Xiaomi Mi 10 Ultra přeskočil Huawei i Honor a stal se nejlepším fotomobilem

Žebříček nejlepších fotomobilů testu DXOMARK má po čase nového lídra. Dosavadní kralující model Huawei P40 Pro a jeho sesterský derivát Honor 30 Pro+ přeskočilo nově uvedené Xiaomi Mi 10 Ultra. Se ziskem 130 bodů má na konkurenta z druhého a třetího místa dvoubodový, resp. pětibodový náskok.

Klepněte pro větší obrázek
Xiaomi Mi 10 Ultra je vlajkový model čínské značky a zároveň špičkový fotomobil

Xiaomi by běžně v tuto dobu nový model neuvádělo, ale protože firma si připomíná kulaté desetileté výročí, rozhodla se ho oslavit novým smartphonem, jenž je specialistou na fotografie a chlubí se až 120× (softwarovým) zoomem. Čtyřčočkový zadní fotoaparát obsahuje vedle primárního senzoru rovnou dva teleobjektivy a čočku pro širokoúhlý záběr. Díky silnému čipsetu není problém ani 8K video 30 fps nebo 4K video 60 fps.

Sestavení hlavního fotoaparátu:

  • primární: 48 MPx 1/1.32" Quad Bayer senzor, 25mm f/1.85, OIS
  • tele 1: 12 MPx 1/2.56" senzor, 50mm, (2x optický zoom) f/2.0
  • tele 2:  48 MPx 1/2" Quad Bayer senzor, 120mm (5x optický zoom), f/4.1, OIS
  • širokoúhlý: 20 MPx 1/2.8" senzor, 12mm, f/2.2

Z dílčích výsledků obou testů (statických fotografií i videa) je jasné, kde si nová Ultra od Xiaomi „nahrabala“ nejvíc bodů. Díky dvojímu teleobjektivu exceluje zejména v zoomu, velmi dobrá je také expozice, autofokus a dynamický rozsah. Díky dobrému softwarovému vyladění vypadají dobře portrétní snímky s bokeh efektem.

Klepněte pro větší obrázek

Nejsilnější stránkou není naopak širokoúhlý objektiv, kde testeři zaznamenali více šumu a částečnou ztrátu detailů. Velmi dobré jsou noční snímky, správné automatické vyvážení bílé probíhá takřka ve všech podmínkách. U videa chválí DXOMARK rychlé přeostřování a účinnou stabilizaci.

Podrobné výsledky testu včetně porovnání s konkurencí najdete zde

Diskuze (1) Další článek: EMUI 10.1 od Huawei dostávají další zařízení, včetně dva roky starého modelu

Témata článku: Xiaomi, Fotoaparát, Optický zoom, DxOMark, Žebříčky, Xiaomi, Fotomobily, Čtyřnásobný fotoaparát, Honor, Senzor, Teleobjektiv, Bokeh efekt, F +, Quad Bayer, MPx, Mobilní telefony Honor na Heureka.cz