Xiaomi má zajímavý patent. Jeho telefony budou detekovat zemětřesení

Přestože Česká Republika patří ke klimaticky klidnějším lokalitám, v některých zemích takové štěstí nemají. Pomoci se rozhodlo Xiaomi, které si v Číně podalo patent  na technologii, skrze kterou by jeho chytré telefony mohly detekovat a částečně i predikovat zemětřesení.

Firma údajně usiluje o standardizování seismického senzoru, který by se objevil v telefonech. Xiaomi by nad hardwarem chtělo postavit i celou službu včetně map s vizualizací seismické aktivity. Telefony by pak měly sbírat data a odesílat je přímo do seismických center, kde budou data o zemětřesení sbírána.

Databázi naměřených data by poté telefony měly být schopny použít i k případné predikci zemětřesení. Služba by měla být pokročilejší a přesnější nadstavbou k systému ohlašování zemětřesení, který je funguje v Číně již několik let a využívá k tomu stávající hardware s pomocí umělé inteligence.

Xiaomi v týdnu představilo vlakový model 11T Pro:

Zdroj: GizmoChina, Patent (CN113406696A)

Diskuze (1) Další článek: Týden (i)mobilně: Prašť jako uhoď. Nové iPhony 13 jsou tak stejné, až nám z toho ztuhla ruka

Témata článku: Xiaomi, Android, Smartphony, Mobilní aplikace, Technologie, Čína, Umělá inteligence, Telefony, Chytrý telefon, Software pro mobily, Hardware, Patent, Gizmochina, Česká republika, Telefon, Vizualizace, ZemětřeseníVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Recenze venkovní IP kamery TP-Link Tapo C310. Odolá nepřízni a vidí i ve tmě

Kamery Tapo jsou zajímavé svou cenou, funkcionalitou, ale i jednoduchostí. Stejně je tomu i u modelu, který je určený pro provoz ve venkovním prostředí, aby vám mohl ohlídat třeba dům či chatu.

Antonín Trčálek
KameraBezpečnost
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Věštila se jim velká budoucnost, nakonec upadly v zapomnění. Největší zašlapané projekty Samsungu

Věštila se jim velká budoucnost, nakonec upadly v zapomnění. Největší zašlapané projekty Samsungu

** Historie Samsungu je lemována ambiciózními projekty, které upadly v zapomnění ** Nejvíce se čekalo od brýlí virtuální reality Gear VR ** I ty však postihl stejný osud jako mobilní projektor, systém Bada, hybridní foťáky či variabilní clonu

Martin Chroust
Gear VRProjektory