Windows Mobile: užitečné aplikace pro každodenní práci

Zpříjemněte si práci s operačním systémem Windows Mobile. Připravili jsme pro vás přehled užitečných aplikací, které by vám neměly chybět, a mezi placenými programy najdete i dva freewarové. Zaměřili jsme se na platformu PocketPC.

NetFront 3.3

Standardní Internet Explorer integrovaný ve Windows Mobile si občas neporadí s webovými stránkami obsahující složitější Java scripty, případně jiné webové objekty. NetFront 3.3 je internetový prohlížeč, který dokáže zobrazit téměř vše. Problém mu nedělají stránky s framy (rámci), Flashem ani Javou.

 
Plné zobrazení, RSS novinky

Mezi další rozšířené funkce prohlížeče patří Password manager, který si pamatuje hesla používaná na navštěvovaných stránkách. Určitě potěší integrovaná RSS a Atom čtečka nebo Pop-up blocker nevyžádaných oken. Samozřejmostí je správce záložek, do kterého si můžete ukládat oblíbené stránky. Jedinou vadou na kráse může být celkem dlouhá doba při vykreslování webových stránek.

 
Nastavení programu

S nedávno vydanou verzí 3.3 přišla konečně plná podpora operačního systému Windows Mobile 5.0 a VGA rozlišení, avšak NetFront mohou bez problémů používat i majitele PocketPC se staršími Windows Mobile 2003/SE.

Výrobce: Acces Company
Cena plné verze: 30 USD (upgrade z 3.2 15 USD)
Stažení 45denní trial verze


ThumbMagic 1.0

Aplikace ThumbMagic by měla podle slov autorů přinést revoluci v ovládání kapesního počítače. Na kolik je toto tvrzení pravdivé si netroufám odhadnout, avšak ThumbMagic rozhodně přináší zajímavou alternativu k pohodlnému ovládání bez použití stylusu, ti zručnější si pak vystačí jen s jednou rukou.

 

S tímto programem můžete za pomocí jediného prstu plánovat schůzky, přidávat upomínky, pracovat s SMS zprávami, emaily nebo pomocí externích pluginů ovládat vaše oblíbené aplikace. Problém vám nebude dělat ani správa kontaktů. V případě potřeby je možné využít vestavěnou kalkulačku. Potěší i možnost totálního přeskinování programu.

ThumbMagic podporuje operační systém Windows Mobile 2003/SE a 5.0 a zařízení s VGA displeji.

Výrobce: The Mavens
Cena plné verze: 15 USD
Stažení demoverze


Ezdial 2

Pokud hledáte aplikaci pro pohodlnější vytáčení čísel, pak by vašemu zraku neměl uniknout program Ezdial, který přidá do Phone manageru nové funkce. Jedná se o obdobu oblíbeného SmartDialeru, který najdeme v některých PocketPC defaultně integrovaný.

 
Vytáčení je opravdu snadné

Program usnadňuje vyhledávání a vytáčení kontaktů přes dialpad, není náročný na paměť a práce s ním je velmi jednoduchá. Nová verze přináší plnou podporu Windows Mobile 5.0, avšak na zařízení s VGA displeji výrobce zapomněl, a tak aplikace při rozlišení 480 × 640 bodů nefunguje zcela korektně.

Výrobce: ME Software
Cena plné verze : 15 USD
Stažení 15denní trial verze


VSnotepad 1.5

Potřebujete si občas rychle poznamenat nějakou důležitou poznámku? Pak by se vám mohl líbit program VSnotepad, který umožňuje psát si upomínky pomocí stylusu. Poznámky si můžete rozdělovat na více stránek, mezi kterými se pak jednoduše přepínáte. Prostředí programu je uživatelsky velice příjemné a lehce se v něm zorientujete.

 
Psát poznámky nemusí být vůbec nuda

Součástí jsou i různé utility pro práci s grafickými objekty, nechybí ani možnost výběru barev pro poznámky. Program dále zobrazuje aktuální čas a stav baterie a je plně optimalizovaný pro klasické QVGA i VGA displeje.

Výrobce: Virtual Spaghetti
Cena plné verze: 15 USD
Stažení demoverze


Sunnysoft Dictionary

Česká společnost Sunnysoft vydala před několika dny kvalitní česko/anglický a německý slovník, který obsahuje přes 25000 významových dvojic pro každý jazyk. Zajímavou funkcí je indexování již hledaných výrazů nebo kontextový překlad, díky kterému si můžete v externích aplikacích vyvolat český překlad označeného textu.

 

Další, uživateli často velmi vyhledávanou funkcí, je zkoušení slovíček. Můžete si dokonce nastavit v který den a hodinu vás má program začít zkoušet a vybrat si můžete hned z několika obtížností. Doplňkovou funkcí je databáze anglických a německých nepravidelných sloves.

Výrobce: Sunnysoft s.r.o.
Cena plné verze: 599 Kč
Stažení demoverze


pRSS reader

Program od českého autora Davida Andrše slouží k pohodlnému pročítání RSS a Atom novinek. Uložené RSS zdroje umí třídit do skupin, ze kterých si můžete vybírat, které se mají aktualizovat a které ne.

 

Užitečnou funkcí je možnost uložit si novinku na webové stránce do offline režimu a přečíst si ji později bez nutnosti připojení na internet. pRSS obsahuje také plugin do pracovní plochy, ve kterém je přehledně zobrazený aktuální stav vašich RSS zdrojů. Aplikace je freeware a k dispozici je jak v českém, tak i anglickém jazyce.

Výrobce: David Andrš
Cena:
zdarma
Stažení programu
Stažení české lokalizace


Magic Button 2.0

Kvalitních Task Managerů pro Windows Mobile existuje hned několik, a mezi ty nejlepší patří freewarový Magic Button. Program dokáže monitorovat spuštěné aplikace, které můžete v případě potřeby ukončovat.

 

Nabídku programu vyvoláte podržením stylusu na křížku v pravém horním rohu. V nastavení programu si můžete zvolit, které aplikace se nemají nikdy ukončovat a které má program nechat běžet na pozadí. Nová verze 2.0 je plně optimalizovaná pro Windows Mobile 5.0.

Výrobce: TranCreative
Cena:
zdarma
Stažení programu

Diskuze (23) Další článek: Mio A701: komunikátor s okny a GPS (test)

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Alcatel Pop Up, Pro +, MOBI, Win, Mobil, Aplikace, Windows Mobile, Windows!, WindSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
„Je to ještě dostupné?“ Anatomie jednoduchého podvodu, který nepoznáte ani podle špatné češtiny

„Je to ještě dostupné?“ Anatomie jednoduchého podvodu, který nepoznáte ani podle špatné češtiny

Scénář je jednoduchý – máte něco, co už nepotřebujete a chcete to prodat. Místo přivýdělku ale přijdete o všechny peníze na účtu. Varovných signálů, které k tomu vedly, přitom bylo opravdu málo.

Adam Kos
Podvod
Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Pokročilý skener, unikátní klávesnice a epické RPG

Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Pokročilý skener, unikátní klávesnice a epické RPG

** V marketech se pravidelně objevují slevy na aplikace a hry ** Vybírejte pro platformy Android i iOS ** Na titulu můžete ušetřit desítky korun

Adam Kos
SlevyAkceMobilní aplikace
Jak dobře vybrat tiskárnu. Kdy se vyplatí laserová a kdy je lepší tankový inkoust

Jak dobře vybrat tiskárnu. Kdy se vyplatí laserová a kdy je lepší tankový inkoust

** Stará doporučení laserovka vs. inkoust už neplatí ** Nejvíc záleží na tom, kolik toho vytisknete ** U laseru zaplatíte buď za hardware, nebo za provoz

Jiří Kuruc
Jak vybrat
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

18 tipů a triků pro WhatsApp, které možná neznáte

** WhatsApp je jedna z nejrozšířenějších komunikačních aplikací ** Obsahuje mnoho skrytých funkcí, které vylepší používání ** Zde najdete tipy na ty nejužitečnější

Adam Kos
WhatsAppTipy a triky
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy