Xiaomi Watch S1. Elegantní chytré hodinky na sport i běžné denní nošení

  • Xiaomi se s hodinkami posunulo do prémiovějšího segmentu
  • Watch S1 jsou elegantní kruhové hodinky se safírovým sklem
  • Výbava zaslouží pochvalu, na softwaru je ještě co vylepšovat

Xiaomi v nositelném příslušenství donedávna platilo hlavně za výrobce chytrých fitness náramků – jeho Mi Bandy v několika generacích patří mezi dlouhodobě nejoblíbenější. Na výrobě chytrých hodinek firma dosud spolupracovala hlavně s externími dodavateli, jedním z nejznámějších je Amazfit. Ten si už si jde ale vlastní cestou, a tak Xiaomi loni přišlo s vlastními hodinkami Xiaomi Mi Watch. Po pozitivní odezvě si letos připravilo rovnou dva nástupce.

Po vzoru smartphonů letos už vypadává slovíčko „Mi“ a máme tu hodinky Xiaomi Watch S1 (a také Xiaomi Watch S1 Active, kterým se budeme věnovat v samostatném článku). Berou si základ v Mi Watch, vylepšují materiály i zpracování. Na výběr jsou rovnou dva řemínky přímo v balení. Po stránce designu a hardwaru se dá hodinkám jen stěží co vytknout. Jako místo pro zlepšení tak vidíme hlavně použitou platformu MIUI Watch 1.0.

Klepněte pro větší obrázek

Výrobce vsadil na poměrně minimalistický design, s kruhovým ciferníkem a dvěma ovládacími tlačítky imitujícími korunky. Dotykový AMOLED displej kryje safírové sklíčko, takže je odolný vůči poškrábání a náhodným ťuknutím. Tělo je vyrobeno z nerezové oceli, dýnko je plastové a obsahuje několik senzorů, včetně toho pro snímání okysličení krve.

Příkladná konektivita

Také Xiaomi potvrzuje pokračující nechuť většiny výrobců spoléhat se na hodinkovou platformu Googlu. Zřejmě i v rámci co největšího prodloužení výdrže na baterii zvolilo vlastní uzavřenou platformu MIUI Watch 1.0. Na pohled připomíná prostředí v hodinkách Huawei a podobně je řešena i nabídka. Stisk horního tlačítka vás dostane k ikonám všech aplikací, spodní nabídne výpis všech sportovních režimů, kterých je více než stovka a procházíte je už ve formě přehlednějšího seznamu.

Klepněte pro větší obrázek
Prostředí hodinek připomíná to od Huawei a „trpí“ i podobou uzavřeností

Widgety listujete v horizontálním směru, podržením ciferníku změníte jeho design, vybírat můžete ze zhruba dvou stovek návrhů. Notifikace a ovládací panely potom vyvoláte tahovými gesty nahoru a dolů. Jako nedostatek vnímáme zatím přílišnou uzavřenost systému, velmi malou rozšiřitelnost o další aplikace a zejména nemožnost jakkoli reagovat na přijaté notifikace.

Výhodou Xiaomi Watch S1 je jejich konektivita. Kromě dnes už skoro samozřejmé GPS nabídnou i Wi-Fi nebo bezkontaktní platby přes NFC, ačkoli ty pouze u Curve a několika vybraných bank (pouze karty Mastercard). Díky zabudovanému mikrofonu a reproduktoru lze s hodinkami vyřídit i telefonní hovor, ale samozřejmě jen ze spárovaného telefonu – hodinky nejsou autonomní a nedá se do nich vložit SIM.

Veškeré ovládání a synchronizace hodinek s telefonem probíhá pomocí známé aplikace Mi Fitness. Sportovce potěší kompatibilita s aplikacemi Strava a Apple Health. Hodinky se dobíjí na bezdrátové magnetické kolébce (využít ale můžete i jakoukoli jinou Qi podložku) a na jedno nabití nám vydrží zhruba 9 až 10 dní, hlavně v závislosti na používání nebo nepoužívání GPS.

Xiaomi Watch S1 jsou v prodeji ve dvou barevných provedeních, v černém a bílém a cenovka se v době zahájení prodeje v dubnu 2022 pohybuje okolo 5 500 Kč.

Diskuze (2) Další článek: Vyzkoušeli jsme Nothing Launcher na Samsungu. Betaverze zatím dává přednost rychlosti před funkcemi

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Xiaomi, Chytré hodinky, Video, Design, Hodinky, GPS, Nositelnosti, Smartwatch, Sport, Strava, MasterCard, Preview, Software, SIM, Xiaomi Watch, Apple Health, Sklo, Já Fitness, Watch, Nošení, Uzavřenost, Chytré hodinky na Heureka.cz