Z aplikace Creditas Banking lze spravovat účty ve dvacítce dalších bank

Hitem mobilního bankovnictví v posledním roce je tzv. multibanking. Tato funkce umožní připojit účty z jiných bank do aplikace konkurence a spravovat tak vše na jednom místě. Hodí se hlavně uživatelům, kteří mají více účtů u různých bank. Multibanking podporují aplikace většiny velkých bankovních domů, např. Komerční banka, ČSOB, Raiffeisenbank nebo Moneta.

Jedničkou v počtu připojitelných účtů jiných bank je momentálně Creditas, která multibanking začala v Česku nabízet jako první už v roce 2018. Její appka Creditas Banking umožňuje provázat účty ze dvou desítek institucí v České republice i na Slovensku. Výhodou je také dostupnost aplikace pro všechny tři největší mobilní platformy současnosti přes market Google Play, AppStore a AppGallery.

Aplikace Creditas Banking vznikla v roce 2020 z původní aplikace Richee. Nabízí rychlý přehled o účtech, platebních kartách i úvěrech, umožňuje provádění platebních transakcí včetně QR plateb, plateb kontaktům a bezkontaktních plateb smartphonem nebo chytrými hodinkami. Poslouží i k založení nových bankovních produktů. Uživatelé ocení přehledné statistiky a grafy nebo nástroj na hlídání rozpočtů.

Co je multibanking?

Multibanking je bankovní služba, která vznikl na základě evropského předpisu PSD2 v roce 2018. Umožňuje správu všech účtů v jedné aplikaci, a to díky bezpečnému zpřístupnění dat napříč bankovním trhem. Multibanking umožňuje provádět domácí i zahraniční platby z účtů vedených u jiných bank, okamžité platby nebo správu a nastavení jednotlivých účtů a k nim připojených karet. 

Diskuze (6) Další článek: Red Magic 6 má tak silný větrák, že létá. Reklamní nadsázka má zajímavé praktické využití

Témata článku: Mobilní aplikace, Google Play, Apple App Store, ČSOB, Mobilní bankovnictví, Multibanking, Raiffeisenbank, Komerční banka, Moneta, Creditas, Česká republika, Platba, QR platba, AppStore, Richee, Banka, Aplikace, Dvacítka, AppGallery, Slovensko, Bank, Účet, Založení