Windows Mobile: užitečné aplikace pro každodenní práci

Zpříjemněte si práci s operačním systémem Windows Mobile. Připravili jsme pro vás přehled užitečných aplikací, které by vám neměly chybět, a mezi placenými programy najdete i dva freewarové. Zaměřili jsme se na platformu PocketPC.
Windows Mobile: užitečné aplikace pro každodenní práci

NetFront 3.3

Standardní Internet Explorer integrovaný ve Windows Mobile si občas neporadí s webovými stránkami obsahující složitější Java scripty, případně jiné webové objekty. NetFront 3.3 je internetový prohlížeč, který dokáže zobrazit téměř vše. Problém mu nedělají stránky s framy (rámci), Flashem ani Javou.

 
Plné zobrazení, RSS novinky

Mezi další rozšířené funkce prohlížeče patří Password manager, který si pamatuje hesla používaná na navštěvovaných stránkách. Určitě potěší integrovaná RSS a Atom čtečka nebo Pop-up blocker nevyžádaných oken. Samozřejmostí je správce záložek, do kterého si můžete ukládat oblíbené stránky. Jedinou vadou na kráse může být celkem dlouhá doba při vykreslování webových stránek.

 
Nastavení programu

S nedávno vydanou verzí 3.3 přišla konečně plná podpora operačního systému Windows Mobile 5.0 a VGA rozlišení, avšak NetFront mohou bez problémů používat i majitele PocketPC se staršími Windows Mobile 2003/SE.

Výrobce: Acces Company
Cena plné verze: 30 USD (upgrade z 3.2 15 USD)
Stažení 45denní trial verze


ThumbMagic 1.0

Aplikace ThumbMagic by měla podle slov autorů přinést revoluci v ovládání kapesního počítače. Na kolik je toto tvrzení pravdivé si netroufám odhadnout, avšak ThumbMagic rozhodně přináší zajímavou alternativu k pohodlnému ovládání bez použití stylusu, ti zručnější si pak vystačí jen s jednou rukou.

 

S tímto programem můžete za pomocí jediného prstu plánovat schůzky, přidávat upomínky, pracovat s SMS zprávami, emaily nebo pomocí externích pluginů ovládat vaše oblíbené aplikace. Problém vám nebude dělat ani správa kontaktů. V případě potřeby je možné využít vestavěnou kalkulačku. Potěší i možnost totálního přeskinování programu.

ThumbMagic podporuje operační systém Windows Mobile 2003/SE a 5.0 a zařízení s VGA displeji.

Výrobce: The Mavens
Cena plné verze: 15 USD
Stažení demoverze


Ezdial 2

Pokud hledáte aplikaci pro pohodlnější vytáčení čísel, pak by vašemu zraku neměl uniknout program Ezdial, který přidá do Phone manageru nové funkce. Jedná se o obdobu oblíbeného SmartDialeru, který najdeme v některých PocketPC defaultně integrovaný.

 
Vytáčení je opravdu snadné

Program usnadňuje vyhledávání a vytáčení kontaktů přes dialpad, není náročný na paměť a práce s ním je velmi jednoduchá. Nová verze přináší plnou podporu Windows Mobile 5.0, avšak na zařízení s VGA displeji výrobce zapomněl, a tak aplikace při rozlišení 480 × 640 bodů nefunguje zcela korektně.

Výrobce: ME Software
Cena plné verze : 15 USD
Stažení 15denní trial verze


VSnotepad 1.5

Potřebujete si občas rychle poznamenat nějakou důležitou poznámku? Pak by se vám mohl líbit program VSnotepad, který umožňuje psát si upomínky pomocí stylusu. Poznámky si můžete rozdělovat na více stránek, mezi kterými se pak jednoduše přepínáte. Prostředí programu je uživatelsky velice příjemné a lehce se v něm zorientujete.

 
Psát poznámky nemusí být vůbec nuda

Součástí jsou i různé utility pro práci s grafickými objekty, nechybí ani možnost výběru barev pro poznámky. Program dále zobrazuje aktuální čas a stav baterie a je plně optimalizovaný pro klasické QVGA i VGA displeje.

Výrobce: Virtual Spaghetti
Cena plné verze: 15 USD
Stažení demoverze


Sunnysoft Dictionary

Česká společnost Sunnysoft vydala před několika dny kvalitní česko/anglický a německý slovník, který obsahuje přes 25000 významových dvojic pro každý jazyk. Zajímavou funkcí je indexování již hledaných výrazů nebo kontextový překlad, díky kterému si můžete v externích aplikacích vyvolat český překlad označeného textu.

 

Další, uživateli často velmi vyhledávanou funkcí, je zkoušení slovíček. Můžete si dokonce nastavit v který den a hodinu vás má program začít zkoušet a vybrat si můžete hned z několika obtížností. Doplňkovou funkcí je databáze anglických a německých nepravidelných sloves.

Výrobce: Sunnysoft s.r.o.
Cena plné verze: 599 Kč
Stažení demoverze


pRSS reader

Program od českého autora Davida Andrše slouží k pohodlnému pročítání RSS a Atom novinek. Uložené RSS zdroje umí třídit do skupin, ze kterých si můžete vybírat, které se mají aktualizovat a které ne.

 

Užitečnou funkcí je možnost uložit si novinku na webové stránce do offline režimu a přečíst si ji později bez nutnosti připojení na internet. pRSS obsahuje také plugin do pracovní plochy, ve kterém je přehledně zobrazený aktuální stav vašich RSS zdrojů. Aplikace je freeware a k dispozici je jak v českém, tak i anglickém jazyce.

Výrobce: David Andrš
Cena:
zdarma
Stažení programu
Stažení české lokalizace


Magic Button 2.0

Kvalitních Task Managerů pro Windows Mobile existuje hned několik, a mezi ty nejlepší patří freewarový Magic Button. Program dokáže monitorovat spuštěné aplikace, které můžete v případě potřeby ukončovat.

 

Nabídku programu vyvoláte podržením stylusu na křížku v pravém horním rohu. V nastavení programu si můžete zvolit, které aplikace se nemají nikdy ukončovat a které má program nechat běžet na pozadí. Nová verze 2.0 je plně optimalizovaná pro Windows Mobile 5.0.

Výrobce: TranCreative
Cena:
zdarma
Stažení programu

Diskuze (23) Další článek: Mio A701: komunikátor s okny a GPS (test)

Témata článku: Smartphony, Aplikace, Windows, Software pro mobily, Alcatel Pop Up, Mobil, Windows!, Wind, Windows Mobile, MOBI, Win


Určitě si přečtěte