobce: MyCnKnow
Cena plné verze: 10 USD za PPC i SP verzi
Download demoverze pro PocketPC, Smartphone

Diskuze (4) Další článek: Asus: z východu přichází vytříbené lahůdky

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Mobil, Oblíbená aplikace, Štětec, Wind, MOBI, Win, Nov, Novinky, Nový formát, Windows!, Windows Mobile, PlechovkaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Česká fotovoltaická revoluce už začala. Od ledna do srpna byl schválený výkon čtyř Temelínů

Česká fotovoltaická revoluce už začala. Od ledna do srpna byl schválený výkon čtyř Temelínů

** Za letošních prvních osm měsíců eviduje ČEZ 37 000 žádostí. ** Schválený a rezervovaný výkon přesahuje Temelín + Dukovany.** Úkol do dalších let je jasný: najít funkční a levnou akumulaci.

Stanislav Janů
EnergetikaFotovoltaika
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Recenze hry Alfred Hitchcock: Vertigo. Psychologický thriller zaujme více jako film než hra

Recenze hry Alfred Hitchcock: Vertigo. Psychologický thriller zaujme více jako film než hra

Hra na motivy jednoho z nejlepších filmů všech dob rozhodně zaujme příběhem. Po herní stránce však v mnohém strádá. Stojí za to dát jí šanci?

Vojtěch Matušinský
Recenze
Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Pokročilý skener, unikátní klávesnice a epické RPG

Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Pokročilý skener, unikátní klávesnice a epické RPG

** V marketech se pravidelně objevují slevy na aplikace a hry ** Vybírejte pro platformy Android i iOS ** Na titulu můžete ušetřit desítky korun

Adam Kos
SlevyAkceMobilní aplikace
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně