Yoga Tab 3 Pro: Lepší video z tabletu nedostanete

Tak jako foťák v mobilu nepřekoná zrcadlovku, ani projektor v tabletu Lenovo Yoga Tab 3 Pro nepřekoná dospělé projektory. Má však jeden neocenitelný trumf!

Dávno neplatí, že tablet je zařízení jedné kategorie. Některé jsou lepší na hry, některé na čtení textů a některé na sledování videa. Právě v kategorii tabletů pro video exceluje nový Lenovo Yoga Tab 3 Pro. V malém těle totiž ukrývá nejen displej s jemným rozlišením, ale videoprojektor.

Klepněte pro větší obrázek

Třetí generace Yogy Tab zachovává netradiční design s akumulátorem ve válečku po straně. Zbytek tabletu je o něco tlustší, což by mohlo naznačovat, že se část akumulátorů přesunula do tabletu. Zhruba třetinu válečku totiž zabírá projektor.

Desetipalcový displej nabízí dostatečně jemné rozlišení 2560×1600 a výborné podání barev. V této úhlopříčce by možná stačilo i Full HD rozlišení, ale takto jsou alespoň texty na displeji dostatečně vyhlazené. Dotyková vrstva si pak poradí nejen s prsty, použít můžete i běžnou tužku nebo propisku. O zvuk se starají čtyři dopředu mířící reproduktory a zvuk je tady na poměry tabletů opravdu výborný. I při sledování filmu v režimu projektoru je zvuk dobře slyšet a nemusíte sedět hned u tabletu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Samozřejmě nechybí tradiční výklopný stojánek, kterým je tato řada tabletů už pár let unikátní. Opět můžete využít několik různých poloh při používání včetně pověšení.

Hlavním lákadlem tabletu je bezesporu projektor. Technické parametry neoslní. Udávané rozlišení 480p nebo jas 50 ANSI lumenů jej předurčují do tmavších místností s projekční vzdáleností pod 2,5 metru. Rozhodně jej tedy nelze používat jako prezentační projektor v jasných místnostech. Za tmy si všimnete i uniklého světla okolo samotného obrazu. Mnohé malé projektory jsou výrazně lepší, ale tady je projektor přímo v těle tabletu a nemá žádný hlučný ventilátor.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nemusíte tedy nosit a instalovat žádné další krabičky. Když chcete pustit film na stěnu, stačí stisknout tlačítko na boku tabletu. K zaostření pak použijete aplikaci na displeji tabletu, žádná malá mechanická šoupátka. Korekce lichoběžníkového zkreslení je automatická, nebo voličem na displeji. Ale především projektor využívá akumulátor tabletu. Nemusíte nic připojovat do zásuvky, nebo hlídat nabití dvou zařízení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tablet dokáže přehrávat film na projektoru pět a půl hodiny, a to včetně přehrávání z internetu. Během večerního seriálového maratónu můžete s projektorem vidět osm dílů běžného seriálu, než baterka ohlásí deset procent a vypne projektor. Pak se ještě hodinu můžete dívat jen na displeji tabletu. Při sledování jen na obrazovce má tablet energii na 14 hodin videa – dost na to, aby nad vámi vyhrál na dlouhých cestách.

Tablety Yoga Tab nebyly nikdy na špičce výkonu, tady se ale procesor Intel Atom X5 snaží a tablet je v nadprůměrné kategorii. Pro hry jsou samozřejmě lepší jiné tablety, ale ani tady nemusíte dělat nějaké kompromisy. Líbí se nám také 2 GB RAM a 32GB úložiště rozšiřitelné přes microSD karty. Zkrátka dobrá výbava tabletu pro konzumaci obsahu.

Klepněte pro větší obrázek
Perspektiva trochu kazí dojem, ale obraz na pozadí má úhlopříčku přes dva metry. Když si doma zhasnete, máte slušné kino!

Yoga Tab 3 Pro je popravdě na tablet drahý, prodává se za šestnáct tisíc korun. Za ty peníze můžete mít třeba výkonnější tablet Nvidia Shield K1 a solidní HD projektor. Určitě ale nebude sledování videa tak komfortní. Z jednoho zařízení, bez hluku ventilátoru, s dlouhým provozem bez zásuvky. Pokud na tabletu především sledujete video, nejlepší obraz, zvuk a komfort používání vám nabídne Yoga Tab 3 Pro.

Postřehy z testování

  • Aplikace HBO GO nepřehrává obraz přes projektor a trvá na vypnutí „druhého monitoru“. Netflix nebo jiné aplikace pro streamování videa ale fungují.
  • Ano, tablet má 13MPx fotoaparát, ale foťte s tím jen v nouzi. Přední kamera je taky jen na videohovory.
  • AC Adaptér s USB konektorem umí kromě 5,2V/2A i silný výstup 12V/2A. Přes obyčejné USB tablet nenabijete.
  • Citlivost displeje na krajích je moc vysoká a při držení za horní okraj hrozí nechtěné dotyky.
  • Při promítání se vypne displej, ale ovládání to nevadí. Dotýkat se můžete pořád a při pohybu prstem po displeji vidíte bod dotyku. 
  • Rozlišení projektoru 480p není tak děsivé, kvůli horší optice stejně samotné pixely neuvidíte a obraz je večer v pohodě sledovatelný. 

Lenovo Yoga Tab 3 Pro ve zkratce

  • Intel Atom x5-Z8500
  • 2 GB RAM, 32 GB eMMC
  • 10,1", 2560×1600, IPS
  • microUSB, audio, čtečka microSD
  • 13MPx zadní, 5MPx přední kamera
  • 802.11ac, Bluetooth 4.0
  • 4 reproduktory JBL s Dolby Atmos
  • aku 10200 mAh
  • 24,7 × 17,9 x 2,1 a 0,9 cm
  • 620 g
  • Android 5.1 s nadstavbou Lenovo
  • Lenovo neudává specifikace projektoru, z jiných zdrojů jde o 852×480, 50 lumenů. 
  • na 2 m vzdálenost je 1,45m úhlopříčka
  • model: ZA0G0061CZ
Diskuze (2) Další článek: Analytici předpovídají, že prodeje iPhonů poprvé klesnou. Prý až o 20 %

Témata článku: Lenovo, , , , , Výborné podání, Pro +, HBO go, Netradiční design, Tab, Čtení textů, Výklopný stojánek, Promítání, Lep, Dobrá výbava, Yoga Tab, Lichoběžníkové zkreslení, Jemné rozlišení, Projekční vzdálenost, Perspektiva, Dotyková vrstva,