Xiaomi chystá telefon s 200W nabíjením. Na trh přijde ve druhé polovině roku

Xiaomi podle zahraničních spekulací pracuje na smartphonu, který bude podporovat až 200W kabelové dobíjení! Budoucí smartphone (s největší pravděpodobností se jedná o Xiaomi Mi 11 Ultra nebo o chystaný Mi Mix 4) dostane 5 000mAh baterii, a mimo rychlonabíjení bude podporovat i rychlé bezdrátové a reverzní bezdrátové dobíjení. 

Xiaomi v oblasti mobilních zařízení prakticky diktuje tempo rychlonabíjení. Loňský Xiaomi Mi 10 Ultra byl nejrychleji nabíjející se telefon roku 2020, a to se 120W dobíjením. Jeho 4 500mAh baterii jste z nuly na sto dobili za pouhých 24 minut! Na stejnou metu se v letošním roce dostalo Vivo iQOO 7 nebo herní Nubia Red Magic 6 Pro.

 Jenže 200W, to už je pořádná rychlost, a budeme zvědavi, jak toto rychlonabíjení ovlivní přirozené stárnutí baterie. Jedno je jisté, 200W nabíjení v mobilu bude novým rekordem. Dokáží se na tento výkon dorovnat i další výrobci?

Via Gizchina

Diskuze (9) Další článek: EMUI 11 dostávají i poslední telefony Huawei s Googlem. O podporu nepřijdou

Témata článku: Xiaomi, Baterie, Xiaomi, Spekulace, Rychlé dobíjení, Nabíjení, Reverzní dobíjení, Rychlé nabíjení, SuperCharge, Polovina roku, Telefon, Stárnutí, Via GizChina, Trh, Dobíjení, Mobilní telefony Xiaomi na Heureka.cz