Z OnePlus bude zase online značka, český distributor přestal telefony prodávat

O možném konci značky OnePlus v Česku se v kuloárech šuškalo už déle, dnes to máme černé na bílém. Distribuce telefonů OnePlus skončila ke 30. červnu 2021 rovnou na dvaceti evropských trzích, kde distribuci zajišťovala společnost TCCM. Důvod svého rozhodnutí firma nekomentovala.

Z pohledu zákazníka se z OnePlus stává znovu čistě online značka, jejíž portfolio může nakupovat na oficiálních evropských stránkách. Tímto způsobem značka fungovala i před příchodem české distribuce TCCM loni v červenci. Z nabídky tuzemských obchodů nezmizí OnePlus ze dne na den, dá se očekávat postupný doprodej zásob a i potom mohou některé e-shopy individuálně vybrané modely dovážet a zařazovat do nabídky.

Pro stávající majitele telefonů pořízených přes tuzemskou distribuci se nic zásadního nemění – o záruku na přístroj pochopitelně nepřijdou, případné reklamace a opravy bude řešit centrální servis OnePlus v Polsku. 

„Rozhodli jsme se ukončit distribuci OnePlus ve všech 20 zemích kde jsme působili včetně České republiky. Spolupráci jsme ukončili k 30. červnu 2021. Telefony se samozřejmě budou prodávat dál online a OnePlus bude hledat nové distribuční partnery. Servis bude dál fungovat přes UPS, svozy budou směřovat do centrálního servisu v Polsku,“ říká pro MobilManii zakladatel a CEO distribuční společnosti TCCM Kamil Vacek.

Důvod rozhodnutí ukončit lokální distribuci značky v regionu střední a východní Evropy, kde převážně TCCM působí, jsme se nedozvěděli. Mohlo jít o kombinaci několika faktorů, například pomalejší rozběhnutí byznysu v covidové době, nebo avizované sblížení značek Oppo a OnePlus, které by se mělo více projevit v následujících měsících.

Jedna z posledních novinek značky, OnePlus Nord CE 5G:

Diskuze (20) Další článek: RECENZE: Nokia X20 – když slabý hardware doháníte softwarem a podporou

Témata článku: Oneplus, , , , , , , , Evropa, Značka, Distribuce, Distributor, TCCM, Český distributor, Česká republika, CEO, Pro +, Tuzemsko, Telefon, Kamil Vacek