Xiaomi a Leica uzavřely dlouhodobé partnerství. První smartphone se značkovým foťákem přijde v červenci

Po velké části zákazníků, kteří kvůli nedostupnosti služeb Google na smartphonech Huawei přešli mimo jiné i ke konkurečnímu Xiaomi, převzal čínský rival od někdejšího mobilního giganta také ceněnou spolupráci s německou značkou fotoaparátů Leica. Právě ta pomohla Huawei dostat se před několika lety na úplnou špičku výrobců nejlepších fotomobilů. Nyní už si plodů spolupráce s Leicou bude užívat Xiaomi, první společný smartphone chtějí firmy představit za dva měsíce.

Klepněte pro větší obrázek
První smartphone Xiaomi s fotoaparátem Leica bude uveden v červenci. Jeho název firmy nesdělily, pravděpodobně půjde o supervlajkový model Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi se na trhu se smartphony pohybuje od roku 2010, pod palcem má hned několik dceřiných značek (Redmi, Poco, Black Shark) a ve své vlajkové řadě (dříve označované jako „Mi“) nabízí špičkové smartphony s nejlepšími parametry. Právě v tomto segmentu se už nyní výrobci daří v oblasti mobilní fotografie dodávat velmi kvalitní fotomobily, což nakonec potvrdil i nedávno testovaný aktuální top model Xiaomi 12 Pro. Partnerství se společností Leica může vlastnosti fotoaparátů ve smartphonech Xiaomi posunout na další úroveň.

Xiaomi 12 Pro 5G 12GB/256GB Xiaomi 12 Pro 5G 12GB/256GB
nabízí 9 obchodů za ceny od 18 192 Kč
Srovnat ceny na Živě

Xiaomi prodává své produkty ve více než 100 zemích a regionech po celém světě. Firma dlouhodobě investuje do oblasti výzkumu a vývoje, zaměřuje se na technologické inovace a inteligentní automatizaci výroby. V oblasti fotografie investuje do vývoje optiky objektivů, návrhu obrazových procesorů a zpracování fotografií algoritmy umělé inteligence.

„Došlo ke splynutí technologií“

Již více než 100 let vytváří společnost Leica Camera vytváří už více než 100 let kompaktní fotoaparáty, které si oblíbili průkopníci street fotografie, a prvotřídní optické objektivy. Díky důmyslnému vývoji optiky a impozantnímu řemeslnému zpracování jsou fotoaparáty Leica, rozpoznatelné podle znaku červené tečky, německým inženýrstvím v té nejlepší podobě a stále přitahují nové generace uživatelů.

„Společnosti Xiaomi a Leica se vzájemně shodují ve svých snahách a nápadech a oceňují vzájemné výhody a odvětví. Tato spolupráce bude silným impulsem pro strategii společnosti Xiaomi v oblasti fotografování. Během spolupráce došlo k nebývale hlubokému splynutí inovativních technologií, produktových filozofií a zobrazovacích preferencí obou stran, od optického designu až po vyladění estetických směrů,“ říká Lei Jun, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel Xiaomi Group.

„Je nám ctí, že dnes můžeme oznámit dlouhodobou strategickou spolupráci se společností Xiaomi. Leica i Xiaomi jsou globální prémiové značky a během této bezprecedentní hluboké spolupráce obě strany postupně pracovaly na tom, aby zákazníkům přinesly novou éru mobilní fotografie. Jsme přesvědčeni, že první společně vyvinutý vlajkový smartphone zviditelňuje průkopnický pokrok obou společností. Poskytneme zákazníkům v oblasti mobilní fotografie výjimečnou kvalitu obrazu, klasickou estetiku Leica, neomezenou kreativitu a otevřeme novou éru mobilní fotografie,“ dodává Matthias Harsch, generální ředitel Leica Camera AG.

Jak propojit fotoaparát Leica M10-D se smartphonem pomocí aplikace:

Váš názor Další článek: Stará škola. Kryt Solo Wallet udělá z telefonu trezor na karty a peníze

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Xiaomi, Fotoaparát, Leica, Fotomobily, Fotografie, Byznys, Společnost Xiaomi, Plod, MATT, Leica M, Generální ředitel, Leica Camera, SMA, F +, Partnerství, Lei Jun, Foťák, Plod spolupráce