Xperia 1 IV má přinést zásadní vylepšení fotoaparátu. Kvůli tomu ale může být i neúnosně drahá

  • Rýsuje se možná nejlepší fotomobil letošního roku
  • Sony u Xperie 1 IV podstatně vylepší rozlišení fotoaparátů
  • Za nový topmodel si však nechá i řádně zaplatit...

Aktuálně nejvybavenějším fotomobiem od Sony je Xperia 1 III, která se s letošním roce dočká právoplatného nástupce. A zprávy z čínské sociální sítě Weibo naznačují, že mezigenerační upgrade bude dost významný. Jako hlavní foťák tentokrát poslouží 48Mpx snímač, který doplní 48 nebo 50Mpx širokáč a 48Mpx teleobjektiv. Už s 12MPx foťáky dokázalo Sony doslova zázraky, a tak se těšíme, čímž nás značka překvapí tentokrát. Už na papíře to totiž vypadá na to, že se blíží nejlepší fotomobil letošního roku.

Sony Xperia 1 III 5G 12GB/256GB Sony Xperia 1 III 5G 12GB/256GB
nabízí 11 obchodů za ceny od 19 990 Kč
Srovnat ceny na Živě

Výkonově nemůžete samozřejmě čekat nic jiného, než nejvýkonnější Snapdragon 8 Gen 1, který bude pevně spjat až s 16GB operační pamětí, na níž naváže až 512GB interní úložiště. Samotný 6,5" displej s QHD+ rozlišením dostane do výbavy podporu 120Hz obnovovací frekvenci. 5 000mAh baterii dobijete až 45 Watty, čímž Sony dorovná aktuální rychlonabíjecí metu od Samsungu. Na boku telefonu můžete očekávat čtečku otisků prstů zabudovanou do zamykací klávesy a také samostatnou spoušť fotoaparátu. Na spodní hraně zůstane vedle USB-C zachován i sluchátkový jack!

Sony tedy i nadále zůstane „své“, nepodlehne žádným marketingovým, a zřejmě ani designovým, trendům. Jenže „svá“ bude i koncová cena, která je u topmodelů japonské značky vždy o něco vyšší, než bychom si představovali. Jenže už Xperia 1 III 12/256 GB stojí aktuálně v Česku bezmála 30 tisíc korun. Čtvrtá generace jedničkové Xperie má být dražší o šest až dvacet procent, což by v nejhorším případě dělalo zhruba 36 tisíc korun! Představení telefonu má proběhnout v květnu, jenže na trh to novince zřejmě potrvá ještě dalších pár měsíců.

Aktuálně prodávaná generace Sony Xperia 1 III:

Via Weibo

Diskuze (6) Další článek: Odpovídejte na WhatsApp zprávy z hodinek. Aplikace WristChat pro Apple Watch má i QWERTY klávesnici

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Sony, Smartphony, Fotoaparát, Spekulace, Snapdragon, Fotomobily, Android 12, Xperia, Trojitý fotoaparát, Sociální sítě, Via Weibo, Česká republika, Letošní rok, Vylepšení, Rozlišení, Zásadní vylepšení, Sony Xperia