Windows Mobile: nové užitečné aplikace

Používejte špičkový kalendář, ovládněte dálkově stolní počítač a jeho programy, spravujte přehledně své finance. Dále představujeme dobrou RSS čtečku a aplikaci pro cestovatele. Vybere si každý, jak majitelé zařízení na platformě PocketPC, tak se smartphony.
Windows Mobile: nové užitečné aplikace
Kapitoly článku

Papyrus Calendar 1.3

Společnost SBSH Mobile Software již dlouhou dobu vyvíjí špičkový kalendář Papyrus, který nabízí spousty užitečných funkcí a kompletně nahrazuje původní kalendář ve smartphonech. Před nedávnem spatřila světlo světa značně vylepšená verze 1.3, která se může pochlubit i českou lokalizací.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Denní náhled • zobrazení úkolů v listu

V kalendáři můžete vaše schůzky a poznámky prohlížet v denním, týdenním nebo měsíčním zobrazení. Velikou výhodou oproti základnímu kalendáři je, že si můžete nastavit, jaké zobrazení chcete používat jako výchozí. Upomínky a schůzky můžete přehledně třídit do skupin, přidávat k ním grafické ikonky nebo je barevně odlišovat. V případě potřeby využijete i další funkce, jako například přidání detailů z kontaktů přímo do poznámky. V nastavení programu si můžete vybrat z několika filtrů, které se starají o pohodlné zobrazování poznámek na homescreenu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mřížka s úkoly • měsíční zobrazení s malým přehledem

Možnosti nastavení Papyrusu jsou vskutku rozsáhlé, díky tomu si program můžete nastavit přesně podle svých potřeb a požadavků. Pokud máte již zakoupenou starší verzi programu, nemusíte platit upgrade, jelikož licenční údaje jsou přenosné i do nových verzí. Papyrus Calendar je určený pouze pro smartphone telefony s operačním systémem Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0. Nechybí mu ani podpora telefonů s QVGA (240 × 320) či Square (240 × 240) displejem.

Výrobce: SBSH Mobile Software
Cena plné verze:
18 USD
Download demoverze


Compact Remote Control 2.0

Většina z nás používá počítač také k poslechu hudby nebo sledování videa. Určitě znáte ty situace, kdy vám ve vedlejším pokoji hraje na maximum vaše oblíbená písnička. a vy mezitím něco kutíte v jiné místnosti. Náhle chcete přepnout na další skladbu, případně její přehrávání úplně pozastavit. Samozřejmě můžete přejít do pokoje a provést požadovaný úkon přímo u počítače. Pohodlnější by ale bylo provést to přímo z místa bez nutnosti někam odbíhat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konfigurace programu • aktivní aplikace

Pokud u sebe zrovna budete mít smartphone s Windows Mobile a s nainstalovaným programem Compact Remote Control, pak to pro vás bude hračka. Tato aplikace zvládá obsluhovat nejpoužívanější počítačové programy přímo z vašeho telefonu. A to buď přes Wi-Fi, Bluetooth, nebo GPRS/EDGE.

Program podporuje ještě ovládání přes USB kabel, ale vzduchem z jiné místnosti je to přece jen mnohem efektivnější. S aplikací můžete pohodlně ovládat programy jako Windows Media Player, WinAmp, PowerDVD a další. Na konferencích oceníte možnost pracovat na dálku s prezentací v programu PowerPoint. V případě potřeby můžete uložit i screenshot z aktuální obrazovky.

Program oceníte i v situaci, kdy potřebujete nutně odejít z domu, ale na počítači vám ještě musí doběhnout nějaké procesy. Jednoduše jej necháte dokončit svou práci a pak jej přes datová spojení jediným příkazem vypnete na dálku. Remote Control 2 je určený pro všechny Smartphony s OS Windows Mobile 2003 a vyšší, nechybí mu ani podpora QVGA displejů. K jeho spuštění je potřeba v telefonu mít nainstalované rozhraní .NET Compact Framework 2.0 SP1.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ovládání WinAmpu • práce s prezentací v PowerPointu

Výrobce: NikaFX.com
Cena plné verze:
16 USD
Download demoverze
Download .NET CF 2.0 SP1


A6.Times

RSS čteček pro Windows Mobile není nikdy dost, tento týden se o vaši přízeň bude ucházet program A6.Times, který budou pravděpodobně uživatelé PocketPC již znát. Nyní ale společnost Alien6tech představila i smartphone verzi, která je navíc optimalizovaná pro Windows Mobile 5.0.

A6.Times je RSS čtečka s podporou standardů RSS 0.91, 0.92, 1.0 a 2.0, Atom 0.3 a 1.0 a RDF. Vaše oblíbené informační zdroje si můžete třídit do skupin, v nastavení programu je možné navolit, jak často se mají kanály aktualizovat. Uživatele, kteří nemají u operátora aktivní neomezený datový tarif, potěší i možnost offline prohlížení novinek. Před odchodem do práce si například připojíte vaše zařízení k PC, přes internet a ActiveSync stáhnete novinky do offline módu a celý den můžete vstřebávat nové informace z celého světa.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Čtení novinek • přehled zdrojů

Program podporuje zobrazení ve fullscreenu, problém mu nedělá ani landscape režim. Spustíte jej na všech zařízeních s OS Windows Mobile 2003 a vyšší. Ke spuštění budete opět potřebovat .NET CF 2.0.

Výrobce: Alien6tech
Cena plné verze:
25 USD
Download demoverze pro Smartphone, PocketPC
Download .NET CF 2.0 SP1


V následující kapitole prozkoumáme další programy pro Windows Mobile

Témata článku: Aplikace, Smartphony, Windows, Software pro mobily, Prozvánění, Kutí, Win, Požadovaný úkon, Mobil, Nov, Windows Mobile, Windows!, Wind, Mzda, WinAmp, Phone Guard, MOBI


Určitě si přečtěte