Xiaomi Mi 11 Ultra bude bestie. Dostane 120× zoom a malý sekundární displej

Samsung nebude jediným výrobcem, který bude na trhu nabízet telefon s přídomkem Ultra. Do podobných vod se brzy pustí i Xiaomi! Mimo základního Xiaomi Mi 11 bude čínský výrobce nabízet i Mi 11 Lite a také Xiaomi Mi 11 Ultra, jehož na svém kanálu „propálil“ YouTuber Tech Buff.

Smartphone s modelovým označením M2102K1G dostane do výbavy 6,8" čtyřikrát zakřivený OLED displej s rozlišením WQHD+ a se 120Hz adaptivní obnovovací frekvencí. Kryt bude odolným sklem Victus. V průstřelu umístěná selfie bude mít rozlišení 20 MPx. V těle telefonu se zvýšenou odolností IP68 budou umístěny stereoreproduktory Harman/Kardon, pevně zabudovaná 5 000mAh baterie bude podporovat až 67W dobíjení (kabelem i bezdrátově), a to včetně reverzního 10W bezdrátového dobíjení. 

Největší novinkou však bude gigantický fotomodul na zádech. Jeho součástí jsou tři fotoaparáty. Hlavní 50MPx snímač doplňuje 48MPx širokáč a 48MPx periskopický teleobjektiv s až 120× hybridním přiblížením! Optický zoom zřejmě bude 10×, k vyšším úrovním přiblížení si foťák pomůže výřezy a skládáním fotek ze všech snímačů za pomoci umělé inteligence. Součástí fotomodulu je také přisvětlovací dioda a dokonce i miniaturní displej, na němž se zrcadlí rozhraní hlavního panelu! Pro focení selfíček poslouží jako hledáček, jinak je nám jeho hlubší smysl neznámý.

První živé představení Xiaomi Mi 11 Ultra:

Výpočetní výkon tohoto smartphonového monstra zajišťuje Snapdragon 888 s podporou 5G sítí. Uvnitř poběží Android 11 s nejnovější verzí grafické nadstavby MIUI 12.5. Oficiální premiéra Xiaomi Mi 11 Ultra se očekává v nadcházejících týdnech.

Zdroj XDA

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (17) Další článek: Nothing je nová firma zakladatele OnePlus. V létě má přijít s prvním produktem, nejspíš to budou sluchátka

Témata článku: Xiaomi, , , , , , , , , , , , , , , , , , Xiaomi Mi 11, DOS, Developers, Popis, Zoom, Bestie, ? Displej,