Xiaomi, Oppo a Vivo založili alianci. Spolupracují na novém způsobu přenosu dat mezi zařízeními

Xiaomi, Oppo a Vivo založili alianci. Spolupracují na novém způsobu přenosu dat mezi zařízeními

Nový rok 2020 přivítal novou alianci tří velkých výrobců smartphonů. Xiaomi, Oppo a Vivo se sdružily do subjektu s anglickým názvem „Peer-to-Peer Transmission Alliance“. Úkolem aliance bude vyvinout a implementovat nový systém bezdrátového přenosu souborů mezi zařízeními různých značek. Trio se nebrání ani přibírání nových členů.

Klepněte pro větší obrázek

Technologie má vycházet ze souborového systému, které Xiaomi používá v rámci vlastní nadstavby MIUI 11 a kterou majitelé těchto telefonů znají jako službu Mi Share. Výhodou bude přenášení různých typů souborů mezi zařízeními těchto tří značek tzv. „na jedno kliknutí“. Podporovány budou různé typy souborů od dokumentů, fotografií, audia, videa a dalších.

Rychlý přenos přes Wi-Fi P2P

Hlavní princip spočívá v přímém spárování dvou zařízení bez nutnosti účasti serveru nebo cloudu. Zařízení tak nemusí být ani připojena k internetu, pro přenos poslouží lokálně sestavené spojení přes Wi-Fi P2P, jehož napárování usnadní Bluetooth. Přenosová rychlost má dosahovat až 20 MB/s, přičemž Wi-Fi P2P nebude rušit případné připojení telefonu k internetu přes Wi-Fi – uživatel tak i během přenosu může pokračovat v práci.

Funkce bude dostupná pro smartphony s operačním systémem Android Pie a novějším, nemusí ji ale automaticky obsahovat všechny modely – půjde spíše o funkci určenou pro vyšší třídu zařízení. Aliance je připravena přijmout mezi sebe i další značky. Účast velkých hráčů jako Samsung nebo Huawei, kteří se orientují na vlastní ekosystém služeb, se nedá příliš očekávat, ale pro menší značky by to mohla být zajímavá příležitost.

Diskuze (2) Další článek: Zapomeňte na Galaxy S11. Samsung v roce 2020 představí Galaxy S20

Témata článku: Oppo, Vivo, Xiaomi, Technologie, MIUI, Wi-Fi, Bluetooth, Xiaomi, Aliance, Oppo, Samsung nebo Huawei, Android Pius, Zařízení, Nový způsob, Žal, Přenos dat, Přenos, Internet


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 8

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety