Xiaomi Mix Fold 3 vydrží až půl milionu přeložení. Špičkové foťáky opět poladila Leica

  • Xiaomi ukázalo novou generaci skládacího hybridu
  • Rekordman vydrží až 500 000 rozložení a složení
  • Dostal odolnější pant i dva užitečné teleobjektivy

Xiaomi právě v Číně oznámilo skládací topmodel Xiaomi Mix Fold 3, který je skládačkou bez výraznějších kompromisů. Tím největším je dostupnost, která v tuto chvíli zahrnuje jen Čínu. Globální plány Xiaomi zatím nejsou známy, ovšem byla by velká škoda, kdyby o tuto skládačku Evropa (opět) přišla. Připomeňme, že ani předešlé skládačky značky se v Evropě neprodávaly.

Xiaomi oproti předchůdci skládací hybrid zmenšila o 17 procent. Novinka je tak užší, tenčí a lehčí. V zavřeném stavu má skládačka tloušťku 10,96 mm, v rozevřeném pak 5,26 mm. Přepracovaný pant je složen ze 198 komponent, z nichž se skládají tři základní pohybové prvky. Pant je menší a současně odolnější, TÜV jej certifikovalo na 500 tisíc přeložení, což je ve světě skládacích zařízení jednoznačný rekord. Vylepšený kapkovitý pant, který má mít méně viditelný sklad, lze do polorozevřeného režimu zastavit při rozebření mezi 45 - 135°. Odolá daleko vyššímu tlaku ze stran, ovšem IP certifikaci Xiaomi nepřidalo.

Klepněte pro větší obrázek
Xiaomi Mix FOld 3 je certifikován na 500 tisíc přeložení. Mezi skládačkami se jedná o rekord

Vnější displej s úhlopříčkou 6.56" (poměr stran 21:9) s jasem 1 300 nitů doplňuje vnitřní 8,03" panel s jasem až 2 600 nitů. V obou případech se jedná o E6 OLED LTPO displeje (vnitřní má zabudovaný polarizér), které podporují 120Hz obnovovací frekvenci, profesionální barevné kalibrace a součástí obou panelů je i 20Mpx selfie. Vnější displej kryje sklo Victus 2, součástí vnitřního panelu je UTG sklo s tloušťkou 0,03 mm. 

Záda telefonu jsou vyrobena ze skla. Na zlatou barevnou variantu navazuje černá, která se tváří jako umělá kůže. Třetí do party je speciální edice „Composite Fiber Verison“, která je podstatně odolnější. Podle Xiaomi odolá i střelbě projektilu ze vzduchového děla. Na těle telefonu dále najdeme dva stereo reproduktory, regulátory hlasitosti, boční zamykací klávesu a USB-C konektor.

Dva teleobjektivy a bezdrátové nabíjení

Do keramického fotomodulu na zadní straně byly zabudovány čtyři fotoaparáty značky Leica. 50Mpx hlavní snímač (F1.77) doplňuje 12Mpx širokáč (F2.2), 10MPx teleobjektiv (3,2×, F2.0) a další 10Mpx teleobjektiv (5×, F2.92). Až na širokáč mají všechny objektivy zabudovanou optickou stabilizaci SMA (Shape Memory Alloy). Dvojice karbon-silikonových baterií má souhrnnou kapacitu 4 800 mAh, nabijete je 67 Watty přes kabel či 50W bezdrátově. Zařízení by mělo při náročném používání vydržet na jedno nabití zhruba den a 8 hodin k tomu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klíčové vlastnosti fotoaparátů Xiaomi Mix Fold 3

Výkon zajišťuje vylepšená verze Snapdragonu 8 Gen 2 doplněná 12 či 16GB RAM, interní úložiště UFS 4.0 má kapacity 256 GB, 512 GB nebo 1 TB. Celková chladicí plocha v telefonu činí 10 943 mm2.

Představení skládacího Xiaomi Mix Fold 3:

Základní verze skládačky s pamětí 12/256GB se bude prodávat za stejnou částku, jako předchozí Mix Fold 2, tj. za 8 999 CNY, což dělá cca 27 500 Kč. Nejdražší verze (16GB/1TB) bude stát zhruba 33 500 Kč. Evropská distribuce zatím potvrzena nebyla, ovšem pokud by se zařízení dostalo i do Česka, očekáváme finální ceny daleko vyšší. Součástí základního balení bude i nacvakávací kryt na obě části telefonu.

Diskuze (36) Další článek: Hodinky Galaxy Watch6 změří teplotu. Jenže ne tu vaši, ale třeba vody nebo okolních předmětů

Témata článku: Xiaomi, , , , , , , , , , , , , , , , , , Teleobjektiv, Přeložení, Mix Fold, Evropa, Xiaomi Mix Fold, Sklo, SMA,