Z chytré domácnosti Xiaomi: mobilem můžete ovládat i zatahování záclon

Xiaomi Aqara Smart Curtain Motor je zařízení, které skrze domácí Wi-Fi síť poskytne dálkové ovládání závěsů. To samozřejmě pouze za pomoci vašeho chytrého telefonu, ve kterém máte nainstalovánu aplikaci Mi Home (zdarma pro Android a iOS). Protože se ale jedná o zařízení spadající do chytré domácnosti, může být i součástí ekosystému společnosti Apple. Pracuje totiž také s HomeKitem.

Zatažení a roztažení závěsů můžete v aplikaci ovládat pouhým stiskem jediného tlačítka. Jejich chování lze ale i načasovat dle vašich potřeb. V 8 ráno si je tak můžete nechat automaticky roztáhnout, v 19 hodin zase zatáhnout. Zařízení se skládá z motoru a lišty, do které jsou závěsy uchyceny. Můžete mít jeden motor na obě části okna, nebo dva motory na obě části, kdy roztažení a zatažení můžete ovládat pro každou část zvlášť. Cena startuje už na 90 dolarech (cca 2 100 Kč). Objednávat můžete klidně na AliExpressu. K plné funkčnosti je ale třeba vlastnit i Xiaomi Gateway 2.

Diskuze (1) Další článek: RECENZE: Sony Xperia 10 II – voděodolnost ve střední třídě jako hlavní výhoda

Témata článku: Xiaomi, Android, Aplikace, iOS, AliExpress, Chytrá domácnost, Závěs, Mobil, Motor, Roztažení, Domácnost, Wi-fi síť


Určitě si přečtěte