Xiaomi rozebralo svůj nejnovější smartphone. Chce ukázat jeho účinné chlazení

Byly doby, kdy jsme na rozborky telefonů museli čekat od různých techniků a youtuberů, dnes už je některé značky rády dělají samy, pokud se mají čím pochlubit To je případ i Xiaomi, které se nyní pochlubilo, jak vypadají vnitřnosti nové vlajkové lodi Xiaomi 12.

Hned po odejmutí zadního krytu je na zádech telefonu vidět velká modul 50Mpx fotoaparátu a obrovská cívka pro bezdrátové dobíjení. Pod tou se ukrývá akumulátor s kapacitou 4 500 mAh. Technici na videu postupně odnímají další komponenty jako je čelní kamerka, základní deska, kde můžeme vidět připájené paměti, úložiště UFS 3.1. i použitý procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.

Pak se ale video dostává k nejzajímavější části - chlazení. Jedná se o obří  plát o ploše 10 345 mm2, který zaujímá skoro polovinu velikosti telefonu a skládá se z grafitu pro odvod tepla a také systému kapalinového chlazení. Vedle toho je vidět i malý, bílý plát z grafenu. Tento celý systém pomáhá telefonu vyhnout se nadměrnému zahřívání při nabíjení i v zátěži.

Na videu však překvapivě není pořádně vidět nová deska obsahující modem pro 5G, která by měla být nejmenší, jakou firma kdy použila. Celkově ale video skvěle demonstruje, jak se za poslední roky opět telefony stran zpracování a použitých komponent posunuli a kolik modernějších součástek je možno vměstnat do omezeného prostoru.

Rozborka Xiaomi 12:

Via Gizmochina

Diskuze (1) Další článek: LEGENDY: Po letech jsme zapnuli první iPhone. Zprvu byl pro smích, ale za pár let změnil svět

Témata článku: Xiaomi, , , , , , , , , , , Xiaomi 12, Nejnovější smartphone, Úkaz, Telefon, Youtuber, SMA, Via Gizmochina, Základní deska