Wingcopter ladí doručovací drony pro USA. Kombinuje obratnost dronu a rychlost až 240 km/h

Aktuální pandemie více než kdy jindy ukazuje, že doručování pomocí dronů dává smysl. Americká společnost UPS a německá Wingcopter uzavřely partnerství s cílem vyvinout nové typy dronů. Také budou pracovat na certifikaci stávajících Wingcopterů pro použití v komerčních dodávkách v USA. Jejich výhodou je naklápěcí rotor.

Díky němu mohou vertikálně vzlétnout, stejně jako ostatní drony, ale pak se chovají jako letadlo – s pevnými křídly letí rychleji a efektivněji než konvenční kvadrokoptéra. Tato schopnost je také vhodnější pro létání nad osídlenými oblastmi. V různých konfiguracích má Wingcopter dolet až 120 km a v Guinnessově knize rekordů je zapsaný s maximální rychlostí 240 km/h.

Drony Wingcopter se už osvědčily při doručení inzulinu do odlehlé irské vesnice v Severním moři. Toto místo je kvůli špatnému počasí velice často jinak nepřístupné. Ostatně právě doručování lékařských zásilek má veliký potenciál. Lidé v karanténě dostanou své zásilky, aniž by se s kýmkoliv museli potkat.

Wingcopter v akci:

Diskuze (5) Další článek: WhatsApp chystá novinky: přihlášení z více zařízení a mizející zprávy

Témata článku: Technologie, Drony, USA, UPS, Zásilka, Rychlost, Obratnost, Velký potenciál, Doručování


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40