Začíná veletrh CES. Na co se těšit?

Las Vegas není jen město hazardu, v prvních dnech roku se už tradičně stává centrem světa spotřební elektroniky a technologií. Jaké hity nás čekají letos?

Tiskovky na CES

úterý 5. ledna

  • 5.00 Nvidia
  • 16.30 Fitbit
  • 17.00 LG
  • 19.00 Huawei
  • 20.00 TCL (Alcatel OT) 
  • 21.00 Qualcomm
  • 23.00 Samsung

středa 6. ledna

Začíná CES, největší veletrh spotřební elektroniky na světě, který roztočí novinkovou sezónu 2016. Oficiální start je ve středu večer (našeho času), ale první tiskovky začínají už v úterý brzy ráno. 

Výrobci mají připravené nové televize, fotoaparáty, pračky či ledničky, ale nás budou zajímat především telefony, tablety, nositelnosti a technologie. Ačkoliv ta „mobilmaniakální“ část nedosahuje takových rozměrů jako barcelonský veletrh MWC, vždy se zde dočkáme zajímavých novinek.

Co nás čeká letos? Vezmeme to podle abecedy...

Alcatel OT

...v seznamu tiskovek hledejte mateřskou společnost TCL. Do Vegas má přivézt 8" tablet Pixi 3 s Windows. Ale pozor, ne s „velkou“ verzí systému, ale s Windows 10 Mobile. Trochu zvláštní vize, ale zřejmě půjde o minimalizaci ceny. Nechme se překvapit, jaké podrobnosti přinese premiéra a jaký tento koncept bude dávat smysl. Toto není spekulace, ale Alcatelem vydané prohlášení, které obsahuje i další slibované produkty.

Klepněte pro větší obrázek

Asus

Asus loni překvapil modelem Zenfone 2, který se jako první telefon mohl pochlubit 4GB RAM. ZenFone 3 prý není příliš pravděpodobný, ale pokud se bude firma držet obvyklé roční periodicity, dočkat bychom se přece jen měli. Pokud k tomu však dojde, lze předpokládat, že Asus spojí své síly s Intelem. Dále se můžeme těšit na chytré doplňky k mobilním zařízením a nové tablety s Androidem i Windows 10.

Klepněte pro větší obrázek
Přiveze Asus do USA novou generaci modelu Zenfone?

HTC

Svá hlavní lákadla ukazuje HTC světu na vlastních akcích nebo v Barceloně při MWC. Na CES tradičně bere spíš zařízení z nižší a střední třídy. Nejinak tomu bude i letos. Tchajwanský výrobce by se měl podrobněji věnovat i svým chytrým brýlím HTC Vive VR, protože se blíží jejich uvedení na světové trhy. Hodně se poslední dobou mluví o chytrých hodinkách HTC. Dočkáme se?

Klepněte pro větší obrázek
HTC Vive se brzy dostane ke koncovým zákazníkům.

Huawei

Stánky této společnosti budou (v mobilním segmentu) na veletrhu patřit mezi nejzajímavější. Huawei si v loňském roce počínal velmi sebevědomě a usadil se mezi třemi největšími výrobci mobilních telefonů. Na CES budou mít západní novináři poprvé možnost setkat se s nejnovějším a nejlepším modelem: Huawei Mate 8 bude jistě patřit k největším hvězdám veletrhu. V oblasti nositelností se možná dočkáme variace k Huawei Watch.

Klepněte pro větší obrázek
Huawei naplánovalo svou akci na 5. ledna od 19:00.

Honor

Výrobky uváděné na trh pod značkou Honor by mohly být uvedeny také pod předchozí položkou. Budeme však držet notu, na kterou hraje Huawei. Honor bude v Las Vegas poprvé, avšak žádné zázraky čekat nelze. Do Ameriky tak zejména přiveze ukázat modely jako Honor 5X, Honor 6 Plus nebo Honor 7.

LG

Loňskou hvězdou mobilní části veletrhu byl prohnutý LG G Flex 2. Letošní indicie naznačují, že jeho nástupce se na CES nedočkáme. To zejména kvůli modelu LG V10, který se teprve začal prodávat. Jihokorejská společnost se tak zaměří spíše na nižší střední třídu. Po fiasku s uvedením LTE modelu chytrých hodinek LG Watch Urbane na světové trhy bychom se nedivili ani jejich nové a především funkční variantě.

Klepněte pro větší obrázek
LG představí své produkty během akce, která se bude konat 5. ledna od 17:45.

Microsoft

Microsoft nebude na CES chybět, ale nový hardware s jeho logem nečekejme. Nové telefony Lumia i tablety Surface byly představeny už na podzim. Na CES budou určitě k vidění, avšak nové modely k nim nepřibydou. Tím nejzajímavějším tak mají být brýle Microsoft HoloLens. Bez pochyby se dočkáme i mnoha nových tabletů s Windows 10, avšak nikoliv přímo od Microsoftu, ale od jeho četných partnerů.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft HoloLens jsou na rozdíl od HTC Vive již v prodeji, jejich cenovka je ale astronomická.

Samsung

Již loňský ročník se v režii Samsungu nesl zejména ve znamení Internetu věcí, a letošek bude v tomto trendu pokračovat. Nových mobilních zařízení se však pravděpodobně nedočkáme. To ani navzdory faktu, že Samsung se chystá představit nový model řady Galaxy S velmi brzy. Na lasvegaském veletrhu sice tento vysoce očekávaný model bude k vidění, nikoliv však veřejnosti, ale pouze malé hrstce vyvolených (partneři, operátoři atd).

Klepněte pro větší obrázek
Samsung svoji tiskovou konferenci naplánoval na 5. ledna od 23:00.

Sony

Dá se očekávat, že japonská společnost se bude chtít na americkém trhu předvést zejména v oblasti televizí a herního zařízení Playstation. Loni jsme se však dočkali i několika zajímavých novinek z mobilního světa. Hlavním tahákem byl Sony Xperia Z4 Tablet. V letošním roce by se tato situace mohla opakovat. Podobně lze smýšlet o dalším modelu střední třídy, jakým byl loni Xperia M4 Aqua.

Klepněte pro větší obrázek
Akce společnosti Sony se bude krýt s akcí Samsungu, tj. novinky představí 5. ledna od 23:00.

Čekejte nečekané

Klepněte pro větší obrázek

 

Jak vidíte, o mnoha konkrétních novinkách informace nemáme, ale „prázdný“ CES rozhodně nebude. Letos se má hodně mluvit o virtuální realitě. Na veletrh se schystá mnoho automobilek, které konečně spatřily potenciál a ze svých vozů dělají pojízdnou přehlídku nejmodernějších technologií. Velké tiskovky na CES naplánovali Qualcomm, Intel a Nvidia, kteří budou chtít posunout fenomén chytrého telefonu na další level. Jedno je jisté, v příštích dnech se nudit nebudeme!

Diskuze (12) Další článek: Medicína budoucnosti: Roboti v těle a kamera místo oka

Témata článku: , , , , , , , Alcatel Pixi 3 (10), Alcatel Pixi 3 (8), Asus Zenfone 2, Asus Zenfone 2 (ZE500CL), Asus Zenfone 2 64GB, Asus Zenfone 2 Deluxe Special Edition, Asus Zenfone 2 Laser (5.0), Asus Zenfone 2 Laser (5.5), Asus Zenfone 3 Deluxe (ZS570KL), Asus Zenfone 3 Laser, Asus Zenfone 3 Max (ZC520TL), Asus Zenfone 3 Ultra (ZU680KL), Honor 5X, Honor 6, Honor 6 Plus, Honor 7, Huawei Ascend Mate, Huawei Mate 8,