Windows Mobile: vylepšete si svůj smartphone či komunikátor

Sudoku zdarma bude hlavním lákadlem pro hravé uživatele. V dnešním přehledu nových aplikací pro Windows Mobile najdete ale i užitečné pomocníky. Nespokojte se pouze se základní nabídkou funkcí svého smartphonu a zpříjemněte si každodenní práci.
Windows Mobile: vylepšete si svůj smartphone či komunikátor

iLauncher 3.0.01

Společnost SBSH Mobile Software vydala novou verzi oblíbené aplikace iLauncher, která přináší několik zbrusu nových funkcí, díky kterým se z iLauncheru stává komplexní nástroj pro obsluhu vašeho PocketPC. Součástí programu je například propracovaný Today plugin, který umí zobrazovat zástupce vámi nadefinovaných programů, ty je dále možné třídit do skupin pro lepší orientaci. V nové verzi dále přibyly speciální položky, pomocí kterých můžete přímo z Today obrazovky například posílat sms zprávy na předdefinované číslo.

 
Zástupci na Today, nový Task Manager

iLauncher umí také měřit stav vaší baterie nebo volného místa paměti RAM. V případě nedostatku operační paměti přichází vhod novinka verze 3.0; integrovaný Task Manager, který nahradí klasické tlačítko Ok/Křížek vlastním. U ukončovacího tlačítka je možné předefinovat jeho funkci, může sloužit buď k minimalizaci nebo kompletnímu ukončení spuštěných aplikací. V případě potřeby můžete využít další novinku – propracovanou utilitu pro zachytávání obrazovky, která nabízí několik možností nastavení, jako například počet zachycených snímku za sebou, časovou prodlevu nebo změnu výstupního formátu. ScreenCapture nemá problém ani se zachycováním obrazovek na VGA zařízeních.

 
Nabídka speciálních zástupců, iLauncher má plnou podporu VGA rozlišení

Seznam hlavních funkcí programu dovršuje možnost přidávat si vlastní ikonky do dolní Tray lišty. I když iLauncher nabízí opravdu obrovské možnosti nastavení, je jeho prostředí přehledně rozčleněné a seznámení s aplikací je díky tomu otázkou několika minut. Aktuální verze 3.0.01 je k dispozici v angličtině, v dalších verzích ale můžeme počítat s podporou naší mateřštiny. iLauncher je určený pro všechna PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0, navíc mu nechybí plná podpora VGA displejů.

Výrobce: SBSH Mobile Software
Cena: 15 USD
Download verze 3.0.01 pro PocketPC


SPB Time 2.1.1

SPB Time je vylepšený správce časových funkcí vašeho PocketPC, nabízí možnost zobrazování času v různých městech z celého světa, několik na sobě nezávislých alarmů, stopky, spořič obrazovky a jeho vzhled si můžete kompletně předělat pomocí skinů. Jeho součástí je vlastní plugin na Today obrazovku, ve kterém si můžete nechat zobrazit různé časové informace.

 
Přehledný plugin na Today, spořič obrazovky

Aktuální čas v jednotlivých městech můžete prohlížet na vlastní mapě, navíc lze aktivovat noční režim, ve kterém se na mapě ztmaví ta část zeměkoule, kde mají momentálně noc. Velmi pestré je nastavení alarmů, s SPB Time rozhodně nezaspíte, jelikož celkový počet alarmů není nijak limitován. Opakování budíku nebo zvonění v určených dnech je samozřejmostí, díky podpoře MP3 souborů se můžete nechat probouzet svou oblíbenou písničkou. Pro měření času se nabízejí propracované stopky, které mají neomezenou paměť na mezičasy, kromě toho zde nalezneme i klasickou minutku. Komu by se nezamlouval klasický vzhled SPB Time, může navštívit oficiální stránky výrobce, kde je se stažení celá řada nových a velmi povedených kabátků. Program je optimalizovaný pro PocketPC s Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

 
Nastavení světového času, stopky

Výrobce: SPB Software House
Cena: 15 USD
Download verze 2.1.1 pro PocketPC


VITO Audio Notes 1.2

Pokud vám ve vašem PocketPC nebo Smartphonu chybí kvalitní hlasový záznamník, určitě by vám neměla uniknout aplikace Audio Notes od společnosti VITO. Program zvládá ukládat poznámky ve formátu WAV a MP3, jako velmi užitečná se jeví možnost ukládat nové nahrávky do již vytvořeného souboru. V závislosti na volném místě si můžete nastavit kvalitu záznamu, Audio Notes ale umí hlasové poznámky ukládat jak do paměti zařízení, tak na paměťovou kartu.

Během nahrávání je možné upravovat citlivost mikrofonu. Po uložení souboru si jej můžete přímo v programu přehrát, přejmenovat, smazat nebo přesunout. V nové verzi 1.2 je konečně možné nahrávat hovory i na PocketPC, starší verze to umožňovala pouze majitelům smartphone telefonů s operačním systémem Windows Mobile 5.0.

 
Možnosti nahrávání, citlivost mikrofonu

Výrobce: VITO Technology
Cena: 20 USD
Download verze 1.2 pro PocketPC a Smartphone


Resco Keyboard Pro 4.35

Defaultní softwarová klávesnice ve Windows Mobile pro PocketPC nenabízí příliš mnoho komfortu. To se rozhodli změnit pánové ze slovenské firmy Resco a na trh přišli s vlastním řešením v podobě Resco Keyboard Pro. Za poměrně dlouhou dobu existence doznala tato aplikace spousty vylepšení a v současné době nabízí jedno z nejlepších řešení pro softwarové klávesnice.

V nastavení klávesnice je možné vybrat si z několika jazykových verzí, přičemž nechybí také podpora českých znaků. Užitečná je také funkce sekundární klávesnice, díky které můžete zároveň používat českou a anglickou klávesnici, respektive se mezi nimi přepínat pomocí jediného tapnutí stylusem. Resco Keyboard disponuje velkým množstvím skinů, a to jak pro QVGA, tak i VGA zařízení. Součástí klávesnice je vlastní kalkulačka nebo prediktor, ve kterém si můžete nadefinovat různé textové fráze. Mezi podporované operační systémy patří Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

 
Kvalitní softwarová klávesnice pro PocketPC, nastavení

Výrobce: Resco s.r.o.
Cena: 20 USD
Download verze 4.35 pro PocketPC


PDA Sudoku 3.0.1

Pokud si rádi procvičujete logické myšlení a zároveň vás učaroval matematický hlavolam Sudoku, můžete vyzkoušet tuto freeware hru, která vám nabízí více než 300 her, rozdělených do několika obtížností. Během luštění je samozřejmě možné hru uložit a k rozluštěnému hlavolamu se vrátit později. Dále si můžete vytvořit vlastní Sudoku hry. PDA Sudoku vyžaduje pro spuštění rozhraní .NET Compact Framework 1.0 SP3.

 
Luštíme Sudoku

Výrobce: Kim Pham
Cena:
zdarma
Download verze 3.0.1 pro PocketPC
Download rozhraní .Net Compact Framework 1.0 SP3

Diskuze (11) Další článek: Co nás čeká: kompletní přehled chystaných telefonů

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Luštění, Win, MOBI, Smartphone, Komunikátor, Windows Mobile, Wind, Hlavolam, Windows!, Mobil


Určitě si přečtěte