Xiaomi pořádá svolávací akci na koloběžky Xiaomi Mi Electric Scooter M365

Jde o přesně identifikovanou sérii 10 257 kusů těchto populárních koloběžek rozptýlenou po celém světě. Ve výčtu cílových zemí Česko chybí, ale vzhledem k volnému pohybu zboží se některé kusy mohly dostat i k nám. Zda se vás „svolávačka“ týká, zjistíte jednoduše, zadejte své výrobní číslo (může vypadat třeba takto: S/N 21074/00000316) do políčka ve spodní části tohoto webu.

Klepněte pro větší obrázek
Vložte výrobní číslo, opište bezpečnostní kód a hned víte, na čem jste. Pokud se akce týká vaší koloběžky, instrukce budou následovat.

Důvodem svolávací akce nejsou prasklé západky skládacího mechanismu (zobáčky) u prvotní verze 1.1, kde byl tento komponent vyroben z hliníku. K poškození tohoto komponentu dochází pouze v případě špatného/neodborného zásahu do skládacího mechanismu při pokusu o neodborné seřízení.


Překlad celé výzvy společnosti Xiaomi

Od doby našeho založení klade společnost Xiaomi důraz především na to, aby byly veškeré nabízené produkty bezpodmínečně bezpečné, kvalitní, a přesto cenově dostupné.  

V nedávné době jsme byli uvědoměni o potenciálním bezpečnostním problému s elektrickou koloběžkou Xiaomi Mi Electric Scooter (model: M365). Bylo zjištěno, že v omezeném počtu vyrobených jednotek má šroub ve skládacím mechanismu potenciál se uvolňovat, což může způsobit za jízdy neúměrný tlak na hlavní vertikální díl, který se vlivem tlaku může oddělit od hlavní konstrukce koloběžky.

Bylo zjištěno 10 257 kusů produktů s touto vadou. Byly vyrobeny mezi 27. říjnem a 5. prosincem 2018 a byly dovezeny do zemí: Velká Británie (7849 ks), Německo (613 ks), Španělsko (509 ks), Dánsko (258 ks), Kazachstán (200 ks), Barma (175 ks), Kolumbie (97 ks), Turecko (80 ks), Laos (79 ks), Itálie (37 ks), Maďarsko (34 ks), Řecko (31 ks), Jižní Korea (30 ks), Macao (25 ks), Spojené arabské emiráty (22 ks), Belgie (17 ks), Portugalsko (16 ks), Singapur (14 ks), Rusko (1 ks), Thajsko (1 ks), a dále 169 kusů Xiaomi Mi Electric Scooter s neidentifikovanou zemí určení. Reálné počty se mohou lišit v důsledku volného pohybu zboží mezi státy.

Dotčená výrobní čísla (S/N) se pohybují v rozmezí 21074/00000316 až 21074/00015107 a 16133/00541209 až 16133/00544518.

Pro potenciálně zasažené kusy nyní zahajujeme bezpečnostní svolávací akci. Začíná 26. června 2019 ve Velké Británii a 1. července 2019 v dalších zemích.

Zákazníkům s dotčeným sériovým číslem (viz výše), doporučujeme okamžitě přestat používat Xiaomi Mi Electric Scooter (M365), dokud se neurčí, zda se jejich produktu týká svolávací akce.

Úzce spolupracujeme s dodavatelem našeho Xiaomi Mi Electric Scooter, aby napravil vzniklý problém. Upřímně se omlouváme za jakékoliv obavy či problémy, které mohly našim zákazníkům v souvislosti s použitím vadného kusu produktu vzniknout.

Upozornění: Pokud si všimnete, že se na koloběžce uvolnil šroub, nepokoušejte se tento problém vyřešit sami. Důrazně doporučujeme všem uživatelům, aby si před použitím přečetli naše pokyny. Zároveň upozorňujeme, že všechny koloběžky, které byly jakýmkoliv způsobem uživatelsky upraveny či modifikovány, a to jak fyzicky či softwarově, nejsou součástí svolávací akce.

Jak zjistit, zda je váš Xiaomi Electric Scooter (M365) předmětem svolávací akce?

Spotřebitelé, kteří produkt zakoupili, mohou snadno určit, zda jejich koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter (M365) podléhá podmínkám svolávací akce, a to zadáním sériového čísla do pole v odkazu:

https://www.mi.com/global/support/mi-electric-scooter-recall-program

Pokud je vaše zařízení součástí programu pro bezpečné stažení produktu, okamžitě obdržíte výzvu k zadání e-mailové adresy. Do 72 hodin obdržíte další informace týkající se opravy Xiaomi Mi Electric Scooter bez nákladů.

Vážíme si Vaší spolupráce v této důležité záležitosti.

Diskuze (7) Další článek: LG ukazuje, k čemu je dobrý doplňkový kryt Dual Screen se sekundárním displejem

Témata článku: Xiaomi, Akce, Xiaomi, Koloběžky, Problém, Rusko, Elektromobilita, Německo, Thajsko, Velká Británie, Barma, Laos, Macao, Turecko, Svolávací akce, Itálie, Česká republika, Portugalsko, Belgie, Španělsko, Dánsko, Koloběžka, Kolumbie, Singapur, Kus


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze