Xiaomi se přidá k Applu. Na svých telefonech volitelně zakáže sideloading

Sideloading, tedy instalace aplikací mimo oficiální obchody s aplikacemi je poslední dobou spojováno hlavně s Applem, na který je vyvíjen tlak, aby tuto možnost umožnil. Xiaomi, které toto z podstaty samotného Androidu umožňuje, chce naopak jít opačnou cestou.

Podle čínského serveru IThome se v interní betě MIUI objevila funkce zvaná Pure mode (čistý mód), která možnost sideloadingu v telefonu zakáže. Důvodem zavedení funkce je samozřejmě bezpečnost. Xiaomi uvádí, že v rámci vlastního průzkumu by 40 % nainstalovaných APK souborů na jejich telefonech neprošla bezpečnostním auditem a dalších 10 % je považována za riskantní.

To znamená, že polovina všech aplikací nahraných z alternativních zdrojů může být pro uživatele potencionálním rizikem, před kterým chce uživatele ochránit. Funkce by mělo být možné vypnout, nicméně bude zřejmě přísnější, než samotné omezení nepovolených aplikací v Androidu. Zatím není známo, kdy se tato funkce dostane veřejně mezi telefony.

Ustoupí Apple a dovolí instalaci mimo AppStore?

Via Android Authority

Diskuze (83) Další článek: Google u Wear OS 3 vyzdvihuje důležité aplikace. Dvě z nich si však už nestáhnete...

Témata článku: Xiaomi, Android, Smartphony, Mobilní aplikace, Google Play, MIUI, Xiaomi, Sideloading, Obchod s aplikacemi, Telefon, Funkce, Aplikace, Obchod, Instalace, Pur mode, Via Android Authority, Telefony s Androidem na Heureka.czPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Jak jsme testovali powerbanky s kapacitou 20 000 mAh
Antonín Trčálek
PowerbankaTesty
Švédové vyzývají Evropskou unii, aby zakázala těžbu kryptoměn. Bojí se o životní prostředí

Švédové vyzývají Evropskou unii, aby zakázala těžbu kryptoměn. Bojí se o životní prostředí

** Ředitelé dvou švédských orgánů chtějí zakázat těžbu kryptoměn ** Důvodem jsou negativní dopady na životní prostředí ** Kryptoměny jsou prý z pohledu klimatických změn hrozbou

Karel Kilián
ŠvédskoEvropská unieKryptoměny
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace