Xiaomi přišlo s účinnější technologií chlazení pro mobily. Využívá ventilu od Tesly

Xiaomi představilo novou technologii vodního chlazení pro smartphony zvané Loop LiquidCool Technology. Řešení je inspirované metodou používanou v leteckém průmyslu.

Chlazení má oddělenou sekci pro proudění teplého vzduchu a chladné kapaliny. Využívá přitom kapilárního efektu, kdy je kapalina přitahována ke zdroji tepla, kde se zahřátím začne odpařovat, čímž odvádí teplo ze zahřátých částí do chladnějších částí telefonu. Zde potom kondenzuje a smyčkou se vrací zpět k procesoru.

Aby docházelo k cirkulaci kapaliny jen jedním směrem, využilo zde Xiaomi jednocestný ventil, který před více než 100 lety vymyslel vynálezce Nikola Tesla. Ten umožňuje kapalině procházet výparníkem, ale zároveň blokuje plyny v pohybu nesprávným směrem.

Snížení teploty o 9 °C

Xiaomi slibuje, že ve srovnání s tradičními řešením využívající systém parní komory, který vídáme v telefonech různých značek poslední roky, je tato metoda až dvakrát účinnější. Má jít o nejefektivnějších metodu chlazení ve smartphonech vůbec.

Pro demonstraci firma vyrobila speciální edici telefonu Mix 4, který podrobila testu při 30minutovém testu náročné hry Genshin Impact, kde nové řešení v zátěži udrželo telefon na necelých 48 °C, což je skoro o 9 stupňů méně, než u tradiční verze s parní komorou. 

Xiaomi si dalo za cíl chlazení Loop LiquidCool přinést na trh v telefonech v druhé polovině příštího roku. Lze očekávat, že kromě tradičních telefonů jej uvidíme i u herní řady BlackShark, kde jsou nároky na chlazení a výkon nejvyšší.

Jak funguje nová technologie chlazení Loop LiquidCool:

Diskuze (6) Další článek: Google si utahuje z LG a přináší 113 důvodů, proč přejít na Pixel. Jen aby se mu to nevymstilo...

Témata článku: Xiaomi, Android, Smartphony, Technologie, Herní mobily, Telefony, Aktivní chlazení, Tesla, Ventil, Kapalina, Genshin Impact, Metoda, Blackshark, Chlazení, Teplo, Nikola Tesla, Telefon, Telefony s Androidem na Heureka.czPřehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

** Pixely už jej mají, nyní se čeká na další mobilní výrobce ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V níže uvedeném seznamu se dozvíte, kde aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Apple rostl na všech frontách a má opět rekordní výsledky
Lukáš Václavík
Finanční výsledkyApple
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?
Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem