Xiaomi bere dech. Telefon budoucnosti má displej, který přetéká přes všechny čtyři strany

Xiaomi se pochlubilo dechberoucím konceptem smartphonu s tzv. waterfall displejem, který přetéká přes všechny čtyři hrany. Jen na rozích jej narušuje kovové šasi. Na rozdíl od loňského Mi Mix Alpha displej nepokračuje na záda:

Na těle telefonu nejsou žádné konektory, reproduktory ani tlačítka, jen na zádech narušuje uniformitu vystouplý fotomodul. Téměř celá čelní strana je vyplněna displejem, se zakřivením v téměř pravém úhlu (88°) umožňuje rozmístění prvků uživatelského rozhraní i na boky. Xiaomi zdůrazňuje náročnost výroby takto zakřiveného skla – ohýbá se vysokým tlakem za teploty okolo 800°C, až pak je do něj vložen flexibilní OLED displej (3D bonding).

Koncept Xiaomi s Waterfall displejem:

Představa firmy Xiaomi o smartphonu budoucnosti nemá jméno. Výrobce použil 46 patentů, aby nahradil chybějící konektory, tlačítka, a přidaly další funkce. Pyšní se integrací ultratenkých piezoelektronických keramických vláken, která pod displejem vytváří zvuk pro sluchátko/reproduktor. Do displeje se ukryla i selfie kamera, k běžným technologiím patří bezdrátové dobíjení, eSIM či dotykové snímače na bocích telefonu.

Xiaomi znovu dokazuje, že je inovátorem trhu. Tento koncept se sice do prodeje nedostane, ale výrobce si na něm vyzkouší funkce, které časem nasadí v komerčních smartphonech. A kdo ví, možná za pár zvenčí uvidíme na smartphonu už jen displej a fotoaparáty...

Diskuze (70) Další článek: Svět se zbláznil. Proč byste měli chtít roušku s integrovanými sluchátky?

Témata článku: Xiaomi, , , , , , , , , , Já Mix Alpha, ? Displej, Waterfall, Koncept, Reproduktor, Dech, Telefon, Displej,