Xiaomi přišlo s účinnější technologií chlazení pro mobily. Využívá ventilu od Tesly

Xiaomi představilo novou technologii vodního chlazení pro smartphony zvané Loop LiquidCool Technology. Řešení je inspirované metodou používanou v leteckém průmyslu.

Chlazení má oddělenou sekci pro proudění teplého vzduchu a chladné kapaliny. Využívá přitom kapilárního efektu, kdy je kapalina přitahována ke zdroji tepla, kde se zahřátím začne odpařovat, čímž odvádí teplo ze zahřátých částí do chladnějších částí telefonu. Zde potom kondenzuje a smyčkou se vrací zpět k procesoru.

Aby docházelo k cirkulaci kapaliny jen jedním směrem, využilo zde Xiaomi jednocestný ventil, který před více než 100 lety vymyslel vynálezce Nikola Tesla. Ten umožňuje kapalině procházet výparníkem, ale zároveň blokuje plyny v pohybu nesprávným směrem.

Snížení teploty o 9 °C

Xiaomi slibuje, že ve srovnání s tradičními řešením využívající systém parní komory, který vídáme v telefonech různých značek poslední roky, je tato metoda až dvakrát účinnější. Má jít o nejefektivnějších metodu chlazení ve smartphonech vůbec.

Pro demonstraci firma vyrobila speciální edici telefonu Mix 4, který podrobila testu při 30minutovém testu náročné hry Genshin Impact, kde nové řešení v zátěži udrželo telefon na necelých 48 °C, což je skoro o 9 stupňů méně, než u tradiční verze s parní komorou. 

Xiaomi si dalo za cíl chlazení Loop LiquidCool přinést na trh v telefonech v druhé polovině příštího roku. Lze očekávat, že kromě tradičních telefonů jej uvidíme i u herní řady BlackShark, kde jsou nároky na chlazení a výkon nejvyšší.

Jak funguje nová technologie chlazení Loop LiquidCool:

Diskuze (6) Další článek: Google si utahuje z LG a přináší 113 důvodů, proč přejít na Pixel. Jen aby se mu to nevymstilo...

Témata článku: Xiaomi, , , , , , , , , Ventil, Genshin Impact, Nikola Tesla, Telefon, Teplo, Pro +, Kapalina, Metoda, Blackshark,