XTNDConnect PC: jak synchronizovat Siemens S55 s počítačem

Na včerejší článek se zkušenostmi s mobilem Siemens S55 navazujeme dalším, tentokráte se stručným popisem synchronizace telefonního seznamu, kalendáře, poznámek a e-mailů s počítačem.

Ačkoliv jsem ve včerejším článku psal, že na webu Siemensu zatím není k S55 žádný software, podařilo se mi nakonec synchronizační program objevit, a to na webu www.siemens-s55.de. Jde o program XTNDConnect PC a je zvláštní, že odkaz vede na web www.my-siemens.com; v sekci download tohoto webu totiž odkaz na tento program chybí (proto jsem jej původně ani nenašel). Na webu je ještě jeden synchronizační program, QuickSync, kterému se budu věnovat příště, stejně jako programu Data Exchange, který slouží práci s vnitřní pamětí mobilu.

Mimochodem, tento program je navlas stejný jako program, který se dodává k mobilům Sony Ericsson (mimo P800).

Po spuštění se objeví základní obrazovka, kde si zaškrtnete, co chcete synchronizovat. Na rozdíl od verze pro mobily Sony Ericssonu umí synchronizovat kromě kontaktů a kalendáře také poznámky a e-maily. Program spolupracuje s MS Outlookem a Lotus Notesem; nastavení provádíte při instalaci programu.

Klepněte pro větší obrázek

Při prvním kontaktu s mobilem si vybíráte, na jakém portu má program s mobilem komunikovat; změnu lze provést kdykoliv později z menu. Zkoušel jsem jak kabel, tak infra a Bluetooth (MSI), vše zcela bez problémů, včetně Bluetooth. Před první synchronizací doporučuji nastavit způsob řešení konfliktů duplicit, zda bude mít přednost telefon nebo Outlook; lze také nastavit, že se má program vždy zeptat, což je asi nejlepší řešení.

Klepněte pro větší obrázek

Rovněž můžete nastavit, které složky Outlooku nebo Notesu se mají synchronizovat, hodí se to např. tehdy, pokud máte více složek s kontakty či e-maily. V nastavení e-mailů lze také určit, jaké zprávy se mají synchronizovat - můžete je omezit časem a velikostí, takže lze např. přenášet jen dnešní a včerejší e-maily, které nejsou větší než deset kilobajtů. Nehrozí pak zaplnění mobilu zbytečnými e-maily.

Klepněte pro větší obrázek

Nyní můžete začít synchronizovat. Pokud program narazí na konflikt, zeptá se, který záznam se má použít (pokud je takto nastaven). V případě nahrazení bude program žádat ještě potvrzení akce.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Může se také stát, že některé položky v Oulooku přesáhnou velikost pro ně určenou v S55, např. u jména firmy může být jen 16 znaků. Program se proto zeptá, zda chcete přebývající znaky oříznout. Konflikty mohou nastat i v případě synchronizace e-mailové schránky; i v tomto případě na ně budete upozorněni.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Poté proběhne vlastní kopírování nebo synchronizace. Je vcelku rychlá, déle než pár desítek sekund určitě čekat nebudete.

Klepněte pro větší obrázek

Potud je vše v pořádku. Bohužel, v kontaktech S55 nefungují některé české znaky, jako ž, š, ť, ď apod., které jsou vidět jako tečky. Znaky jako ř, č, ě nebo samohlásky s čárkami jsou vidět v pořádku. Znaky, které S55 neumí, je proto lepší nepoužívat. Jména se synchronizují v pořadí příjmení, jméno, což nejde změnit; osobně preferuji pořadí jméno, příjmení. Stejně tak nefungují stejné znaky ani v kalendáři, poznámkách nebo e-mailech. Naštěstí se alespoň v předmětu e-mailů nezobrazují znaky ISOxxx, což by mne opradvu dost štvalo.

Celkem hodnotím program dobře, vadí mi jen ta chybějící čeština. Zkrátka pro Čechy je program jen poloviční a méně využitelný. Škoda. Mimochodem, S55 neumí vyhledávat podle písmen s diakritikou, proto si dávejte pozor, abyste nepoužívali příjmení, které takové písmeno na prvním místě; v seznamu byste ho pak pomocí vyhledávání zkrátka nenašli. Hm.

Diskuze (23) Další článek: Odcházíte od T-Mobilu? Neprovolaný kredit Twistu dostanete zpět.

Témata článku: Siemens, Počítače, Siemens S55, Chybějící čeština, Počítač, Jak, XTND, Stolní počítače na Heureka.czMatrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Fanoušci si všimli zařazení Matrixu Awakens do digitálních obchodů už před pár dny. Epic ale nyní přichází s oficiálním oznámením.

Martin Nahodil
Matrix AwakensTechnologie
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Honor 50 je starý dobrý Honor. Neschází mu skoro nic, ani služby a aplikace od Googlu

Honor 50 je starý dobrý Honor. Neschází mu skoro nic, ani služby a aplikace od Googlu

** Nový Honor 50 jde právě do prodeje ** Vrací se služby Googlu, čipset od Qualcommu poskytne i 5G ** Chybí voděodolnost, 3,5mm jack, slot na paměťovky a bezdrátové dobíjení

Jan Láska
Vyšší třídaVideo