Xiaomi chystá další experiment. Selfie se u Mi Mix 4 schová pod flexibilní displej

Xiaomi v příštím týdnu představí smartphone Mi Mix 4, kterým bude chtít Samsungu částečně vzít vítr z plachet. Premiéra čínské značky je totiž v plánu jen o den dříve (konkrétně 10. srpna v ranních hodinách našeho času), než akce Galaxy Unpacked od Samsungu. A co se můžeme těšit? Na premiéru topmodelu od Xiaomi se zabudovanou poddisplejovou selfie.

Samotný panel má být velmi flexibilní, což ukazuje i video, které bylo zveřejněno na čínské sociální síti Weibo. Ne, nečekejte žádnou skládačku, ale telefon klasické konstrukce, který bude osazen displejem s poddisplejovou selfie. Soudě podle videa bude kamerka velmi dobře zamaskovaná, takže vás při běžném používání telefonu nebude nijak vizuálně omezovat. Samotný OLED displej se 120Hz obnovovací frekvencí má mít 6,67" úhlopříčku, boční zakřivení a bude využívat rozlišení Full HD+.

Na zádech bude spočívat prostorově výrazný fotomodul se třemi objektivy a doplňkovým displejem pro focení selfíček. Xiaomi se evidentně vzhlédlo v modelu Mi 11 Ultra a v nastoleném trendu „foto-displejů“ hodlá i nadále pokračovat. Hlavní 50Mpx foťák ISOCELL GN1 od Samsungu doplní 48Mpx širokáč a 48Mpx teleobjektiv. Výpočetní výkon obstará Snapdragon 888 s 8/12GB RAM a až s 512GB interní pamětí UFS 3.1. 5 000mAh akumulátor má podporovat rychlé 120W dobíjení. V telefonu poběží Android 11 s MIUI 12.5.

Toto je displej připravovaného Xiaomi Mi Mix 4:

Diskuze (9) Další článek: Mapy.cz přinášejí vylepšení do mobilu. Cíl cesty můžete do navigace zadávat hlasem

Témata článku: Xiaomi, , , , , , , , , , , , , , , , F +, Galaxy Unpacked, Flexibilní displej, Full HD +, Telefon, ? Displej, Displej,