Termín úvodní keynote WWDC 2024 potvrzen. Víme, kdy Apple uvede iOS 18 a konečně začne mluvit o AI

Online konference pro všechny vývojáře odstartuje 10. června a nabídne speciální akci v Apple Parku

Oživeno 28. května 2024 | Apple dnes potvrdil červnový termín konání výroční vývojářské konference WWDC 2024. Nejsledovanějším bodem celé pětidenní akce je bezpochyby úvodní keynote, na níž Tim Cook a jeho tým představí nejnovější produkty a služby Applu. Jak bývá zvykem, keynote se odehraje v dopoledních hodinách prvního konferenčního dne a bude ji možné sledovat živě na webu Applu nebo na YouTube. Začátek keynote je 10. června 2024 v 19:00 hodin českého času.

Klepněte pro větší obrázek

Krátce po úvodní keynote naváže další prezentace nazývaná „Platforms State of the Union“. Ta už je odborněji zaměřená na vývojáře, kteří se budou moci více do hloubky seznámit s novinkami na všech platformách „applovské unie“, tzn. iOS, iPadOS, macOS, watchOS, tvOS a visionOS. Přednáška pro vývojáře začne 10. června 2024 ve 22:00 hodin českého času, streamovat ji bude možné na stránkách Applu pro vývojáře.


Původní článek z 26. března 2024:

Apple dnes oznámil termín konání dalšího ročníku vývojářské konference Worldwide Developers Conference (WWDC). Akce proběhne v týdnu od 10. do 14. června 2024, její součástí bude mnoho online meetingů a diskuzních skupin. Vývojáři a studenti se ale budou moci i letos akce zúčastnit osobně v Apple Parku, a to v den zahájení konference.

WWDC je tradičně pro všechny vývojáře zdarma a představí nejaktuálnější vylepšení systémů iOS, iPadOS, macOS, watchOS, tvOS a visionOS. Očekává se také první větší zapojení Applu do dění souvisejícího s AI. „Nesmírně nás těší, že můžeme být díky této týdenní konferenci WWDC24, která se ponese v duchu technologií a komunity, ve spojení s vývojáři ze všech koutů světa,“ uvedla Susan Prescott, viceprezidentka Applu pro celosvětové vztahy s vývojáři.

Vývojáři a studenti se budou moci seznámit s nejnovějším softwarem a technologiemi Applu na úvodní keynote. V průběhu týdne se pak mohou zapojit interaktivně online pomocí rozhraní Applu pro vývojáře, na webu a na YouTube. Letošní ročník nabídne video workshopy, příležitosti k rozhovorům s designéry a inženýry z Applu a propojení s celosvětovou komunitou vývojářů.

Rozruch na sítích se snažil vzbudit šéf marketingu Greg Joswiak, který na Xku uvedl, že letošní WWDC bude „Absolutely Incredible“ – s heslem psaným velkými počátečními písmeny. To má zřejmě naznačit, že Apple se bude opravdu věnovat tematice AI (umělé inteligenci) a oznámí nějakou strategii v této oblasti. Jak ale víme, Apple miluje náznaky a i když ve stejném duchu spekulují i insideři a americká média, s jistotou kromě data konání WWDC 2024 nemůžeme v tuto chvíli potvrdit nic.

Zdroj: Tisková zpráva

Diskuze (4) Další článek: Tohle se na léto bude hodit. První cestovní eSIM s mobilními daty zcela zdarma, jen musíte strpět reklamu

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , Červen, Vývojář, Greg Joswiak, Konání, Speciální akce, Termín,