Xiaomi má revoluční nabíječku. Stačí přijít do místnosti…

O bezdrátovém nabíjení na dálku píšeme celé roky a vždycky je to stejné. Skončí to na papíře, nebo ukázkou v laboratorních podmínkách, produkce v nedohlednu. Xiaomi to chce změnit s technologií Mi Air Charge.

Update:

Zařízení o velikosti nočního stolečku obsahuje 144 antén, které vysílají milimetrové vlny. K příjmu je potřeba telefon se 14 anténami, které přijatou energii akumulují. V přiloženém klipu vidíme telefon Xiaomi Mi 11, ale není známo, že by jeho produkční verze touto technologií disponovala.

Mi Air Charge v akci:

Nabíjení funguje na vzdálenost několika metrů, takže vysílač postavený doprostřed místnosti obsáhne celou její výměru. Výkon je až 5W, což ve srovnání s dnešními rychlonabíječkami působí úsměvně, ale ještě nedávno šlo o standard. Navíc zde se zcela mění způsob používání – telefon k není potřeba nikam připojovat, nikam odkládat, začne se nabíjet jakmile se octnete v dosahu. Klidně jej můžete nechat v kapse, nebo nerušeně používat. V jedné místnosti lze nabíjet více přístrojů naráz.

Zatím máme pouze demo, ale Xiaomi se ohání 17 patenty a slibuje brzkou produkci. Povede se? Nebude tahle revoluční technologie příliš drahá? A i kdyby byla dostupná – chcete si do obýváku postavit takovouhle věc?

Zdroj: Xiaomi, via Engadget

Diskuze (105) Další článek: VYZKOUŠENO: Samsung Galaxy Tab S7+ lépe kooperuje s telefonem i počítačem

Témata článku: Xiaomi, Android, Technologie, Smartphony, Nabíjení, Bezdrátové nabíjení, Koncepty, Xiaomi, Nabíjecí podložka, Mi Air Charge, Xiaomi Mi 11, Místnost, Já Air Charge, Anténa, Nabíječka, Telefon


Určitě si přečtěte

Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone