Xiaomi Smart Band 7 Pro už také v Evropě. Na cestě od náramku k hodinkám, výbavou i cenově

Tohle zařízení už známe – v Číně ho Xiaomi představilo už na začátku léta pod názvem Mi Band 7 Pro. V Evropě se ale slovíčko „Mi“ už nepoužívá, a tak ho při globální premiéře v Mnichově čínský výrobce uvedl pod velmi podobným názvem – Xiaomi Smart Band 7 Pro. Jde o zařízení na pomezí mezi chytrým náramkem a chytrými hodinkami. V Česku se bude prodávat ve stříbrném provedení s černým a zlaté s krémovým páskem za 2 500 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Hodinkám se blíží náramek zejména díky svému relativně velkému obdélníkovému AMOLED displeji s úhlopříčkou 1,64 palce a jemností 326 ppi (rozlišení 280 × 456 bodů). Na výběr je na 150 přednahraných ciferníků, nechybí ani užitečný Always On režim. Samozřejmostí u náramků nebývá ani ambientní senzor, který umožní automatickou změnu jasu displeje.

Pět navigací, ale žádné NFC

Funkčně se hodí podpora pěti navigačních služeb GNSS (GPS, Glonass, Galileo, QZSS, BDS). Tím pádem náramek může měřit pohybové aktivity i bez aktuálního připojení k telefonu. Celkově umí měřit více než 110 druhů pohybových aktivit, a to včetně plavání (nikoli potápění), díky normě voděodolnosti 5 ATM.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Po stránce zdravotních funkcí najdeme v náramku snímač srdečního tepu, monitor okysličení krve a hlídač spánkové aktivity. Při tom všem Xiaomi slibuje výdrž až 12 dní při běžném nebo 6 dnů při náročném používání, což je dáno zejména úsporným uzavřeným systémem. Baterie má kapacitu 235 mAh. Nabíjení probíhá přes tradiční magnetický konektor, který se připojuje na dýnku, a to klidně i s nasazeným řemínkem.

Proti čínské verzi náramku bohužel chybí jedna důležitá funkce – NFC. Smart Band 7 Pro je kompatibilní s Androidy i iPhony, přičemž zvládá zobrazit notifikace, vzdáleně ovládat kameru i hudbu na mobilu a mnoho dalšího. V kombinaci se smartphonem od Xiaomi dokáže také automaticky odemknout telefon.

Xiaomi Smart Band 7 Pro na produktovém videu:

Diskuze (14) Další článek: Operátoři utrží z každé SIM karty v průměru 2800 Kč ročně. Virtuálové obslouží méně než 4 % zákazníků

Témata článku: Xiaomi, , , , , , , , , , , SMA, Xiaomi Smart, GNSS, Mnichov, Evropa, Xiaomi Smart Band, QZSS, Náramek, Česká republika, GNSS GPS, GLONASS, Smart Band, Výbava, BDS,