Windows Mobile: změňte svůj smartphone k nepoznání

Váš smartphone nebo komunikátor se může opět kousek přiblížit dokonalosti. Co třeba až devět na sobě nezávislých Today obrazovek a mezi nimi možnost přepínat? Představujeme šest nových a velmi atraktivních aplikací pro váš komunikátor. A polovina z nich je zdarma.

WisBar Advance 2.7

Nelíbí se vám klasická horní lišta ve vašem PocketPC? Chcete se od ostatních odlišovat zcela novým grafickým kabátkem vašeho systému? Lakeridge Software přináší řešení v podobě propracované aplikace WisBar Advance. Ta dokáže kompletně „přeskinovat“ horní a dolní lištu, upravit stávající téma na Today a navíc přináší řadu užitečných funkcí.

V horní liště lze nastavit jaké stavové ikonky se budou zobrazovat (intenzita signálu, stav baterie, hodiny), a navíc jim můžete přiřadit vlastní funkci; a to jak pro krátký, tak dlouhý stisk stylusem. Součástí programu je propracovaný Task Manager, který umí v horní liště zobrazovat aktuálně spuštěné programy, mezi kterými můžete jednoduše přepínat nebo je ukončovat. Dále je možné předefinovat funkci tlačítka Ok/Close, se kterým je možné buď automaticky ukončovat aplikace nebo je jen minimalizovat na pozadí. Velmi bohaté jsou možnosti nastavení, navíc na vás WisBar Advance bude mluvit česky, seznámení s programem tak bude otázkou několika minut.

 
Fantazii se meze nekladou, je libo Windows XP, Vista nebo Mac ?

Uživatelská komunita kolem WisBaru je obrovská, to má za následek nepřeberné množství nových skinů, kterými si můžete změnit standardní vzhled vašeho operačního systému. Navíc můžete tento program rozšířit pluginem Desktop, se kterým proměníte Today obrazovku v klasickou plochu ze stolních PC. WisBar Advance je optimalizovaný pro všechna PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0.

 

Výrobce: Lakeridge Software
Cena:
10 USD
Download verze 2.7.0.1 pro PocketPC


PhatPad 3.0

Hledáte-li pomocníka pro rychlé psaní poznámek, určitě by vás mohla zaujmout aplikace PhatPad od společnosti PhatWare. Tento program za poměrně dlouhou dobu své existence získal spoustu nadstandardních funkcí, díky kterým můžete vaše poznámky obohacovat o obrázky, grafické efekty nebo stylusem kreslené objekty. To vše doplňují opravdu široké možnosti nastavení.

Pokud si vytvoříte poznámku, můžete si na její pozadí nastavit například čerstvě vyfocenou fotografii, případně obsah doplnit hlasovým záznamem. Událost je dále možné nastavit jako budík nebo upomínku. Při psaní můžete již vytvořené poznámky editovat, své uplatnění najdou také funkce jako zoom, přesouvání nebo export poznámky do formátu BMP a JPG. PhatPad zvládne poznámku odeslat emailem nebo přenést na jiné zařízení přes infračervený port. Aby toho nebylo málo, program nabízí vlastní plugin na Today, ze kterého můžete jednoduše otevírat poslední dokumenty. Nabídka funkcí je vskutku rozmanitá, proto je potřeba počítat s vyšší cenou, která se v případě PhatPadu pohybuje kolem třiceti dolarů.

 
Plugin na Today, hravé psaní poznámek, přehled

Výrobce v těchto dnech uvolnil testovací betu verze 4.0, kterou si můžete po zaregistrování stáhnout a vyzkoušet. PhatPad je určený pro všechna PocketPC s operačním systémem Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

Výrobce: PhatWare Corporation
Cena: 30 USD
Download verze 3.0 pro PocketPC
Registrační formulář pro stažení betaverze 4.0


SK Today Commander 1.0

Jako velmi užitečná se jeví aplikace Today Commander, se kterou si můžete nakonfigurovat až devět na sobě zcela nezávislých Today obrazovek, mezi kterými se lze pohodlně přepínat. Pro každý Today si můžete nastavit, jaké pluginy se v něm mají zobrazovat, přičemž nechybí ani možnost změnit jejich řazení. Pro lepší odlišení můžete každou obrazovku obohatit zcela odlišným tématem.

Prostřednictvím zástupců je navíc možné nastavit přepínání Today obrazovek na některou z hardwarových kláves. Náročnost programu na operační paměť je minimální, jelikož se vždy pracuje jen s jednou aktivní obrazovkou. Today Commander spustíte na PocketPC s Windows Mobile 2003/SE a 5.0.

 
Konfigurace jednotlivých profilů, přepínání Today obrazovek

Výrobce: SK Software
Cena:
7 USD
Download verze 1.0 pro PocketPC


AndyRenamer 0.4

Představte si situaci, kdy jste daleko od PC a potřebujete hromadně přejmenovat názvy fotografií z digitálního fotoaparátu. V tomto okamžiku přichází na řadu vaše PocketPC nebo Smartphone, obohacený o utilitu AndyRenamer. Ta zvládne hromadné přejmenování fotografií podle vám nadefinovaného klíče. V případě potřeby je možné změnit výstupní složku, do které se nově pojmenované soubory uloží.

AndyRenamer existuje jak ve verzi pro kapesní počítače, tak také pro smartphone telefony. Podporovány jsou všechny operační systémy; od Windows Mobile 2002 po 5.0.

 
Prostředí programu

Výrobce: PDAmobiz.com
Cena: zdarma
Download verze 0.4.1 pro PocketPC, Smartphone


DontForget 2.0 beta

Majitelé smartphone telefonů jistě znají kvalitní aplikaci DontForget, která pochází od českého autora a je freeware. Díky tomuto programu již nikdy nezmeškáte schůzku a vždy budete vědět o nových SMS nebo e-mailech. DontForget vás v případě zmeškaného hovoru, upomínky, nepřečtené SMS, MMS či e-mailu bude opakovaně upozorňovat, a to buď zobrazením hlášky na displeji nebo zvukovým signálem. V nastavení programu si navíc můžete navolit časový interval mezi opakováním upozornění.

Kromě toho DontForget zvládá i další funkce, jako vypnutí nebo změna frekvence blikání pohotovostních diod, aktivaci letadlového módu, přepnutí profilu nebo vypnutí telefonu v přednastavený čas. Program je určený pro všechny smartphone telefony s operačním systémem Windows Mobile 5.0.

 
S DontForget vám už žádná událost neuteče

Výrobce: Radim Fryč
Cena: zdarma
Download verze 1.22
Download verze 2.0 beta


S-Tris 2

Oblíbený tetris pro všechny smartphony a PocketPC se dočkal nové verze, která přináší ještě více zábavy a spousty hodin hraní. Navíc ve vylepšené grafice a s podporou on-line tabulky nejlepších hráčů. K dispozici jsou dva herní módy; klasický a Maniac, ve kterém se postupně zvyšuje obtížnost celé hry. V nastavení programu si můžete překonfigurovat ovládací klávesy podle vaší potřeby, potěší i možnost pozastavení a minimalizace hry.

S-Tris 2 je stejně jako jeho předchůdce freeware. Spustíte jej na všech smartphonech a PocketPC s Windows Mobile 2003/SE a 5.0, navíc nechybí podpora VGA a Square rozlišení.

 

Výrobce: Elements Interactive
Cena: zdarma
Download verze 2.0

Diskuze (17) Další článek: Digitální svět 2006: mobily, digitály a navigace na jednom místě

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Windows!, Smartphone, Wind, MOBI, Nepoznání, Mobil, Win, Windows MobileSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Recenze Apple Mac Studia. Ohromný výkon, který vůbec neuslyšíte

Recenze Apple Mac Studia. Ohromný výkon, který vůbec neuslyšíte

** Čip Apple M1 Max potěší hlavně profiíky přes video ** Mac Studio přitom zůstává velmi tichý a s nízkou spotřebou ** Vytknout lze jen málo, například pouze HDMI 2.0

Karel Javůrek
Mac StudioTestyApple
Hry zadarmo, nebo se slevou: pobíhání s dinosaury v ARK a tahové fantasy Gloomhaven zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: pobíhání s dinosaury v ARK a tahové fantasy Gloomhaven zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Michal Maliarov
Hry zdarmaTéma
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída