Withings ScanWatch Horizon v Česku. Potápěčský design, spousta zdravotních funkcí a záruka 5 let

Na český trh dorazily po osmi měsících od své světové premiéry hybridní chytré hodinky inspirované potápěčským designem Withings Scanwatch Horizon. Prodávat se budou v jediné velikosti ciferníku 43 mm za 13 tisíc korun. Na výběr bude ocelové provedení těla s modrým nebo zeleným ciferníkem. Výrobce dává k hodinkám nadstandardní pětiletou záruku.

Klepněte pro větší obrázek
Modré a zelené hodinky Withings ScanWatch Horizon

Stejně jako předešlý model stejné série Withings ScanWatch, jsou i Horizon hodinky hybridního typu. K tradičnímu quartzovému ručičkovému mechanismu přidávají kruhový digitální PMOLED displej pro zobrazení chytrých a zdravotních funkcí naměřených několika vestavěnými senzory. Mezi hlavní funkce ScanWatch Horizon patří monitorování srdečního tepu, EKG a okysličení krve (SpO2), sledování spánku a automatický záznam tří desítek sportů. Vlastní GPS hodinky neobsahují, musí se tedy spolehnout na tu ve spárovaném smartphonu.

Tělo hodinek je vyrobeno z nerezové oceli 316L, ciferník (spolu s displejem) kryje safírové sklo. Hodinkám dominuje otočná luneta a funkční korunka, která slouží  k ovládání chytrých funkcí a procházení nabídkou. S hodinkami se lze potápět, odolné jsou podle stupně 10 ATM, což ve světě hodinek znamená plavání ve vodě, šnorchlování a potápění (bez kyslíkových nádrží).


Nejoblíbenější chytré hodinky Withings:

Withings Scanwatch 42mm Withings Scanwatch 42mm
nabízí 17 obchodů za ceny od 6 311 Kč
Porovnat ceny
Withings Scanwatch 38mm Withings Scanwatch 38mm
nabízí 19 obchodů za ceny od 4 685 Kč
Porovnat ceny
Withings Scanwatch Horizon SE 43mm Withings Scanwatch Horizon SE 43mm
nabízí 10 obchodů za ceny od 10 980 Kč
Porovnat ceny
Withings Steel HR Sport 40mm Withings Steel HR Sport 40mm
nabízí 8 obchodů za ceny od 2 391 Kč
Porovnat ceny

Potápěčské hodinky byly poprvé uvedeny na trh ve 20. letech 20. století, aby měl personál námořnictva k dispozici přesné měření času i pod vodou. V 50. letech 20. století se díky potápěčům a milovníkům SCUBA stylu stal tento typ hodinek módním prvkem pro každou příležitost,“ přibližuje něco z historie potápěčských hodinek Mathieu Letombe, generální ředitel společnosti Withings.

Synchronizace do dalších aplikací

Pro ukládání sportovních výkonů a naměřených zdravotních hodnot slouží aplikace Health Mate, pomocí které hodinky propojíte se spárovaným chytrým telefonem (podporovány systémy iOS i Android). V aplikaci lze nastavit cíle pro aktivitu a spravovat dosažené úspěchy. Všechna data mohou být synchronizována do více než 100 aplikací třetích stran. Mezi ně patří Apple Health, Google Fit, Strava nebo MyFitnessPal.

Propagační kampaň na Withings ScanWatch Horizon vznikala v Berlíně:

Nosit s hodinkami můžete dva druhy řemínků obsažených přímo v balení – s ciferníkem barevně ladící silikonový pásek pro sportovní využití, nebo ocelový článkový tah určený spíše pro společenské využití a volný čas. Díky vyměnitelnému mechanismu lze případně dokoupit jakýkoli vlastní řemínek šířky 20 mm.

Obrovskou výhodou hybridních chytrých hodinek je jejich výdrž – Withings ScanWatch Horizon vydrží na jedno nabití až 30 dní. Dobíjejí se pomocí magnetické kolébky, jež je součástí prodejního balení.

EKG v hodinkách řady Withings ScanWatch:

Fibrilace síní je hlavní forma nepravidelného srdečního rytmu, která je často nedostatečně diagnostikována, protože se může projevovat přerušovaně a lze ji snadno přehlédnout, pokud se příznaky neobjeví zrovna během zřídkavých návštěv lékaře. Hodinky dokáží zjistit, zda uživatel trpí fibrilacemi síní díky záznamu EKG na vyžádání. 

Hodinky také umožňují uživateli zjistit, zda je jeho srdeční rytmus pomalý, vysoký nebo zda vykazuje známky fibrilací síní, a to prostřednictvím funkce proaktivního snímání srdečního tepu. Tep je monitorován prostřednictvím vestavěného PPG senzoru a v případě, že senzor neregistruje tep, může uživatel obdržet upozornění na potenciální srdeční příhodu. Když hodinky zjistí nepravidelný srdeční tep, vyzvou uživatele ke spuštění 30vteřinového záznamu EKG přímo v hodinkách.

Zdroj: Withings

Diskuze (4) Další článek: Androidy bez Googlu jsou v kurzu. Murena One chce být jedinečná, jenže zachování soukromí bude něco stát

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Android, Chytré hodinky, iOS, Nákup a ceny, Hodinky, Záruka, GPS, Design, Google Fit, Smartwatch, EKG, Withings, Horizon, 10 ATM, Berlín, Uživatelé, Aplikace, Ciferník, Health mást, Srdeční tep, Apple Health, Česká republika, Telefony s iOS na Heureka.cz