Xiaomi je poprvé světová dvojka ve smartphonech, nestačilo jen na Samsung

Navzdory tomu, že se svět úplně nevzpamatoval z koronavirové pandemie a výrobci jsou zasažení nedostatkem čipů, globální prodeje smartphonů ve světě ve 2. kvartále tohoto roku překvapivě vzrostly, a to o úctyhodných 12 %, což je podle agentury Canalys dáno probíhající vakcinací proti covid-19. Celá situace však hezky ukázala, které firmy se těžkým podmínkám dokázaly přizpůsobit, nebo z nich dokonce těžit.

Klepněte pro větší obrázek

To je příklad čínského Xiaomi, které se v 2. kvartálu poprvé v historii stalo počtem prodaných smartphonů celosvětovou tržní dvojkou se 17% podílem. Globálně zvýšilo prodeje o 83 %, což je dáno obrovským posílením v Latinské Americe a Africe, kde údajně firma zvedla prodeje o 300 %, respektive 150 %. I v západní Evropě firma posílila o úctyhodných 50 %. Drtivou většinu z toho však představovaly levné telefony, takže firma má stále prostor zvýšit prodeje vlajkových modelů.

Žebříčku prodejů aktuálně dominuje Samsung, který zde drží 19% tržní podíl a meziročně vzrostlo o příjemných 15 %. Třetí v pořadí zůstává Apple, který si se zanedbatelným 1% růstem udržel 14% tržní podíl po stránce prodejů. Čtvrtou a pátou pozici obsadily kdysi sesterské značky Oppo a Vivo, které se obdobně rychlým růstem obě dostaly na tržní podíl 10 %. Na závěr doplníme, že jde zatím o předběžné statistiky bez konkrétních čísel prodejnosti. Ta dodá Canalys, ale jistě i další výzkumné agentury později.

Xiaomi musí zlepšit prodeje vlajkových modelů jako Mi 11 Ultra:

Diskuze (13) Další článek: Vyfotíte kostky Lega a aplikace poradí, co se z nich dá postavit. Funguje skoro dokonale

Témata článku: Xiaomi, Android, Smartphony, Statistika, Žebříčky, Analýza, Canalys, Rekordy, Prodeje smartphonů, Vakcinace, Afrika, Evropa, Dvojka, Prodej, SMA, Světová dvojka, Pandemie, Samsun, NÉST, Latinská Amerika, Podíl, Telefony s Androidem na Heureka.cz