Z legendy vytěží, co se dá. Nokia 3310 se naučila LTE a běží na čínském Androidu

Spekulace ze začátku roku ohledně Nokie 3310 byly postaveny na reálných základech. Kultovní model z roku 2000, který ožil v rukou společnosti HMD Global, se dočká další verze. Po základním (2G) modelu jsme se loni dočkali 3G verze, na webu čínské pobočky však již nyní visí LTE verze označená jako Nokia 3310 4G. Bude jedinou změnou pouze nové „rádio“ nebo se dočkáme i výraznějších změn v prostředí?

Nokia 3310 3G
rozměry a hmotnost: 117 × 52 × 13,4 mm, 88 g
displej: 2,4", nedotykový TFT LCD, 240 × 320, 167 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: microUSB Type-B, Bluetooth 2.1
paměť: 64 MB, microSDHC (32 GB), baterie: 1 200 mAh
procesor: neuvádí se
operační systém: Nokia Series 30 žádná
fotoaparát: 2MPx, video, blesk
17 %
vybavenost
cena: už se neprodává

Po vizuální stránce nedošlo k žádným zásadním změnám, telefon má stejné rozměry, stejné rozlišení nedotykového displeje, rozložení klávesnice, baterii i stejný fotoaparát. Největší změnou v oblasti hardwaru je 512MB interní úložiště a podpora microSD karet až do kapacity 64 GB. Dalším přídavkem je podpora LTE (včetně VoLTE) a možnost vytvořit Wi-Fi hotspot, k němuž můžete připojit další mobilní zařízení.

Potvrdilo se také to, že novinka poběží na operačním systému YunOS, kterému se též přezdívá „čínský Android“. Jedná se o linuxovou distribuci, která je založena na projektu AOSP (Android Open Source Project) a vyvíjí jej dceřiná firma čínského gigantu Alibaba. Telefon má být v únoru v prodeji u čínského operátora China Mobile, evropská verze by mohla svou premiéru zažít na únorovém veletrhu v Barceloně. Najde si Nokia 3310 4G své zákazníky nebo je to model, který na současném trhu postrádá smysl?

Představovací video Nokie 3310 4G určené (zatím) pouze pro Čínu:

Zdroj Nokia China via Nokiapoweruser

Diskuze (5) Další článek: iPhone SE 2 nebude. Apple se soustředí na nástupce iPhonu X a spolehlivé dodávky

Témata článku: Nokia, Android, Čína, HMD Global, Retro, LTE, Barcelona, Alibaba, Klávesnice, Legendy, Had, YunOS, Plastová konstrukce, Nokia 3310 (2017), Nokia 3310 3G, Verze, Stejný rozměr, Čínský operátor, Evropská verze, Kultovní model, Rozložení klávesnice, Představovací video, NokiaPowerUser, AOSP, Reálný základ


Určitě si přečtěte