Xiaomi Redmi 3: cenová bomba [recenze]

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 75

Názory k článku

16. 06. 2016 15:44

....dovolím si také přispět svým poznatkem přímo z praxe s Xiaomi, možná to někomu pomůže při rozhodování při koupi této značky. Musím konstatovat, že Xiaomi mě velmi překvapil, po dlouhé době mám zase mobil s kterým jsem velmi spokojen a asi bych jej už nadlouho neměnil. Jenže...viz dále.
Už cca 2 roky používám předchozí model a sice Redmi 2G/16Gb a nyní právě uvažuji o povýšení na verzi Redmi 3 PRO s 3GB/32GB.
Pokud bych nebyl spokojen, určitě bych logicky musel přejít na jinou značku, tak jsem to činil vždy předtím a ne se vracet k téže.
Takže co nejstručněji:
Telefon je neuvěřitelně svižný, když ho celý měsíc a to s trvalým dennodením protěžováním vším možným nerestartuji nevadí, poznat to nějak není, mám v něm asi 160 app.,
Není nutné instalovat žádné další škvárové app. na čištění RAM, optimalizaci,antivir, atddd. Přístroj si vše velmi solidně ohlídá sám v rámci svých syst. app.
Kdo hraje, zahraje si velmi dobře vše co jde jen hrát, telefon se ani pak necuká, plně vykresluje, neohřeje se nad 40C.
Pro ty co potřebují dobrou GPS-ku, tedy ten kdo kešinkuje, či naviguje v autě velmi super, vteřinové starty samotné GPS, zadaří se občas i v budově až jsem udiven, protože to nevyžaduji.
Důležitá je však hlavně přesnost a ta je na dobrém příjmu (venku) standartně 1-3-5m, např. v lese 5-10, v listnatém-15m, což je vlastně v rámci běžného rozptylu dnešního GPS signálu. Ostatně Snapdragon, byť v nižší verzi ve spolupráci s dobrým sw to jako vždy jistí.
Přesnost záznamu trasy i při pomalém pohybu velmi ok, zakresluju dle něj trasy do projektu OSMaps. Nyní již používám výhradně app. Locus Pro.
Jinak na silnici vede zákres vždy po pravé straně silnice.
Svit displej venku s tlf v ruce a na slunci dostačující, mohl by být ještě trochu vyšší, ale to bych si jistě řekl i u toho ze všech nej.
Při navigaci v autě pak i za jasného dne naopak tlumím tak na 70%, víc není nikdy potřeba.
Proč chci nyní přejít z Redmi2 na 3 je kvůli vyšší verzi Androidu, je vyšší bezpečnost kvůli přítomné čtečce otisků prstů a pak hlavně i to, že app. Locus některé pro mě velice zajímavé fce umí už jen od And5 výše.
Byť je i pro R2 dostupná aktualizace na A5, je to na mně složité neb to chce dost manuálních operací, tedy minimálně o level většího fachmajstra než jsem já, prostě není to totiž jen na stisknutí tlačítka, jako když si třeba aktualizuji samotnou nadstavba Miui7.
Mimochodem už ta je sama o sobě super, kdo přejde z jiného systému je ve 2 dnech plně v obraze a rád rychle zapomene co měl předtím, kdo si s tímto koupí svůj první smartphone bude nadšen okamžitě. Intuitivní, rychlé, plné nadstandartních vychytávek, zkratek, variabilní pro každého.
Prostředí komplet v CZ, jen jednou za tu dlouhou dobu jsem někde v nejzakopanějším systémovém zákoutí narazil na nepřeložený, čajový řádek.
Jediný "nedostatek" s kterým jsem se musel u tohoto tlf. smířit je ve fotoaparátu. S fotkami a hlavně obsluhou sice spokojenost, ale z neznámého důvodu mají složené panoramatické fotky menší pixelový rozměr, než třeba 1 fotka samotná a nedá se s tím nikde nic udělat. Zkoušel jsem i plno jiných app. - fotoaparátů z GP, ale nakonec jsem se i přes tento podivný handicap vždy znovu vrátil k tomu systémovému, který je navíc plně v cz, což většinou preferuji, ale hlavně se super obsluhuje a nastavuje.
Jinak všechny pro moderní tlf Nezbytné senzory na místě, včetně suprového OTG.
Co mě u současných tlf nejvíce štve je nejen nevyměnitelná baterie (no budiž, když má tlf alespoň 4Ah/ na HD displeji.), ale hlavně ty Hybridní Dualsimy.
Škoda, že se v tomhle zdá se všeobecném nešvaru nakonec shlédlo i Xiaomi, to je teda úlet k nevíře. Proto budu volit verzi PRO s 32GB, byť i to bude pro moje použití obrovský kompromis, bral bych spíše 64GB. Pokud to bude časem málo, snad vymyslím jak to udělat, abych vystačil jen s 1 Sim-kou.
LTE mi zatím nechybělo, tam kde se většinou pohybuji stejně žádné nebylo a asi ani ještě dlouho nebude, takže to nehodlám řešit ani u nastávajícího modelu.
A do vyšších přístrojů co by měly těch 64GB zase jít nechci proto, že v drtivé většině mají velmi chcípácké baterie anebo jiné nedostatky.
Jinak koupeno v Beryko a zde zmíněný problém jsem nezaznamenal, naopak vyšli mi operativně vstříc při výměně doplňku a i s několika dobrými radami.
Takže asi tak ke Xiaomi řady Redmi, říkám klidně OK....

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
03. 06. 2016 17:02

Shit

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
01. 06. 2016 11:33

Řekl bych, že o Xiaomi píšou recenze proto, že je o ně v ČR mezi českým obyvatelstvem veliký zájem a hodně se tu prodávají, (ne)existence oficiálního českého zastoupení na to nemá vliv.Mimochodem společnost Apple na našem trhu také oficiálně nepůsobí, má jen Autorizované resellery a také se o jejich telefonech píšou recenze.Toť vysvětlení pro uniho a další hlupáky, kteří halekají v diskuzích nad LTE, čímž jenom dokazují, že nejsou natolik schopní, aby si přečetli specifikaci produktů.Kdyby čtenáři nechtěli čistý recenze na Xiaomi, asi by ty telefony nikdo nerecenzoval, hulákající hlupáčci v diskuzi na tom nic nezmění, ti si raději než Xiaomi bez všech frekvencí LTE vyberou nějaký s.h.1.t od Samsungu za trojnásobek ceny Xiaomi, ale se zastaralým hw, který Samsung do svých předražených plagiátů osazuje.Nejvtipnější jsou ti LTE "Huláni" s tarifem a 150MB FUP. Ti si užívají LTE naplno celý měsíc, každý den hezky pěkně 5MB dat.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (16)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
01. 06. 2016 11:08

zrovna u Xiaomi se mel dycky rad ty "plastovy" verze kde predek byl celej cernej a zada pastelove bila. Tyhle "kovovy" dekly sou dnes vsude a sou vsedni...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
01. 06. 2016 10:25

Beryko :)
Kdo neměl tu čest, zde je obrázek BerykoStore:
http://prntscr.com/bax7fg...
Na reklamace se nedovoláte, telefon tam nemají, na maily odpovídají do týdne, všechny závady zaslané do Beryka byly způsobené nevhodným používáním - průnik kapaliny. Takže pokud by chtěl někdo mobil z garáže, bez záruky a českých sítí, pozor na věc!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
01. 06. 2016 08:58

Recenze pěkná, ale už se na Xiaomi vykašlete, nikoho tu očividně nezajímá!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
01. 06. 2016 08:41

Proč pod každým článkem o Xiaomi mají pořád dokola všichni kecy, že nemá české LTE, jak je to kvůli tomu telefon na h*vno apod.?
Smiřte se s tím, že Xiaomi má svůj primární trh jinde a jejich telefony holt nejsou pro vás. Opravdu je nutné pořád dokola jak blbečci pod každým článkem papouškovat tuto skutečnost? Nikoho to nezajímá, všichni umíme číst!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (10)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
01. 06. 2016 08:38

Nepochopím, jako mnozí jiní, jakej je důvod neustálého cpaní této značky. Bez zásadního pásma 800MHz jsou to vyhozený prachy. Jako Ferrari na třech kolech O značce jsem kdysi uvažoval ale komplet podpory LTE se od ní asi nedočkám ani do důchodu. No nic, vyřešil jsem to jiným číňanem, který disponuje všemi LTE pásmy včetně 900MHz VF a i zpracování je na špičkové úrovni, a to za cenu okolo 4 litrů i s DPH. To tady nepíšu, abyste věděli, jak jsem chytrej, ale protože v redakci dělají, jako by existovalo jen Xiaomi ... stačí mrknou třeba sem http://www.coolicool.com/... a vidíte, že podpora LTE včetně 800MHz (a někde i 900MHz) není ani v Číně vyloučená a stále přibývají nové modely ...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
01. 06. 2016 07:29

Xiaomi Mi4 LTE 2GB/16GB je lepší než tento mobil .protože má v sobě SD 801 a nic výkonnějšího za 4300 kč mezi mobily všech op. systému není. LTE není až tak nezbytně nutné mít v mobilu ,protože na trhu už jsou maličké WIFI LTE routery ,které zcela nahradí chybějící LTE v mobilu.V Lumii 1520 nebo ted v nové Lumii 950 XL nepoužívám data i přesto že mají všechny frekvence LTE. Takto šetřím baterii mobilu a používám pouze wifi a vypnu jej jakmile nepoužívám net. Takže chybějíci frekvence LTE v Xiaomi není problém,takto pořešit .Navíc výhoda routeru je že na jednu datovou simkartu lze připojit i celou rodinu kdekoliv a kdykoliv aniž by se zatěžoval jednotlivý mobil.Takže chybějící frekvence LTE není třeba vubec řešit při koupi jakéhokoliv mobilu-WIFI LTE router to zcela nahradí .LTE v Lumiich prakticky vubec nepoužívám,protože je vubec nepotřebuji.Dnes už LTE routery jsou už docela levné-cca asi kolem 1500 Kč..Pomocí LTE routeru lze použít i Iphone 4 či 4s a 5 když na to přijde když by někdo chtěl Iphone a chtěl by LTE u starších Iphonu a to platí u všech starších mobilu co nemají LTE a nejen u zmínovaného Xiaomi a Iphone

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (9)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
01. 06. 2016 07:22

Měl bych 2 připomínky:
- Zapřemýšlel bych při natáčení videí nad texty. "Před týdnem představil," tak když si to pustím za měsíc, budu muset hledat datum zveřejnění.- A druhý můj postřeh je, že to není pravda. Koupil jsem ho už minulý týden na CZC. Pokud jsem dobře hledal představení bylo už v lednu. Jelikož stihli ještě začít prodávat Redmi 3 Pro. Takže rychlost představení je po půl roce

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
01. 06. 2016 06:24

xiaomi, xiaomi a zase xiaomi... dohaje, ezte s tím xiaomi uz nekam do...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
01. 06. 2016 00:32

cenová bomba bez LTE, tak to je pořádný výbuch

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
01. 06. 2016 00:22

Kdyby tam nebyly ty tři mínusy, tak ten telefon nemá ve své třídě konurenci... Škoda :(

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
01. 06. 2016 00:20

Bez LTE si to muzou narvat do spic. Nechapu proc ta znacka neni ignorovana.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (12)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor