Xcute DV1: mobil s opravdovou videokamerou

Nový telefon DV1 od neznámé firmy Xcute Mobile nabídne fotoaparát s rozlišením 3 Mpx. Největší zajímavost je ale možnost natáčet video s rozlišením VGA a rychlostí 30 obrázků za sekundu.
Xcute DV1: mobil s opravdovou videokamerou

Aby bylo hned na začátku jasno. S výrobkem tchajwanské firmy XCute jste se na MobilManii mohli setkat už v lednu. Psali jsme o prvních informacích k zajímavému telefonu s označením V8. XCute mezi tím tento mobil přejmenoval na DV1 a my známe další podrobnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Véčko s největším kloubem

XCute DV1 se může jevit jako docela rozměrné véčko. Jeho rozměry jsou 90 × 46 × 26 milimetrů a hmotnost dosahuje 121 gramů. Pokud si ale uvědomíme, co vše v sobě tento přístroj skrývá, přestanou se nám tyto rozměry zdát velké.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na první pohled rozhodně zaujme mohutný kloub, který umožňuje rozevírání véčka do všech směrů. To se hodí především při pořizování fotografií a natáčení videa. V takovém případě se přístroj dá držet jako běžná mini DV kamera.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na horní straně najdeme poměrně malý displej zobrazující 65 tisíc barev. Displej na první pohled klame. Jeho funkční plocha je totiž mnohem menší, než se může zdát ve vypnutém stavu, kdy dojem zvětšuje rámeček kolem.

Na horní straně kloubu je poměrně velký reproduktor, který poslouží v případě hlasitého odposlechu, nebo pro hlasité přehrávání MP3. Pod objektivem jsou pryžovým krytem chráněné konektory USB, sloty na paměťové karty mini SD, zdířka pro sluchátka a nabíječku.

Levou stranu kloubu tvoří objektiv fotoaparátu a pravou nezvyklý kruhový přepínač. Podobně jako na digitálních fotoaparátech umožňuje přístup k jednotlivým základním funkcím přístroje, jako je focení, video, telefon, nebo MP3 přehrávač.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hlavní displej toho telefonu zobrazuje 16,7 milionů barev. V tomto ohledu patří XCute k nejlepším, může se měřit jen s nedávno představenými mobily Panasonic. Klávesnice má velká tlačítka, ale z toho ještě nelze poznat, jak příjemně se na ní bude psát.

Výborný fotoaparát

Tím hlavním, co by mohlo přilákat zákazníky, je integrovaný fotoaparát s rozlišením 3 Mpx. Nabízí také mnoho dalších nastavení, jako je například ostrost, vyvážení bílé, uživatelskou kompenzaci expozice a pět úrovní kvality snímku. Fotografie lze také pořizovat v černobílém, inverzním režimu nebo v sépii. Přístupné jsou rovněž kreativní programy pro tvorbu portrétů, zachycení krajiny, noční fotografie nebo sportu.

Stále nezvyklé jsou u fotomobilů také možnosti měření expozice. Můžete si zde vybrat, jestli má přístroj měřit bodově nebo plošně. Zakázat nebo povolit můžete i blesk. Fotoaparát nabízí samospoušť.

Velmi propracované jsou možnosti vestavěné videokamery. Nejenže dokáže zachycovat videosekvence s rozlišením 640 × 480 bodů, zvládne to ale navíc ve velmi dobrých rychlostech 30, 24 nebo 15 obrázků za sekundu. Video vypadá opravdu velmi dobře.

XCute DV1 poslouží i jako MP3 přehrávač. Hudební soubory lze ukládat buď do interní paměti o velikosti 20 MB, nebo na vyměnitelné paměťové karty. Hudbu potom můžete poslouchat prostřednictvím stereofonních sluchátek nebo z hlasitého reproduktoru.

Ostatní funkce

DV1 samozřejmě umí telefonovat, pracovat se zprávami, pomůže také s plánováním denního rozvrhu. Pro ženy je připravený menstruační kalendář. Přístroj dále nabízí tradiční převodník jednotek a wapovat budete prostřednictvím GPRS třídy 10

Mobilní telefon by se na evropském trhu měl objevit do poloviny tohoto roku a cena se odhaduje na 500 eur, což po přepočtu činí asi 15 tisíc korun. U nás se s ním ale s největší pravděpodobností nikdy nesetkáte.

Tip: přečtěte si anglickou recenzi telefonu na serveru Mobile Burn


Klíčové vlastnosti 

  • 16,7 milionů barev
  • MP3 přehrávač
  • slot na paměťové karty
  • fotoaparát s rozlišením 3 Mpx
  • video v rozlišení VGA a 30 snímcích za sekundu
Diskuze (12) Další článek: Eurotel Go: po páté SMS zprávě jsou ostatní zdarma

Témata článku: Mobil, Velký reproduktor, MOBI


Určitě si přečtěte