Z nových Pixelů zmizel radar Soli. Google však potvrdil, že s ním i nadále počítá

Jedna z hlavních novinek loňského Pixelu 4 bylo ovládání pomocí radaru Soli. Letošní Pixel 4a 5G a Pixel 5 tuto technologii nemají. Lidé z Googlu však pro The Verge řekli, že se s funkcí i nadále počítá.

Projekt Soli není nic nového, Google na něm pracuje více než 7 let. První komerční produkt s touto komponentou byl právě Pixel 4. Díky Soli telefon ví o vaší přítomnosti a může reagovat ještě než se telefonu dotknete. Stačí se přiblížit, na displeji se rozsvítí hodiny a začne rozpoznávání obličeje. Jakmile vezmete telefon do ruky, už je pravděpodobně odemknutý a připravený na používání.

Druhým způsobem využití jsou gesta. Mávnutím nad displejem lze přepnout písničku, ztlumit vyzvánění hovoru či budíku apod. Zatímco gesta moc dobře nefungují, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že odemykání telefonu s pomocí Soli je naprosto skvělé. I v momentě, kdy máte špinavé ruce apod. můžete snadno mávnutím ruky telefon probudit, i když jste od něj daleko, či se jen nad něj nakloníte a on se celý odemkne, bez zmáčknutí tlačítka.

Příliš drahé pro letošní modely

Jak to ale u podobných technologií bývá, nejsou vůbec levné na výrobu. To ostatně dokazuje i cenovka Pixelu 4, která byla o celých 100 dolarů vyšší, než současný Pixel 5 (byť můžeme Soli těžko považovat za jediného viníka). V letošní modelové řadě se Google zaměřil na střední třídu, a tak muselo Soli ustoupit.

Rick Osterloh, vedoucí googlovského hardwaru však potvrdil, že se Soli počítají a objeví se v dalších produktech. Odmítl však upřesnit, zda půjde o telefon, či něco jiného. Možná se tak objeví v některém z nových termostatů, nebo chytrých displejů, kde ovládání z větší dálky dává smysl. Navíc by Google nemusel tolik tlačit na zmenšení radarového modulu, jako tomu bylo v telefonu. To může znamenat nižší cenu a lepší přesnost.

Naše zkušenosti s radarem Soli po vydání Pixelu 4:

Váš názor Další článek: PocketBook Color: Čtečka s barevným displejem je lákavá představa, ale…

Témata článku: Google, Technologie, Bezdotykové ovládání, Radar, Google Pixel, Google Pixel 4, Google Pixel 5, Rick Osterloh, Displej, Gesto, Telefon, Rozpoznávání obličeje, The Verge, SOL, Sůl, Mávnutí, Ovládání