Xiaomi, Oppo a Vivo založili alianci. Spolupracují na novém způsobu přenosu dat mezi zařízeními

Xiaomi, Oppo a Vivo založili alianci. Spolupracují na novém způsobu přenosu dat mezi zařízeními

Nový rok 2020 přivítal novou alianci tří velkých výrobců smartphonů. Xiaomi, Oppo a Vivo se sdružily do subjektu s anglickým názvem „Peer-to-Peer Transmission Alliance“. Úkolem aliance bude vyvinout a implementovat nový systém bezdrátového přenosu souborů mezi zařízeními různých značek. Trio se nebrání ani přibírání nových členů.

Klepněte pro větší obrázek

Technologie má vycházet ze souborového systému, které Xiaomi používá v rámci vlastní nadstavby MIUI 11 a kterou majitelé těchto telefonů znají jako službu Mi Share. Výhodou bude přenášení různých typů souborů mezi zařízeními těchto tří značek tzv. „na jedno kliknutí“. Podporovány budou různé typy souborů od dokumentů, fotografií, audia, videa a dalších.

Rychlý přenos přes Wi-Fi P2P

Hlavní princip spočívá v přímém spárování dvou zařízení bez nutnosti účasti serveru nebo cloudu. Zařízení tak nemusí být ani připojena k internetu, pro přenos poslouží lokálně sestavené spojení přes Wi-Fi P2P, jehož napárování usnadní Bluetooth. Přenosová rychlost má dosahovat až 20 MB/s, přičemž Wi-Fi P2P nebude rušit případné připojení telefonu k internetu přes Wi-Fi – uživatel tak i během přenosu může pokračovat v práci.

Funkce bude dostupná pro smartphony s operačním systémem Android Pie a novějším, nemusí ji ale automaticky obsahovat všechny modely – půjde spíše o funkci určenou pro vyšší třídu zařízení. Aliance je připravena přijmout mezi sebe i další značky. Účast velkých hráčů jako Samsung nebo Huawei, kteří se orientují na vlastní ekosystém služeb, se nedá příliš očekávat, ale pro menší značky by to mohla být zajímavá příležitost.

Diskuze (2) Další článek: Zapomeňte na Galaxy S11. Samsung v roce 2020 představí Galaxy S20

Témata článku: Oppo, Vivo, Xiaomi, Technologie, MIUI, Wi-Fi, Bluetooth, Xiaomi, Aliance, Oppo, Přenos, Internet, Žal, Samsung nebo Huawei, Nový způsob, Zařízení, Android Pius, Přenos dat


Určitě si přečtěte

Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile