Za oponou vývoje mobilních aplikací: Pixelmate prozrazuje, po čem firmy touží

Společnost Pixelmate, která vznikla v roce 2013, vystoupala strmě nahoru. I letos míří ke hvězdám. Ve své stáji má více než 30 zkušených programátorů, kterým prošlo pod rukama přes 300 klientů. V roce 2021 se Pixelmate objevil v prestižní rubrice 30 pod 30 časopisu Forbes. Podíváme se, proč jsou mobilní aplikace čím dál tím více populární.

Proč si nejčastěji objednává vývoj mobilní aplikace firma?

Nejčastějším důvodem pro vývoj vlastní mobilní aplikace je zvýšení efektivity při fungování firmy. Asi nejčastějším využitím je efektivní přenos dat a komunikace ve firmě.

Typickým příkladem pak může být servisní firma, která má zaměstnance v terénu u svých klientů. Pracovníci musí často něco fotit, pořizovat záznamy nebo naopak získávat data o klientovi z CRM. Mobilní aplikace v tomto případě výrazně zvyšuje efektivitu takové práce.

Dalším příkladem je snaha firem lépe komunikovat se svými klienty a neplatit velké peníze za marketing na sociálních sítích a v dalších médiích. V rámci vlastního vývoje mobilní aplikace firmy nejčastěji řeší zlepšení komunikace mezi firmou a klientem. Ostatně, i pro klienta je lepší, když dostává relevantní informace a nabídky šité jemu přímo na míru. Navíc může s firmou komunikovat snáze než skrze infolinku nebo e-mail.

Klepněte pro větší obrázek

Vývoj mobilních aplikací s Pixelmate

Pixelmate vznikl v roce 2013 s cílem vytvořit místo pro šikovné lidi, kteří chtějí pracovat, nebojí se nových nápadů a dotahují projekty do konce.  Vznikla rodinná firma s úzkou specializací na vývoj softwaru pro startupy, firmy a další zajímavé inovativní projekty. Cílili jsme na vývoj mobilních aplikací, webových aplikací a samotných webových stránek.

Jaká byla naše cesta?

  • 2013 - Získat prvního klienta nám trvalo několik dlouhých měsíců. Pro obě strany však spolupráce dopadla výborně a appka stále funguje. Vývoj mobilních aplikací se rozjíždí naplno.
  • 2015 - Do týmu přibíráme 6 programátorů a dva designéry.
  • 2018 - Svou důvěru nám dávají Deloitte, Česká televize, Cemix a další velikáni.
  • 2019 - Máme nové kanceláře na Praze 4 s výhledem na les. Tým má už 30 členů a náš vývoj mobilních aplikací jde neustále kupředu.
  • 2021 - Covid nás nezastavil. Pomáháme modernizovat aplikaci Zonky a dokončujeme fintech appku Indigo. Krize, která pandemii obestřela, byla náročná, ale posílila nás. Svůj úspěch jsme si získali i v tomto roce.
  • 2023 - Pomáháme zahraničním startupům.

Pixelmate: „Ať už vyvíjíme mobilní nebo webovou aplikaci na míru, děláme to pořádně. Nejsme firma, která si najímá programátory z druhého konce planety a nepoužíváme nikdy zastaralé technologie.”

Webové stránky a webové aplikace Pixelmate

Vývoj mobilních aplikací představuje pro Pixelmate zhruba 50% zaměření. Další specializací jsou webové stránky a webové aplikace.

  • Vývoj webových aplikací - zakázky pro nás nejsou pouhým úkolem, který je potřeba naprogramovat. Vžíváme se do kůže našich klientů i jejich budoucích zákazníků, projekty ladíme a přicházíme s vlastními nápady. Vnímáme potřebu klientů, kdy nechtějí dodat naprogramovanou aplikaci, ale skvělý projekt, který má navržený marketing, funkční business model a je dlouhodobě udržitelný.
  • Vývoj webových stránek - většina prodeje se v posledních letech přesunula na internet. Zákazníci, včetně starší generace, si umí během chvilky porovnat nabídku stovky firem. Tvorba webové stránky na míru má dnes pro většinu klientů větší význam než před několika lety. Výrazně tomu pomohla pandemie a tento trend je nezastavitelný. Je čím dál jednodušší "vygooglovat" několik firem s podobným produktem a porovnávat. V boji o zákazníka neodmyslitelně pomáhá tvorba kvalitního webu.

Na všechny projekty máme vlastní lidi. Vývoj mobilních aplikací a další projekty tvoří náš vlastní tým, který jsme si vybudovali od píky. Práci nikdy nezadáváme studentům, kteří to “naklikají za pár korun” ani nepoptáváme programátory přes půl světa, odkud by byla levnější práce.

Těchto a řady dalších principů jsme si víc než dobře vědomi, proto jedeme hlavně na kvalitu a lokální zdroje, které nás nikdy nezklamaly. Zaujali jsme vás? Pojďme se potkat nad šálkem dobré kávy a vše probrat osobně.

Další článek: Zesměšnění EU v přímém přenosu. Proti novým pravidlům Applu se postavilo Spotify, Epic Games a 32 dalších firem

Témata článku: ,