Xiaomi Mi Scooter Pro 2: Lepší výbava, stejný výkon a dojezd

Plusy

 • Lepší uchycení zadního blatníku
 • Rozumný výkon pro evropské jezdce
 • Kompatibilní s příslušenstvím pro koloběžky Xiaomi

Minusy

 • Jen kosmetické změny oproti Scooter Pro
 • Nemá odpružená kola
? 8/10
Hodnocení
redakce

Koloběžku Mi Scooter Pro jsme na Mobilmanii už testovali, letos přichází její nová druhá verze. Pokud jste se těšili na vyšší výkon, dojezd nebo komfort jízdy, zklameme vás. Nová Pro 2 se chová zcela stejně jako starší Pro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Scooter Pro 2 především přidává pasivní bezpečnost - odrazky a větší jasnější světla

Vylepšeno pro Evropu

Zatímco koloběžku Scooter Pro lze brát jako úpravu pro evropské vyšší a těžší zákazníky, novinka Scooter Pro 2 upravuje spíše sladění s evropskou legislativou. Nově tedy dostanete žluté boční odrazky na kolech, přední bílou odrazku, jasnější přední světlo, větší zadní světlo a pod ním i nový štítek pro přilepení registrační značky. 

V některých evropských státech totiž musíte mít SPZ i na elektrických přibližovadlech, které u nás spadají do kategorie neoznačovaných jízdních kol. Pokud by vás tento nový štítek moc zlobil, dá se odšroubovat, ale klidně si sem nalepte nějakou vtipnou nálepku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Design se až na drobnosti nemění, zůstává kloub sklápění,
který bude časem žádat pozornost

Lepší blatník, stejné sklápění

Novinka opravuje především uchycení zadního blatníku, který je díky kovové vzpěře nyní výrazně pevnější a při jízdě po dlažbě nedrnčí a neodírá se o pneumatiku. Podobné vzpěry si lidé dodělávají i na starší koloběžky, tady je to z kvalitní kovové a rovnou z výroby.

Scooter Pro 2 bohužel neopravuje kloub sklápění řídítek, který se časem vychodí a nedrží pevně. Většinou se tomu pomáhá na 3D tiskárně vytištěnou plastovou vložkou, která sníží odírání kovu o kov.  Na naší čerstvě vybalené testovací koloběžce to chodí zcela přesně bez vůlí, zkušenosti ale říkají, že se to časem ochodí.

Jízdní vlastnosti stále stejné

V jízdních režimech místo dřívějšího režimu Eco dostanete režim chůze, popravdě ale není zrovna využitelný. Lepší kontrolu nad koloběžkou máte v základních režimech D (max 20 km/h) nebo S (max 25 km/h). Koloběžka umí jet z kopce rychleji než těch 25 km/h, při překročení 30 km/h už ale varovně pípá.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pod zadním světlem je nově štítek pro upevnění registrační značky. Přední světlo se z 1W změnilo na 2W LED. Displej na řídítkách se výrazně oproti Scooteru Pro nezměnil

Jízdní vlastnosti se oproti Scooteru Pro nezměnily. Výkon motoru zůstává na 300 W se špičkou na 600 W, udávaný dojezd 45 km bude v praxi nižší. Závisí hodně na hmotnosti jezdce a terénu. Koloběžka také při poklesu zbývající kapacity snižuje výkon. Co s plně nabitou koloběžkou vyjedete rychlostí 17 km v hodině, s kapacitou pod 40 procent budete rádi za 9 km v hodině.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Srovnání Pro se základní koloběžkou Xiaomi. Pro má vyšší řídítka i nášlap, nová generace mění zadní blatník a světlo

Pokud tedy nyní máte Scooter Pro, nedává smysl přecházet na novinku. Spíš Scooter Pro 2 nahrazuje v prodeji starší Scooter Pro. Prodává se za stejnou cenu kolem 15 tisíc a pokud chcete prostě něco výkonnějšího s lepším dojezdem zvolíte dnes Scooter Pro 2. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Moje cesta z práce (více do kopce) a do práce. Po 15 km mi zbývalo 36% jedním směrem a koloběžce se do kopce už moc nechtělo. V opačném směru zbylo 54%.

Stále jde o výbornou koloběžku pro každodenní ježdění po městě nebo krátké přesuny po upravených cyklostezkách. Komfort jízdy a rychlost nabíjení zhruba stačí na dojíždění do práce nebo školy do 15 km jedním směrem. Nabití zcela prázdné koloběžky trvá zhruba 8 hodin, jízda pod 20% kapacity ale není nijak zábavná a vyžaduje časté odrážení. Častěji tedy budete nabíjet poloprázdnou koloběžku, kde bude stačit zhruba 3-4 hodiny.

Technické parametry

 • Výkon: 300 W
 • Maximální rychlost: 25 km/h (chůze - 5 km/h, D - 20 km/h, S - 25 km/h)
 • Dojezd: až 45 km (podle terénu a režimu jízdy)
 • Max úhel stoupání: 12°
 • Pneumatiky: 8,5"
 • Nosnost: 100 kg
 • Odolnost: IP54
 • Baterie: 12 800 mAh, 474 Wh
 • Doba nabíjení: 8-9 hodin (do 50% rychlo nabíjení, poté pomaleji)
 • Rozměry: 49 - 118 × 113 × 43 cm (v × d × š)
 • Váha: 14,2 kg
 • Podporované funkce: e-ABS, rekuperace, tempomat, zámek motoru
Diskuze (90) Další článek: 5G smartphony vrátí trh k růstu už v příštím roce. Letos se většina prodá v Číně

Témata článku: Video, Recenze, Elektromobilita, Koloběžky, Kloub, Scooter, Dojezd, Koloběžka, Scooter Pro, Evropa, Uchycení, Kovy, Registrační značka, Dobrá výbava


Určitě si přečtěte