Xiaomi Mi 11 Ultra bude bestie. Dostane 120× zoom a malý sekundární displej

Samsung nebude jediným výrobcem, který bude na trhu nabízet telefon s přídomkem Ultra. Do podobných vod se brzy pustí i Xiaomi! Mimo základního Xiaomi Mi 11 bude čínský výrobce nabízet i Mi 11 Lite a také Xiaomi Mi 11 Ultra, jehož na svém kanálu „propálil“ YouTuber Tech Buff.

Smartphone s modelovým označením M2102K1G dostane do výbavy 6,8" čtyřikrát zakřivený OLED displej s rozlišením WQHD+ a se 120Hz adaptivní obnovovací frekvencí. Kryt bude odolným sklem Victus. V průstřelu umístěná selfie bude mít rozlišení 20 MPx. V těle telefonu se zvýšenou odolností IP68 budou umístěny stereoreproduktory Harman/Kardon, pevně zabudovaná 5 000mAh baterie bude podporovat až 67W dobíjení (kabelem i bezdrátově), a to včetně reverzního 10W bezdrátového dobíjení. 

Největší novinkou však bude gigantický fotomodul na zádech. Jeho součástí jsou tři fotoaparáty. Hlavní 50MPx snímač doplňuje 48MPx širokáč a 48MPx periskopický teleobjektiv s až 120× hybridním přiblížením! Optický zoom zřejmě bude 10×, k vyšším úrovním přiblížení si foťák pomůže výřezy a skládáním fotek ze všech snímačů za pomoci umělé inteligence. Součástí fotomodulu je také přisvětlovací dioda a dokonce i miniaturní displej, na němž se zrcadlí rozhraní hlavního panelu! Pro focení selfíček poslouží jako hledáček, jinak je nám jeho hlubší smysl neznámý.

První živé představení Xiaomi Mi 11 Ultra:

Výpočetní výkon tohoto smartphonového monstra zajišťuje Snapdragon 888 s podporou 5G sítí. Uvnitř poběží Android 11 s nejnovější verzí grafické nadstavby MIUI 12.5. Oficiální premiéra Xiaomi Mi 11 Ultra se očekává v nadcházejících týdnech.

Zdroj XDA

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (17) Další článek: Nothing je nová firma zakladatele OnePlus. V létě má přijít s prvním produktem, nejspíš to budou sluchátka

Témata článku: Xiaomi, Android, Smartphony, Fotoaparát, Optický zoom, Snapdragon, Harman/Kardon, Sítě 5G, Bezdrátové nabíjení, Xiaomi, Trojitý fotoaparát, Reverzní dobíjení, Selfie, Únik, Rychlé nabíjení, Druhý displej, Rychlé dobíjení, Victus, Xiaomi Mi 11, Zoom, Popis, Developers, DOS, Bestie, Displej, Mobilní telefony Xiaomi na Heureka.cz