Xiaomi se přidá k Applu. Na svých telefonech volitelně zakáže sideloading

Sideloading, tedy instalace aplikací mimo oficiální obchody s aplikacemi je poslední dobou spojováno hlavně s Applem, na který je vyvíjen tlak, aby tuto možnost umožnil. Xiaomi, které toto z podstaty samotného Androidu umožňuje, chce naopak jít opačnou cestou.

Podle čínského serveru IThome se v interní betě MIUI objevila funkce zvaná Pure mode (čistý mód), která možnost sideloadingu v telefonu zakáže. Důvodem zavedení funkce je samozřejmě bezpečnost. Xiaomi uvádí, že v rámci vlastního průzkumu by 40 % nainstalovaných APK souborů na jejich telefonech neprošla bezpečnostním auditem a dalších 10 % je považována za riskantní.

To znamená, že polovina všech aplikací nahraných z alternativních zdrojů může být pro uživatele potencionálním rizikem, před kterým chce uživatele ochránit. Funkce by mělo být možné vypnout, nicméně bude zřejmě přísnější, než samotné omezení nepovolených aplikací v Androidu. Zatím není známo, kdy se tato funkce dostane veřejně mezi telefony.

Ustoupí Apple a dovolí instalaci mimo AppStore?

Via Android Authority

Diskuze (81) Další článek: Google u Wear OS 3 vyzdvihuje důležité aplikace. Dvě z nich si však už nestáhnete...

Témata článku: Xiaomi, Mobilní aplikace, Android, Smartphony, Google Play, Xiaomi, MIUI, Obchod s aplikacemi, Sideloading, Instalace, Via Android Authority, Aplikace, Pur mode, Obchod, Funkce, TelefonNokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

** Nokia představila tři velmi odlišné telefony ** Přivítejte tlačítkáč, „plácačku“ s obří baterií a levný odolný 5G smartphone ** U Nokie XR20 můžete navíc počítat s jednorázovou bezplatnou výměnou displeje

Martin Chroust
Android 11Legendy